У сучасному світі відомо багато косметичних фірм, які гарантують ефективність та якість своєї продукції. Але чи завжди вони допомагають??? Тому чи не краще скористатися тими засобами, які були відомі ще нашим бабусям???
неділя, 08.05.2011

Сяюча усмішка, що відкриває білосніжні зуби - мрія кожної дівчини, адже це вже половина краси жіночого обличчя! Що означає, посміхатися красиво? Ну, по-перше, це, звичайно, посміхатися щиро. А от, по-друге, і по-третє - краса посмішки багато в чому залежить від стану і зовнішнього вигляду зубів і губ.Форма, колір зубів, рівномірність зубного ряду - все це параметри суто індивідуальні. На жаль, не завжди ми можемо похвалитися красою і здоров'ям зубів, даних нам від природи. У цьому випадку на допомогу приходять фахівці професійної стоматології - вони можуть відреставрувати зуби, наростити, вирівняти, виправити прикус, відбілити, врешті-решт, приклеїти вініри, якщо справа з естетикою передніх зубів зовсім погано. А на нашу частку залишається ретельний догляд.

Зубна щітка

Найголовніший наш помічник по догляду за зубами - зубна щітка! Пропозиція зубних щіток на ринку гігієнічної продукції величезна - від найпростіших (три ряди щетинок на голівці і ручка) до навернених (щетинки під кутом і різної довжини і т.п). Є електричні зубні щітки, а є щітки (наприклад, PRЕSIDENT), у яких базова поверхня чистячої головки покрита золотом або сріблом.

Але при всьому цьому достатку вибрати ідеальну щітку для себе не так то й просто. По-перше, вона повинна підходити вам по жорсткості, а в залежності від цього параметра щітки бувають: тверді (hard або firm), середньої жорсткості (medium), м'які (soft), дуже м'які (extra soft).

Дуже жорсткі зубні щітки навіть при обережному застосуванні можуть травмувати ясна й тверді тканини зуба (стирання емалі і дентину). Дуже м'яка щітка може не досить добре очистити поверхню зуба і міжзубні проміжки, що загрожує розвитком карієсу і утворенням на зубах пігментованих плям. Якщо у вас все в порядку зі станом зубної емалі і немає захворювань пародонту, то щітка середньої жорсткості з гнучкими щетинками - самий виправданий вибір.

Важливе значення має наявність гнучкого з'єднання ручки і головки зубної щітки, таке з'єднання оптимізує очищають та масажують властивості щітки за рахунок природного тиску щетинок на поверхню, що очищається. Заслуженою популярністю користуються зубні щітки Reach (продукція компанії Джонсон і Джонсон), Colgate, Oral-B.

Зубна паста

Зубну щітку ми звикли використовувати із зубною пастою. І її вибору приділяємо достатньо велике значення. Зазвичай паста містить різні протимікробні, дезодоруючі, відбілюючі, лікувальні та інші добавки. Завдання пасти - очистити, освіжити порожнину рота, зробити чистку зубів більш приємною, ну а заодно, підлікувати ясна, у міру можливості запобігти появі карієсу, відбілити зуби.

Найбільш популярними на сьогоднішній день є фторовані пасти. Справа в тому, що фтор бере участь у побудові твердої основи зубів і кісткової тканини. При нестачі фтору (а отримуємо ми його в основному з водою) можливі порушення в структурі зубів (карієс), так що фторовані зубні пасти - самий простий і доступний шлях до профілактики карієсу.

Правда існує думка, що ці пасти, з одного боку зберігаючи зуби, наносять шкоду організму в інших галузях життєдіяльності. Фтор в організмі осідає не лише в зубах, але і в кістковій тканині. Спочатку кістки зміцнюються, але потім настає ремінералізація (фтор «притягує» інші мінерали), виникає надлишок мінералів у кістках, при недоліку органічних сполук. Кістки стають надзвичайно крихкими. Наскільки істотно впливає фтор із зубних паст на розвиток цього згубного процесу, поки неясно. У науковому світі йдуть суперечки, але дантисти настійно рекомендують не перевищувати норми видавлюваної на щітку пасти. Порція зубної пасти розміром з горошину - цілком достатня для якісної чищення зубів і безпечна.

А для того, щоб не викликати звикання організму до одних і тих же компонентів зубних паст, краще їх періодично міняти (кілька разів протягом року).

Зубна нитка

Зубна щітка з пастою найпопулярніші, але не єдині інструменти для підтримки чистоти зубів. Зубна нитка (флосс) - ще один потужний інструмент сучасної гігієни рота. У чому суть? Спеціально скручена нитка, просочена антибактеріальним складом, проходить між зубами, рухами, що пиляють знімаючи липкий наліт і видаляючи частинки їжі в міжзубних проміжках, очищаючи і дезинфікуючи зуби.

На зміну звичайним дерев'яними зубочистками приходить флосстік - зручна одноразовий пластиковий зубочистка з ниткою, з гострим кінчиком - стимулятором ясен

Жуємо гумку - а чи варто?

Жувальну гумку також можна розглядати як додатковий засіб гігієни порожнини рота, але чистку зубів вона не замінює. Жувати її можна тільки після їжі протягом 5-10 хвилин. Основа гумки - гумова субстанція із синтетичних полімерів, плюс добавки - це смоли хвойних дерев або сік дерева саподілла, а також підсолоджувачі, ароматизатори, барвники, консерванти, згущувачі, стабілізатори. В якості підсолоджувачів зазвичай застосовують мальтіт, ксиліт, сорбіт, аспартам. Сорбіт часто отримують з винограду, яблук, горобини, ксиліт - з кукурудзяних кочерижек і лушпиння бавовняних насіння. За калорійністю вони майже рівні звичайного цукру.

Що стосується аспартама, то ця добавка часто викликає неоднозначне ставлення. Ще недавно аспартам звинувачували в багатьох гріхах - пригнічення нервової системи, небезпека розвитку раку, ризик передчасних пологів. Але останні дослідження показали, що подібні припущення неправильні. Європейське управління з безпеки продуктів харчування визнало штучний підсолоджувач аспартам (Е951) безпечним для людини. А враховуючи той факт, що аспартам приблизно в 160-200 разів солодше цукру, і для створення солодкого смаку необхідно зовсім невелика кількість аспартама, вплив його на здоров'я мінімально.

Відбілювання

Колір зубів визначається пігментом, що містяться в них. Рідко у кого цей колір є сліпуче білим, а якщо ще взяти до уваги той факт, що зубна емаль проникна для багатьох фарбувальних речовин, які містяться в червоному вині, кава, шоколад, чорниці, буряку, темному винограді, «кольорових» газуваннях та ін ., питання відбілювання зубів завжди актуальне. Ще один усугубляющий проблему фактор - паління. Разом з тютюновим димом на поверхню зубної емалі потрапляють нікотинові смоли, приклеюються до емалі і забарвлюють її жовтизною

Гарантований результат у всіх випадках дає професійне відбілювання в умовах зубного кабінету, а самий найпростіший спосіб - використання відбілюючих зубних паст. Правда, постійне використання відбілюючих паст, особливо якщо відбілювання здійснюється за рахунок грубих абразивних матеріалів, може негативно позначитися на ваших зубах. На щастя в даний час таких «шкідливих» паст на ринку майже не залишилося. Найбільш безпечними і ефективними отбеливающими зубними пастами багато фахівців вважають пасти фірми Rembrandt.

Можна також згадати, як домашній засіб, Colgate Simply White - відбілюючий гель, який пензликом наноситься на зуби, застигає і поступово змивається слиною. У цілому, результат помітний після курсу з 12 сеансів, але не настільки виражений, як при професійному відбілюванні.

Є також ще один спосіб відбілювання зубів у домашніх умовах, так зване - «нічне» відбілювання. Його можна проводити самим, але за участю стоматолога. Спочатку лікар по зліпках ваших щелеп виготовляє пластикові футляри (капи). Ці «капи" ви вже самостійно заповнюєте спеціальним відбілюючим розчином, і надягаєте на зуби, переважно на ніч.

Для боротьби з целюлітом існують безліч вправ, препаратів і косметичних засобів. Можна віддати перевагу будь-кому з них, можна і, це буде найкраще, поєднувати різні методи впливу. Ось, приміром, домагніе ванни, що допомагають боротися з целюлітом.Ванна з маслом і соком лимона

Потрібно: 0,5 кг морської солі, 10 крапель суміші будь-яких ароматичних масел, сік 1 лимона.

Приготування. Сіль розчинити у ванні з теплою водою, в свіжовичавленому лимонному соці розчинити ароматичні масла, додати у ванну.

Застосування. Приймати ванну протягом 30 хвилин, потім обполоснутися під прохолодним душем.

Ванна з маслом з настою кропиви і ромашки

Потрібно: 0,5 кг морської солі, 10 крапель суміші будь-яких ароматичних масел, 1 л настою кропиви і ромашки.

Приготування. Сіль розчинити у ванні з теплою водою, додати попередньо розведену у відварі кропиви і ромашки суміш масел.

Застосування. Приймати ванну протягом 30 хвилин, потім обполоснутися під прохолодним душем.

Ванна з маслом з молока

Потрібно: 0,5 кг морської солі, 10 крапель суміші будь-яких ароматичних масел, 250 г молока.

Приготування. Сіль розчинити у ванні з теплою водою, туди ж влити розведену у молоці суміш ароматичних масел.

Застосування. Приймати ванну протягом 30 хвилин, потім обполоснутися під прохолодним душем.

Ванна з маслом з мінеральної води

Потрібно: 0,5 кг морської солі, 10 крапель суміші будь-яких ароматичних масел, 1 л мінеральної води з газом.

Приготування. Сіль, розведену мінеральною водою, і суміш масел додати у ванну з теплою водою.

Застосування. Приймати ванну протягом 30 хвилин, потім обполоснутися під прохолодним душем.

Ванна з лимоном

Потрібно: 7 лимонів, тепла вода.

Приготування. Лимони добре вимийте, наріжте скибочками, не знімаючи шкіру. Покладіть у посуд, залийте теплою водою, закрийте кришкою і наполягайте кілька годин. Потім відіжміть сік через марлю і вилийте в підготовлену ванну. Залишки м'якоті і цедри покладіть в марлевий мішечок і занурте у воду.

Застосування. Приймайте ванну протягом 25-30 хвилин. Лимонний сік має розслаблюючу дію, він зволожує шкіру і відбілює пігментні плями.

Ти витрачаєш величезні суми на засоби по догляду за обличчям, вбиваєш вихідні в кабінеті у косметолога, але не можеш добитися ідеального стану шкіри або хоча б наблизитися до нього? Ніякі (навіть найдорожчі!) Кошти не будуть ефективними, якщо ти упускаєш ці основні елементи щоденного beauty-догляду.


1. Харчування.

Твоїй шкірі необхідно здорове, збалансоване харчування. Постійні дієти або, навпаки, безладне поглинання шкідливої ​​їжі безпосередньо позначаються на її зовнішньому вигляді.

Збагати свій раціон продуктами, що містять антиоксиданти. Це:
ягоди
фрукти
зелень
горіхи
сирі жири (знаходяться в непастеризованном молоці, сирі, вершках, олії).


Виключи з харчування або обмеж:
цукор
білий хліб
солодощі
смажену їжу
жирне м'ясо


Протягом дня випивай 8-12 склянок води.

2. Розслаблення. Стрес - один з головних ворогів молодості. Постарайся уникати стресових ситуацій, займися йогою або іншим заняттям, яке допоможе тобі бути спокійніше. 5-хвилинна медитація під час напруженого дня допоможе твоїй шкірі нітрохи не гірше живильної маски.

3. Фізична активність. Тренування покращують процес кровообігу, що, у свою чергу, допомагає поліпшити колір обличчя. Якщо ти не звикла до інтенсивних занять спортом, почни з прогулянок у парку.

4. Сон. Здоровий сон творить дива! Поки більшість твоїх органів відпочивають, шкіра - працює на повну силу. У нічний час сальні залози природним чином зволожують і живлять шкіру, відбувається вироблення колагену, посилюється дихання клітин, шкіра регенерується в 2 рази швидше, ніж вдень, і відновлює опорні тканини, що перешкоджають обвісанію.

Щоб шия не втрачала тонус і з часом не покривалася зморшками, потрібно за нею регулярно і ретельно доглядати. Одне з дієвих засобів - косметична гімнастика для шиї.

1. Робіть кругові обертання головою за годинниковою стрілкою, потім у зворотному напрямку (шия розслаблена), 8 +8.

2. "Малюйте" підборіддям перед собою коло спочатку в одну, а потім в інший бік, 4 +4.

3. В одну і іншу сторони "малюйте" підборіддям перед собою лінію, 4 +4.

4. Швидко повертайте голову вліво і вправо (шия розслаблена), 8.

5. Опустіть куточки губ вниз, утримуючи секундне напруження, 8.

6. Підборіддям долайте опір складених долонь, 8.

7. Виконайте повороти голови в різні боки з напругою (3 сек.) І розслабленням (1 сек.), 1.

8. Нахиліть голову до плеча. Робіть нахили в сторони (долоню біля скроні), створюючи при цьому напруга, 4.

9. Намагайтеся податися головою вперед, долаючи опір долонь, 1.

10. Долонями, розташованими на потилиці, чиніть опір (3 сек.) Руху голови назад, 1.

11. Виконайте плавні рухи підборіддям вперед і назад, імітуючи пірнання, 9.

Показання к. застосування: подагра, сечокам'яна хвороба з утворенням каменів з солей сечової кислоти (уратурія) або щавлевої кислоти (оксалурія); інші захворювання, при яких показано обмеження м'яса і риби. Цільове призначення. Сприяти зменшенню ендогенного утворення сечової кислоти, виведення її з організму і нормалізації пуринового обміну; обмежити надходження з їжею щавлевої кислоти. Загальна характеристика. Повноцінна з енергетичної цінності дієта з нормальним вмістом вуглеводів, обмеженням білків, жирів і натрію хлориду. Виключаються продукти, багаті пуринами, щавлевої кислотою. Збільшено зміст лужним продуктів (молочні, овочі, плоди) і рідини. Енергетична цінність 10 886-12 351 кДж (2600 - 2950 ккал). Хімічний склад, г: білків - 70-80 (в основному молочних), жирів - 80-90 (25% рослинних), вуглеводів - 400-450, натрію хлориду - 8-10; вільної рідини - 2-2,5 л. Кулінарний обробіток. М'ясо та рибу рекомендується готувати в відвареному вигляді, після чого допускається підсмажування. В іншому кулінарна обробка звичайна. Режим харчування. Їжа приймається 4-5 разів на добу, в проміжках - питво. Рекомендовані і виключає продукти і страви 1. Хліб і борошняні вироби. Рекомендуються з пшеничного та житнього борошна різні види. Виключаються здобного і вироби з листкового тіста. 2. М'ясо та птиця Рекомендуються: нежирні сорти, відварені або запечені після попереднього відварювання обмежено (2-3 рази на тиждень). Виключаються: жирні сорти, м'ясо молодих тварин і птахів, печінка, нирки, мозок, мова, в смаженому і тушкованому вигляді, ковбаси, консерви, копченості. 3. Риба. Рекомендується: нежирна відварна обмежено (2-3 рази на тиждень). Виключаються: жирні види, солона, копчена, консерви, ікра. 4. Яйця. Рекомендуються: один у день, кулінарна обробка без обмежень. 5. Молочні продукти. Рекомендуються: молоко, молочнокислі напої, сметана, сир, сир в натуральному вигляді і для приготування страв. Виключаються: солоні і гострі сири, сир з підвищеною кислотністю. 6. Жири. Рекомендуються: вершкове, топлене, рослинне масло. Виключаються: баранячий, свинячий, яловичий, кулінарні. 7. Крупи, макаронні вироби і бобові. Рекомендуються: крупи і макаронні вироби різноманітного приготування, весь асортимент в обмеженій кількості. Виключаються бобові. 8. Овочі. Рекомендуються: сирі і у вигляді різноманітних страв. Виключаються: щавель, шпинат, ревінь, гриби солоні, мариновані. 9. Супи. Рекомендуються: молочні, вегетаріанські (борщ, щі, овочеві з додаванням круп), холодні (борщ, окрошка). 10. Плоди, солодкі страви та солодощі. Рекомендуються: фрукти та ягоди некислих сортів, свіжі і в будь-якій кулінарній обробці, киселі, молочні креми, цукор, мед, варення, мармелад, пастила, меренги. Виключаються: малина, інжир, шоколад. 11. Соуси і прянощі. Рекомендуються: молочний, сметанний, томатний, на овочевому відварі, ванілін, кориця, лимонна кислота. 12. Напої. Рекомендуються: неміцні чай і каву з молоком, відвар шипшини, фруктово-ягідні соки. Виключаються: міцні чай і каву, какао.

Ботанічна назва: Anthriscus cerefolium
Синоніми: A. longirostris, купирь
Сімейство: селеровому (Apiaceae) або зонтичні (Umbelliferae)
Опис: Однорічна трав'яниста рослина висотою до 30 сантиметрів з тонким, сильно розгалуженим стеблом і яскраво-зеленими різьбленим листям, що нагадують листя папороті. Квіти білі, дрібні, зібрані в кошики. Вся рослина має сильний приємним ароматом
Колір: Блідо-жовта рідина.
Аромат: солодкувато-трав'яної та анісовий аромат
Метод отримання: ароматичне масло отримують з насіння дистиляцією з парою.
Використана частина рослини: насіння
Область виростання: Росте в Європі і Західній Азії, натуралізований в Америці, Австралії та Нової Зеландії. Широко культивується на півдні Європи і в Америці.
Інші види: Існує культурна форма кервеля - A. sylvestris, яка володіє подібними властивостями. Не плутати з Myrrhis odorata - його називають солодким кервеля
Клас:
Характеристика:
Хімічний склад: Метілкавікол, 1-аліл-2 ,4-діметоксібензен.

Психо-емоційна дія

Косметична дія
Ароматерапія в домашніх умовах виключена.

Цілюща дія
Антисептичний, вторгнень, загоює, потогінний, сечогінний, відновне, тонізуюче.

Інше застосування
Назва «кервель» походить від грецького слова, що означає радість. Це зрозуміло - рослина має дуже приємний запах. Листя його використовуються як приправа, а також у салатах, омлетах, соусах і при випічці хліба. Народна медицина рекомендує чай з кервеля для підвищення тонусу і заспокоєння нервової системи. Допомагає при втраті пам'яті та нервової депресії, позитивно впливає на систему травлення.
Сік кервеля ефективний для лікування шкірних захворювань, наприклад, екземи, запальних процесів, повільно гояться ран. Можна застосовувати при водянці, подагрі та артриті.
Масло широко застосовується як ароматизатор в харчовій промисловості, особливо при виробництві м'ясних продуктів, алкогольних та безалкогольних напоїв.

Методики застосування
Ароматерапія в домашніх умовах виключена.

Запобіжні заходи:
Метілкавікол має токсичними, дратівливими і канцерогенними властивостями, тому масло не рекомендується застосовувати в терапевтичних цілях.

середа, 04.05.2011

Знання і багатющий досвід східною народної медицини і косметики зберігалися століттями. До цих пір східні красуні віддають перевагу натуральній косметиці для догляду за обличчям, тілом і волоссям. Ми пропонуємо вам декілька простих, але ефективних, перевірених часом східних рецептів краси.
Красиве довге волосся прикрашає жінку краще за будь-які інші прикраси і свідчать про її життєву силу. Тому на Сході жінки до цих пір неохоче підстригають волосся.
Найпопулярнішим косметичним засобом для волосся є різні масла з додаванням декількох крапель ароматичних ефірних масел. Можна використовувати мигдальну, касторову, кокосову, кунжутну і інші рослинні олії. Ще більш цілющими є ароматичні олії на основі природних смол – ладану, мірри, бензойної смоли і інших.
Олію трохи підігрівають (але не кип’ятять!) і ще гарячою втирають в волосся . Цю процедуру слід проводити хоч би один раз в тиждень.

Можна зробити для голови і гарячу парову лазню. Для цього гарячу олію втирають в шкіру голови і волосся гарячим вологим рушником. Потім рушник залишають на голові у вигляді тюрбана, щоб гаряча пара підсилювала дію масла. Така процедура лікує лупу, а волоссю додає життєву силу і блиск.
Корисна вона і при ламкості або випаданні волосся. Через годину-два, а краще наступного дня, волосся можна вимити.

Засіб для швидкого поліпшення стану волосся
Вам знадобляться:
- 1 яйце;
- 2 ст. л. рослинної олії (бажано з описаних вище, але можна також використовувати оливкову або соняшникову олію);
- 1 ч. л. натурального оцту або 1 ч. л. меду.
Змішайте всі інгредієнти і добре збийте. Нанесіть суміш на шкіру голови і волосся . Покрійте голову теплим рушником і залиште на 10-15 хвилин. Потім промийте голову теплою водою. Волосся стане м’якшим, густішим, легше укладатиметься в зачіску.

Для миття волосся спробуйте використовувати такий засіб:
Шампунь, поліпшуючий стан волосся
Вам знадобляться:
- 1 яйце;
- 1 ст. л. желатину;
- 1 ст. л. будь-якого шампуню.
Желатин залийте стаканом кип’ятку. Добре розмішайте і дайте остигнути до кімнатної температури. Потім додайте в желатин яйце і шампунь. Злегка збийте і цю суміш нанесіть на волосся на 5-10 хвилин, потім змийте теплою водою. Яйце і желатин містять багато протеїну, від якого волосся стає густим і красивим.
Для обполіскування волосся після миття у воду додають лимонний сік, чорний чай або каву. Але цей метод застосовний лише до темного волосся . Світле волосся можна обполіскувати відваром ромашки або слабким настоєм свіжозавареного і трохи охолодженого зеленого чаю.
Для зміцнення волосся можна спробувати і бальзам з свіжих фруктів.
Фруктові кислоти, що містяться в нім, добре очищають волосся і додають їм розкішний блиск. Можна використовувати цей бальзам замість шампуня.

Фруктовий бальзам для волосся «Тропічний» (відновлює і живить)
Вам знадобляться:
- 1 яєчний жовток;
- сік з 2 апельсинів;
- м’якоть 1/2 яблука;
- 1/2 банана.
Змішайте всі інгредієнти в міксері. Ввітріть отриману масу в чисте вологе волосся . Залиште на 20 хвилин. До речі, залишки можна одночасно нанести і на обличчя – вийде відмінна вітамінна маска. Для більшої ефективності укутайте волосся теплим рушником. Через півгодини ретельно промийте волосся теплою водою.

При випаданні волосся можна полікувати волосся ще одним ефективним способом: одну цибулину середнього розміру нарізуйте на декілька часточок разом з лушпинням і залийте стаканом натурального яблучного або виноградного оцту. Настояти протягом доби в теплому місці. Потім цибцлю вийміть, а бальзам, що вийшов, втирайте в шкіру голови.

Сьогодні світ помішаний на шоколадній косметиці. Шоколадна косметика є дуже корисним омолоджувальним засобом.
Я теж захотіла спробувати мої улюблене ласощі для краси. Але для початку потрібно було очистити обличчя.
Скраб я зробила з какао. Змішала 1 ст. л. порошку какао і 1 ч. л. сметани і нанесла на обличчя.
Як і будь-який інший, скраб розтирала по масажних лініях обличчя пару хвилин, потім змила теплою водою. Відразу відчувся результат після чищення скрабом. Шкіра обличчя стала дуже гладенькою.
Я їм тільки темний шоколад. Природно маску зробила з темного шоколаду, тому що іншого просто не було.
У мікрохвильовці розтопила 50 грам шоколаду, додала чайну ложку оливкової олії. Остудила до тих пір, поки шкірі обличчя стало комфортно.
Намазала обличчя, шию і область декольте. Прилягла на 15 хвилин, так як будь-які маски краще впливають, якщо людина знаходиться в спокійному і розслабленому стані. Лежу, вся така шоколадна.
Змила теплою, потім холодною водою.
Після маски відчуття спокою. Результат мене дуже порадував! Шкіра підтягнута і зволожена.
Обличчя набуло модного золотистого відтіноку (на замітку жінкам люблячим солярій). Я не пошкодувала, що спробувала цю шоколадну маску!
Тепер я знаю, чим буду годувати і омолоджувати шкіру взимку. Це звичайно ж буде шоколад. Адже шоколадна маска дуже інтенсивно живить і зволожує. А це дуже необхідно для шкіри обличчя в зимовий період.
Шоколадна маска для обличчя підійде для будь-якого типу шкіри. Головне, щоб шоколад був нормальним, без барвників і всяких добавок.
Жінкам зі світлою шкірою потрібно врахувати, що шоколадна маска може забарвити плямами ваше обличчя.
Це була сама апетитна і ароматна маска в моєму житті! Потім просто попила чай з моїм улюбленим темним шоколадом. І відчула себе такою щасливою!
І ще одна маска, приготовлена в домашніх умовах. Склад дуже простий. Потрібні всього 1 чайн. ложка рослинної олії (краще оливкової) і 50 г шоколаду. До оливкової олії додаємо розтоплений на водяній бані (або в інший спосіб) шоколад і перемішуємо. Остуджуємо, щоб не обпектися. Заздалегідь очищаємо шкіру.
Отриману суміш бажано наносити по масажних лініях (уникаючи при цьому області очей і рота. Не забуваємо і про шию. Тримати шоколадну маску 10 – 15 хвилин (не давати нікому облизувати. Змивається теплою водою.
Шоколадна маска дає чудовий ефект. Це і підтягування, і омолодження шкіри, а також стимуляція обміну речовин. Шоколад живить шкіру мінералами, антиоксидантами, вітамінами. Маска робить шкіру більш еластичною і пружною. Не рекомендується для жирної шкіри.
Сподіваємося, що маски для обличчя в домашніх умовах швидкого приготування, допоможуть значно економити Вам час в нашому “шаленому” темпі життя. І стати більш гарною!

Думаєш, ти знаєш про шкіру все? Ці поширені помилки можуть порушити твою щоденну beauty-рутину:


Органічна косметика не шкодить шкірі. Натуральні косметичні компоненти можуть викликати сильну алергію, особливо на чутливій шкірі. Тому перед використанням органічну косметику краще протестувати на згині ліктя.

Головна причина старіння - сонце. Крім шкідливого сонячного випромінювання, до появи зморшок також призводить активна міміка, підвищена сухість шкіри, пошкодження її волокон, вікові зміни і земне тяжіння.

Будь-які проблеми зі шкірою можна вирішити за допомогою косметики. На жаль, тут інше. Більшість серйозних недосконалостей шкіри - глибокі зморшки, вугри і висипання, целюліт або нездоровий колір обличчя - відбивають внутрішні неполадки в твоєму організмі. Саме тому косметологи часто відправляють своїх клієнток до дерматолога, гастроентеролога або гінеколога.

Розгляньте своє обличчя: може бути, почав намічатися друге підборіддя, з'явилися складки на шиї або
мішки під очима? Вас турбують «лапки» біля очей, зморшки на лобі і в куточках рота? Якщо так, то вам пора включати в комплекс догляду за своєю зовнішністю і зарядку для обличчя.

Щоб тренування мімічних м'язів обличчя дала результат, нею необхідно займатися щодня, принаймні, протягом 3 місяців. Потім буде достатньо одного разу на тиждень. Сядьте перед дзеркалом, яке знаходиться на рівні очей. Перед тим, як займатися гімнастикою, очистіть обличчя і змастіть його кремом. Починайте зарядку для особи з комплексу підготовчих вправ.
Підготовчі вправи
1. Сядьте на стілець, не притуляючись до спинки, розгорніть плечі, випрямити спину. Ступні ніг притисніть до підлоги, коліна разом, ноги стоять перпендикулярно підлозі. Вдихніть повільно через ніс, надуйте живіт, потім повільно видихніть, втягнувши живіт. Контролюйте дихання, поклавши руку на живіт в області шлунка. 2. Глибоко вдихнувши, розправте плечі. Збережіть цю напругу 6 секунд, не видихаючи. Потім, повільно розслабляючись, видихніть.
3. Підніміть лікті, з'єднавши кінчики пальців рук на рівні грудей. Постарайтеся звести лопатки, не роз'єднуючи пальці рук. Збережіть це напружене становище протягом 6 секунд. Повільно розслабтеся. Дихання таке ж, як в попередній вправі.
4. Покладіть на потилицю схрещені долоні рук і спробуйте відхилити голову якнайдалі назад, долаючи опір рук.
5. Покладіть долоні на лоб і нахиліть голову вперед, долаючи опір рук. Дихання вільне.
Гімнастика для рота
1. Виразно, напружуючи м'язи і розтягуючи губи, вимовляєте голосні: А, І, Е, О, У.
2. Як візьме веселу мелодію.
3. Надійти щоки і переганяти повітря з однієї щоки в іншу. Потім пожуйте з надутими щоками.
4. Трохи прочиніть губи і повільно напружуйте і розслабляйте м'язи рота, не рухаючи щелепами і не стуляючи губи.
5. Злегка відкиньте голову і подуйте, як би утримуючи в повітрі пір'ячко. Розслабтеся.
6. Стисніть щільно зуби і повільно оттопирьте нижню губу. Розслабте м'язи.
Гімнастика для очей
1. Широко відкрийте очі і обертайте по колу очними яблуками: спочатку вправо, потім вліво, фіксуючи кожне положення очей. Потім розслабте м'язи.
2. Прикладіть середній і безіменний пальці обох рук до зовнішніх кутах очей. Зафіксуйте це положення. Повільно закрийте очі, потім поступово розслабтеся і відкрийте їх.
3. Кінчики пальців обох рук покладіть під надбрівні дуги. Підніміть брови якомога вище. Долаючи опір рук, повільно опустіть верхні повіки, поки не закриються очі. Потім повільно розслабтеся.
4. Брови підніміть високо вгору, зафіксуйте в цьому положенні і, долаючи опір, повільно опускайте повіки, поки очі не закриються. Зберігайте це напружене становище 6 секунд, потім повільно розслабтеся.
Гімнастика для лоба
1. Покладіть вказівні пальці обох рук поверх брів і злегка натисніть. Долаючи опір рук, постарайтеся підняти брови вгору, потім повільно опустіть. 2. Розправте вертикальні складки на лобі і шкіру між бровами притисніть долонею. Повільно напружуйте («хмурьтесь») і розслабляйте м'язи лоба.
Гімнастика для шиї
1. Закрийте очі, розслабтеся, нахиляйте голову поперемінно вперед і назад.
2. Розслабтеся, обертайте головою спочатку вправо, а потім вліво (голова вільно падає на груди, очі закриті).
3. Зчепите пальці рук на шиї ззаду і, долаючи опір рук, повільно напружуйте і розслабляйте м'язи шиї.
4. Сильно відхиліть голову назад, нижню губу тягніть на верхню і 6 секунд зберігайте напружене становище, потім повільно розслабляйтеся.
5. Покладіть пальці на чоло поруч один з одним так, щоб кінчики пальців стосувалися лінії волосся. Долаючи опір рук, підніміть шкіру чола, сильно напружуючи і повільно розслабляючи м'язи.
На замітку
Постійні вправи м'язів шиї та обличчя тонізують їх, покращуючи еластичність шкіри. У результаті дрібні зморшки зникають, а глибокі значно розгладжуються. Шкіра набуває свіжий рожевий вигляд.

Цільове призначення. Сприяти гальмування зовнішньосекреторної функції підшлункової залози, синтезу білка, необхідного для побудови панкреатичних ферментів та їх інгібіторів, хімічному та механічному щадіння харчового каналу, попередження жирової інфільтрації і дистрофії підшлункової залози та печінки, зниженню рефлекторної збудливості жовчного міхура. Варіант 1. Показання до застосування: гострий панкреатит (з 3-4-го дня) і загострення хронічного панкреатиту (на початку лікування). Загальна характеристика. Дієта зі зниженою енергетичною цінністю, нормальним вмістом білка, значним обмеженням жирів і вуглеводів, механічно і хімічно щадить за рахунок виключення продуктів, багатих екстрактивними речовинами, що стимулюють секрецію травних залоз і що містять грубу клітковину. Енергетична цінність 6280-7118 кДж (1500 - 1700 ккал) . Хімічний склад, г: білків - 80 (30-35% тварини походження), жирів - 40-60 (25% рослинних), вуглеводів - 200 (25 г цукру), натрію хлориду - 8-10; вільної рідини - 1, 5 л. Кулінарний обробіток. Їжу готують у вареному і паровому вигляді рідкої і напіврідкої консистенції. Режим харчування. Дробний прийом їжі 5-6 разів на добу. Рекомендовані і виключає продукти 1. Хліб і борошняні вироби. Рекомендуються сухарі з пшеничного хліба (50 г на добу). Виключаються інші борошняні вироби. 2. М'ясо та птиця. Рекомендуються: нежирне, нежілістое, яловичина, кролик, курка, індичка в відварному або паровому вигляді, протерті (суфле і т. п.). Виключаються: жирні сорти, баранина, свинина, гуска, качка, печінка, мозок, нирки в смаженому і тушкованому вигляді, копченості, ковбаси, консерви. 3. Риба. Рекомендується нежирна у вигляді суфле, кнелі. Виключаються: жирні види, смажена, тушкована, копчена, солона, консерви, ікра. 4. Яйця. Рекомендуються: омлет білковий паровий з 1-2 яєць на день, жовток до 1 / 2 в день у стравах. Не сплачуються у вигляді інших страв. 5. Молочні продукти. Рекомендуються: молоко в стравах, сир некислий свіжоприготований у вигляді наст, парові пудинги. Виключаються: молоко в натуральному вигляді, вершки, молочнокислі напої, сметана, сир жирний і з підвищеною кислотністю, сир жирний і солоний. 6. Жири. Рекомендуються: вершкове масло несолоне і рафінована рослинна олія в готових стравах. Виключаються: інші жири, жарення на них. 7. Крупи, макаронні вироби і бобові. Рекомендуються: каші протерті, полувязкіе (гречана, геркулесова тощо), суфле, пудинги. Виключаються: пшоно, ячна, розсипчасті каші, макаронні вироби, бобові. 8. Овочі. Рекомендуються: картопля, морква, кабачки, цвітна капуста у вигляді пюре і парових пудингів. Виключаються: білокачанна капуста, редька, ріпа, редис, бруква, шпинат, щавель, часник, цибуля. 9. Супи. Рекомендуються: слизові з круп (вівсяна, перлова, рисова, манна), суп-крем з виварена м'яса. Виключаються: на м'ясному і рибному бульйоні, відварі грибів та овочів, молочні, щи, борщ, окрошка, борщ. 10. Плоди, солодкі страви та солодощі. Рекомендуються: протерті компоти, киселі, мус, желе (на ксиліт або сорбіті). Виключаються всі інші. 11. Соуси і прянощі. Рекомендуються фруктово-ягідні підливи напівсолодкі. Виключаються: інші соуси, прянощі. 12. Напої. Рекомендуються: неміцний чай, відвар шипшини. Виключаються: інші напої, включаючи овочеві і фруктові соки. Варіант 2. Показання до застосування: хронічний панкреатит у фазі згасаючого загострення (з 5-7-го дня після варіанту 1 дієти № 5п) і ремісії (протягом 2-4 міс). Загальна характеристика. Помірна з енергетичної цінності дієта з підвищеним вмістом білка, ліпотропних речовин і вітамінів, обмеженням кількості вуглеводів (в першу чергу легкозасвоюваних) та жирів (в основному тугоплавких), холестерину, ефірних масел, грубої клітковини, натрію хлориду, екстрактивних речовин, пуринів. Виключаються смажені страви та продукти, що сприяють бродильних процесів в кишках і метеоризму. Енергетична цінність 10 258-1130 4 кДж (2450 - 2700 ккал). Хімічний склад, г: білків - 130-140 (60-70% тварини походження), жирів - 80 (15-20% рослинних), вуглеводів - 300-350 (30-40 г цукру), натрію хлориду - 10; вільної рідини - 1,5 л. Кулінарний обробіток. Їжу готують у вареному, паровому і здрібненому вигляді. Режим харчування. Дробове харчування 5-6 разів на день. Рекомендовані і виключає продукти і страви аналогічні дієті № 5а за винятком того, що обмежуються вуглеводи (мед, цукор, варення, кондитерські вироби тощо); замість цукру частково використовується ксиліт (30-40 г).

Ботанічна назва: Pinus mugo var. pumilio
Синоніми: Pinus mugo, Pinus montana, Pinus pumilio, Сосна кедрова, Dwarf Pine Needle Oil (англ.), essence de pin de montagne (франц.), Latschenkiefernol (нім.), oleum pini pumilionis (лат.).
Родина: Соснові (Pinaceae).
Опис: Кедровий стланик (кедрівників) - чагарник з гіллястим від підстави стовбуром або невелике дерево до 4-5 метрів заввишки. Кедрівників росте невеликими кущами на хребтax, нa сухих тундрах і зустрічається всюди, як окремо, так і разом зі стройовим лісом.
Серед хвойних рослин кедровий стланик займає одне з перших місць за кількістю виділених фітонцидів. Хвоя містить велику кількість вітаміну С.
Суворі кліматичні умови сприяють накопиченню в кедровому стланика великої кількості різноманітних біологічно активних речовин
Колір: прозорий, світло-жовтий
Аромат: приємний солодкий бальзамний, пряно-деревний аромат. З-за тонкого запаху вважається кращим сосновим маслом для парфумерії.
Використана частина рослини: хвоя
Метод отримання: ароматичне масло отримують з хвої методом дистиляції з парою.
Вихід олії: 0,3-0,4%,
Область виростання: Росте в горах Центральної та Південної Європи. Масло виробляють в Австрії, Югославії, Данії та Італії.
Інші види: Існує багато видів сосни, із хвої та деревини яких отримують ароматичне масло або живицю. Див також Сосна звичайна.
Клас: адаптоген
Характеристика
Щільність: 0,854-0,871
показник заломлення: 1,475-1,479

Хімічний склад:
Химиче-ський склад складний і різноманітний, переваж-ве положення займає α-пінен (до 50%).
До складу олії входять монотерпени, борні-ацетат, хамазулен, а також група речовин, що володіють-чих протипухлинною дією.

Психо-емоційна дія
Кедровий стланник допомагає зняти втому, стрес. Ванни з цим маслом сприяють розслабленню м'язів, швидкому засипанню. Сон при цьому ставати спокійним і глибоким.

Косметична дія
У косметиці сприяє омолодженню, підвищенню пружності шкіри, зміцнення волосся і видаленню лупи.
Жінки знайдуть у кедровостланіковом маслі хороше косметичний засіб, який допоможе позбутися від зморшок і в'ялості шкіри завдяки його омолоджуючу дію на клітини організму.
Маски з додаванням стланика добре очищають шкіру і можуть бути використані як замінник мила при гігієнічному догляді за шкірою обличчя. Такі маски підвищують пружність шкіри, усувають мікроморщіни, підвищують опірність шкіри до різних інфекцій.

Використання масла кедрового стланика в коштах для волосся сприяє зміцненню і росту волосся і поліпшення їх структури.
Клінічні випробування шампуню з додаванням ефірного масла кедрового стланика, проведені на 187 людях (112 чоловіків і 75 жінок) показали його абсолютну нешкідливість, а також активність при дії на шкіру волосистої частини голови, яке виявилося у зникненні лупи, зміцненні коренів волосся, їх зростанні і зовнішньому блиску. Особливо ця активність була відмічена при вживанні випробуваного шампуня як лікувальний засіб при себореї та зміцненні волосся, стимулювання їхнього росту.

Цілюща дія
Знеболювальну, антисептичну, розсмоктуючу, бальзамує, сечогінний, відхаркувальний, загоює.
Кедровостланіковое олія має відхаркувальну та протикашльовим дією, усуває запальні процеси носоглотки і дихальних шляхів. Завдяки наявності α-пинена (50%) масло може бути використано для лікування туберкульозу, профілактики та лікування грипу. Антисептичні властивості олії будуть корисні при астмі, синуситах, бронхітах.

Олія кедрового стланика сприяє кровотворенні і насичення киснем тканин, прискорює регенерацію і ранозагоєння, має місцеву подразнюючу дію що може бути корисно при м'язових болях, ревматизмі.

Інше застосування
Розпилення кедровостланікового масла в приміщеннях сприяє знищенню хвороботворних мікробів, усуває неприємні запахи в туалетах, кухнях, залишає тонкий аромат північного лісу в житлових і ванних кімнатах.
Кедровостланіковое масло з успіхом можна застосовувати для ароматизації штучних новорічних ялинок, приємний запах хвойного лісу створить святковий настрій у Новорічну ніч.
Широко застосовується у косметиці та парфумерії. Використовується в харчовій промисловості та при виробництві алкогольних і безалкогольних напоїв.

Методики застосування
Ванни - 4-7к. на повну ванну. При захворюваннях нервової системи, ревматизмі, артритах, остеохондрозі, для профілактики простудних захворювань.
Бані, сауни - 2-5к. на 200-300г. води виплеснути на розжарені камені. Добре очищає шкіру, бронхи, має бактерицидну дію.
Інгаляції - ефективне лікування при застудах. У чашку з окропом додають 3-4к. олії, накривають голову рушником, закривають очі і дихають 7-10 хвилин.
Косметика - збагачення маслом нейтральних косметичних засобів. 5к. масла на 10г. основи.
Масаж - 5к. масла на 10г. масла-основи - для загального зміцнення нервової системи, при радикулітах, артритах. (В якості основи застосовують рослинні олії без запаху.)
Розтирання - 7-8к. на 5г масла-основи при ревматизмі, артритах, остеохондрозі, ударах.
Обробка ран - порізи, подряпини змащуються чистим маслом для запобігання нагноєння. Рани великої площі обробляти маслом не можна.
Переломи, забиті місця - втирання кедровостланікового масла в область перелому або удару прискорює процес зрощення кістки і загоєння. Періодичність втирань - 2 рази на день.
Ароматизація приміщення - впливає на емоційний стан перебувають у ньому людей. Шматочок вати змочити ефірною олією (5-8к.) Покласти на відкрите місце поблизу джерела тепла. Можна ароматизувати приміщення і штучні новорічні ялинки з пульверизатора, попередньо збивши декілька крапель олії з водою

Запобіжні заходи і протипоказання:
Токсичність: Гостра токсичність олії, за результатами робіт RIFM (1976), - oral LD50> 5 г / кг (щури), derm. LD50> 5 г / кг (кролики), 12%-ний розчин масла в петролятуме лише в рідкісних випадках викликав у людей при тривалості випробування 48 годин роздратування шкіри.
Фототоксічность: немає
Max% в косметичних і парфумерних засобах: 8%
Вагітність: немає даних
Не застосовувати при індивідуальній непереносимості хвойних масел

Поєднується з маслами кедра, лаванди, розмарину, шавлії, Кананга, ладанної камеді, ялівцю.

Додатково:
У житті камчадалів, згідно з С. П. Крашеніннікова (1948), кедровий стланик мав важливе значення: «Для місцевих жителів кращий запас на зиму-це горіхи кедрового стланца, якого багато в горах. Він нічим не відрізняється від кедра, але у багато разів менше і стелиться по землі, від чого і отримав свою назву. Його шишки й горіхи в два рази менше в порівнянні з кедровими. Краща якість стланца те, що їм успішно лікуються від цинги. Під час морської експедиції Берінга матроси не приймали від неї майже ніяких інших ліків, крім сланцю, з якого робили квас і пили його теплим замість чаю. Був відданий особливий наказ, щоб величезний казан з вареним кедрівників не сходив з вогню ».
Хвоя кедрового стланика володіє не тільки протицингового, а й протимікробну дію, що було підтверджено в клінічних умовах. Відвар хвої і «нирок» (молодих пагонів), подібно ниркам сосни звичайної, використовують як сечогінний, а у вигляді інгаляцій-як відхаркувальний і дезинфікуючий засіб при захворюваннях верхніх дихальних шляхів. Як і з інших хвойних, з гілочок з хвоєю кедрового стланика готують ванни, які приймають при ревматизмі, подагрі, люмбаго. Вважалося, свіжа кора, якщо її прикласти до рани, сприяє загоєнню. Коріння в китайській медицині використовували для лікування парші.
Якщо зробити надсічку на стовбурі стланика, виділяються смола, загусає і затягує рану: рослина як би само накладає собі пластир. Ця особливість хвойних давно помічена: смолу стланика в складі мазей і самостійно застосовують як зовнішній засіб при лікуванні деяких шкірних хвороб і як ранозагоювальний

субота, 30.04.2011

Новий тренд – hand-made косметика: навіть знаменитості осягають ази б’юті-кухні вдома.
Ми вже розповідали, як зробити крем, маски для обличчя, – тепер черга за скрабами, адже відлущування – один з чотирьох китів догляду за шкірою.
Скраб забезпечує здоровий колір обличчя і тіла, звужує пори, бореться з ознаками старіння, регулює діяльність сальних залоз і підтримує тонус шкіри. Звичайно, якщо ним користуватися регулярно. Для цього і були придумані скраби, пілінги та інші подібні засоби.
Користуватися скрабами необхідно так часто, як тільки дозволяє тип шкіри. Наприклад, жирну і нормальну шкіру можна обробляти 3-4 рази на тиждень, а суху і чутливу – не частіше разу на тиждень.

Золоті правила hand-made скрабів:
1. У силу того, що відлущування хоч і корисна, але досить травматична процедура для шкіри, основа скрабу повинна бути максимально м’якою. Краще, якщо в цій якості виступлять олії, молочні продукти або натуральні соки.
2. А для абразивних частинок найкраще підійдуть кристали цукру, морської солі, і кавова гуща. Підійдуть також волокна люфи і подрібнені кісточки винограду. Тільки з ними потрібно бути обережною – можуть і подряпати. Для обличчя ідеально використовувати самі дрібні частинки – найкраще товчені вівсяні пластівці.
Якщо у тебе жирна, схильна до запалень шкіра з розширеними порами, тоді без вівсянки, рису і солі тобі просто не обійтися. Перед прийняттям ванни або душу зроби собі такий скраб:
- 0.5 ч.л. товчених вівсяних пластівців
- 0.5 ч.л. розмелених рисових зерен
- 0.5 ч.л. солі і трохи соди.
Змішай всі складові в мисці і крапни трохи води, щоб вийшла густа кашка. Отриманим складом помасажуй обличчя і залиш хвилин на 5-7. Рекомендується робити таку маску-скраб 3 рази на тиждень. Через кілька днів ти побачиш, що прищів стало менше, шкіра стала чистішою, а пори звузилися.

Скраб для чутливої і сухої шкіри обличчя
Тобі знадобляться:
- Пара ягід горобини
- 1 ч.л. оливкової олії
- 1 ч.л. тростинного цукру
Розітреш все разом, перемішай компоненти. Цукор додавай тільки після олії, інакше кристали розчиняться в соці горобини. Ця ягода – просто криниця вітамінів і відмінний засіб при розширених судинах. Оливкова олія багата вітаміном Е. Але якщо його немає під рукою – згодиться сметана або вершки, вони добре підживлять шкіру, а тростинний цукор (підійде і звичайний білий) очистить шкіру від відмерлих клітин ніжніше, ніж сіль.
Після того, як помасуєш кашкою обличчя, залиш маску хвилин на 10 – нехай подіє.

Скраб для тіла проти набряків
Якщо після вихідних улюблені джинси стали тісні – не поспішай сідати на дієту, можливо, це просто набряки. Щоб з ними швидко впоратися, приготуй цей скраб, який виведе зайву рідину із тканин і підтягне шкіру.
Для цього тобі знадобляться:
- 4 см кореня імбиру
- кавова гуща
З імбиру доведеться вичавити сік. Потім змішай сік з кавою і після контрастного душу активними рухами нанеси склад на тіло. Щоб домогтися ефекту, доведеться почекати хвилин 5-7, але він не змусить довго чекати. Ти станеш худее вже практично відразу – а все завдяки дивовижним властивостям імбиру і кофеїну.

Антицелюлітний скраб
«Апельсинова шкірка» просто ненавидить дари моря у вигляді водоростей, солі і всіляких цілющих грязей, тому якщо ти маєш намір не на життя, а на смерть боротися з целюлітом, приготуй цю скраб-маску і роби через день. Правда, деякі складові тобі доведеться спеціально купити. Тобі знадобляться:
- Суха ламінарія
- Грязь Мертвого моря (або косметична глина)
- Морська сіль
Змішай 4 ст. л. морської солі з 3 ст.л. косметичної глини або грязі Мертвого моря, додай товчену ламінарію і води. Рівно стільки, щоб вийшов досить густий скраб-маска. Нанеси склад на тіло масажними рухами і залиш хвилин на 5. Застосовуй засіб 2 рази на тиждень і побачиш, наскільки вражаючим буде результат!

Випадіння волосся є надмірним, якщо людина втрачає щодня понад 50-60 волосся (випадання 30-50 волосся в день вважається нормою).
Причини випадіння волосся - порушення обміну речовин (нестача вітаміну В6, фолієвої кислоти); хвилювання, раптовий переляк, стрес; загальне ослаблення організму, що викликається перенесеними захворюваннями (анемія, грип, хронічні застуди з високою температурою); спадковий фактор.
Прояви випадіння волосся – рівномірне порідіння волосся, часткове або повне випадання волосся в області тімені і близько чола у чоловіків; повне облисіння.

Лікування випадіння волосся народними засобами
- Кетамін дуже благотворно впливає на корені волосся. Спосіб застосування простий: підігрійте невелику кількість масла на водяній лазні і змастіть їм шкіру голови за допомогою старої зубної щітки. Потім закутайте голову махровим рушником і залиште як мінімум на 5 годин. Після цього голову треба ретельно промити шампунем (Як вибрати правильний шампунь?), Що містить натуральні екстракти трав. Повторюйте процедуру 1 раз на тиждень протягом 1-2 місяців, і волосся не тільки перестане випадати, але стане густішим, та й рости буде набагато швидше.

- Ефективний засіб для росту волосся – втирання в шкіру голови соку лопуха або мазі з кореня лопуха. Для цього відваріть корінь лопуха (20 г кореня на 1 склянку окропу, настоювати 20 хвилин) і уварите рідину до половини обсягу. Потім навпіл з нутряним салом розігрійте і злийте в горщик. Накрийте кришкою і щільно замажте її тестом. Поставте горщик в духовку на кілька годин. З остиглої загуслої маси злийте воду, якщо вона не вся випарувалася, і змащуйте шкіру голови цією маззю.
- Змішати 10 г коньяку, 40 г процідженого цибульного соку і 50 г відвару коренів лопуха (готувати у співвідношенні 1:10). Отриману суміш втерти в шкіру голови, обв’язати голову рушником, залишити бальзам на 2 години, після чого вимити голову. Процедуру проводити щодня.

- При сильному випаданні волосся для ополіскування застосовують відвар, приготований з 3 столових ложок нарізаного кореневища аїру, провареного протягом 15 хвилин в 0,5 л оцту.

- Дуже добре зміцнює волосся і перешкоджає їх випаданню звичайна кропива. Краще всього використовувати для лікування молоду кропиву, зрізану до цвітіння. Приготуйте відвар з неї, остудіть до 40 ° С і споліскуйте їм волосся після миття.
- 6 столових ложок суміші коренів лопуха повстяного і лепехи болотного (1:1) залити 1 л води, кип’ятити 15-20 хвилин. Дати відвару охолонути. Втирати в шкіру голови 2-3 рази на тиждень.
- Липовий цвіт допоможе призупинити випадання волосся. Залийте 8 столових ложок липового цвіту 0,5 л води і кип’ятіть близько 20 хвилин. Отриманим відваром мийте голову протягом місяця. Якщо наступить поліпшення, продовжуйте проводити цю процедуру.
- Дуже корисно втирати в шкіру голови березовий сік, соки алое, часнику, мед і курячий жовток. Візьміть всі ці інгредієнти по 1 чайній ложці, ретельно перемішайте і втирайте суміш у шкіру голови. Походіть так 1-2 години або більше, перед тим як мити голову. Мити і полоскати радимо міцним настоєм листя берези.

- При випаданні волосся і хворобах шкіри голови корисне 2 рази в тиждень мити голову відваром кореня лопуха і квіток календули (20 г лопуха і 10 г календули на 1 л води). Можна включити в відвар 15 г шишок хмелю.

- Рецепт болгарської цілительки Іванки. Змішайте 1 яйце, 2 столові ложки касторової олії, 1 чайну ложку столового оцту і 1 чайну ложку гліцерину. Безперервно збиваючи суміш, втріть її в коріння волосся. Покрийте голову теплим махровим рушником, потримайте деякий час над парою і змийте. Після цієї процедури волосся повинне стати більш густими, блискучим, м’яким і краще вкладатися.
- Листя подорожника, квітки ромашки, листя шавлії, траву материнки і кропиви змішують в рівних частинах. Столову ложку суміші заливають склянкою окропу, настоюють 1 годину, проціджують, додають м’якоть чорного хліба і розмішують до кашкоподібного стану. Теплу масу втирають в шкіру голови, зверху надягають шапочку для душу і зав’язують хусткою. Такий компрес тримають протягом 2 годин і змивають теплою водою без мила.

- Можна зробити живильну маску для волосся. Для цього 1 столову ложку рослинного масла і яєчний жовток ретельно розмішайте і втирайте в шкіру голови, через кожні 40 хвилин обполіскуючи волосся теплою водою. Цю процедуру проводите 1 раз на тиждень.
- 4 г очищеного від домішок прополісу помістити в скляну пляшечку, залити 100 мл 40%-ного спирту, щільно закрити пробкою і збовтати. Розчин втирати в коріння волосся.
- В емальований посуд всипати 10 г квіток ромашки (трави звіробою або цибульного пера), залити склянкою окропу, накрити кришкою, нагрівати на водяній бані 30 хвилин, охолодити при кімнатній температурі протягом 15 хвилин, процідити, віджати сировину і зберігати в скляній посуді не більше 2 днів. Будь-яким з отриманих відварів полоскати чисте волосся.
- 50 г шишок хмелю звичайного помістити в емальований посуд, залити 1 л гарячої кип’яченої води, закрити кришкою, нагрівати на водяній бані 30 хвилин, охолодити при кімнатній температурі 20 хвилин, процідити, віджати сировину, перелити в 3-літрову скляну банку і долити кип’яченої водою до країв. Отриманим відваром вимити голову. Повторювати процедуру по мірі необхідності.
- При інтенсивному випаданні волосся хороший ефект дає втирання в корені лосьйону з настурції великий і кропиви дводомної. 100 г листя, квіток і свіжого насіння настурції подрібнити і змішати з 100 г свіжого листя кропиви. Залити отриману суміш 500 мл медичного спирту, настояти 15 днів і процідити. Втирати лосьйон в шкіру голови щіткою перед сном.
- Коріння реп’яха, або лопуха великого (при заготівлі коріння необхідно заморозити – у такому вигляді вони не загнивають до нового збору), скласти в каструлю, заливши водою, щоб вона тільки покрила вміст каструлі, і поставити в духовку. Кип’ятити до повного розм’якшення коренів. Остудити і процідити відвар. Змочувати коріння волосся цим відваром щодня. Лупа швидко пропадає, випадання волосся припиняється, і вони ростуть швидше.
- Вимити голову теплою водою без мила; потім, м’яко масажуючи шкіру голови, втерти кухонну сіль. Тривалість маніпуляції 10-15 хвилин. Промити волосся. Повторити цю процедуру 6 разів. Російські знахарі стверджували, що це засіб рятувало багатьох від облисіння при сухій шкірі голови.
- При починаючому облисінні для зміцнення коренів волосся здавна використовували відвар з шишок хмелю. Столову ложку хмелю залити склянкою крутого окропу і кип’ятити 30 хвилин. Після охолодження втирати в шкіру голови.
- Відвар мати-й-мачухи навпіл з кропивою – хороший засіб для зміцнення волосся при випаданні
- Зібрати квіти календули лікарської – 10 г, шишки хмелю звичайного – 15 г, корінь лопуха повстяного – 20 р. Всю суміш залити 1 л окропу, прокип’ятити 15-20 хвилин, настояти 15 хвилин і процідити. Теплим відваром мити голову 2 рази на тиждень при випаданні волосся.
- Корінь лопуха повстяного – 2 частини, кореневище лепехи болотного – 2 частини, шишки хмелю звичайного – 4 частини. Всю суміш залити 3-4 л окропу, прокип’ятити 25-30 хвилин, настояти 15 хвилин і процідити. Теплим відваром мити голову 2 рази на тиждень при випаданні волосся.
- Насіння гірчиці сизої – 3 частини, листя шавлії лікарського – 2 частини. Дві столові ложки суміші залити 0,5 л кип’яченої води кімнатної температури і настояти 20 хвилин. Приймати у вигляді компресів для поліпшення кровопостачання шкіри при випаданні волосся.
- Траву вересу звичайного, корінь лопуха повстяного, корінь кропиви дводомної і шишки хмелю звичайного змішати порівну. Всю суміш залити 3 л окропу, прокип’ятити 25 хвилин, настояти 15 хвилин і процідити. Теплим відваром мити голову 3 рази на тиждень, запобігаючи випадання волосся.
- Кору дуба черешчатого, кору верби білої та траву чебрецю повзучого змішати порівну. Чотири столові ложки суміші проварити 20 хвилин в 1 л води, процідити. Теплий відвар використовувати для втирання в шкіру голови при випаданні волосся.
- При посиленому випаданні волосся потрібно спочатку його зміцнити. Для цього раз на тиждень протягом 1 -2 місяців за півгодини до миття слід втирати в коріння волосся суміш спирту і масла касторової (або реп’яхового) порівну. Потім волосся добре промивати. Через 1 -2 місяці, коли волосся зміцняться, можна приступити до їх лікування.
- Добре відновлює цибулини волосся наступний склад. У сік від 1 середньої цибулини додати стільки ж касторової олії і 1 жовток. Втерти в шкіру голови за 45 хвилин до миття, покрити голову целофановим пакетом, а зверху махровим рушником. Через 45 хвилин обережно промити волосся і акуратно розчесати. Періодично повторювати курс лікування.
- У кип’ячену воду, охолоджену до 40-50 ° С, додати мед: на 1 л води 2 столові ложки меду. Цією водою змочувати голову або втирати в шкіру голови 2 рази на тиждень. Такий бальзам зміцнює волосся і сприяє росту.
- Столову ложку цибульного соку змішати з 2 столовими ложками горілки. Застосовувати для втирання в шкіру перед миттям голови протягом 3-4 місяців як засіб при жирній лупі і випаданні волосся.
- Кору верби білої і корінь лопуха повстяного з’єднати порівну. З усієї суміші приготувати відвар, яким мити голову 3 рази в тиждень при випаданні волосся.
- Столову ложку подрібненої трави звіробою звичайного залити 0,5 л горілки і настоювати протягом тижня. Зберігати в щільно закупореній пляшці. Втирати в шкіру голови для зміцнення коренів і оздоровлення волосся.
- 2 столові ложки плодів і листя обліпихи крушиновидная заварити 2 склянками окропу, настоювати 2-4 години в щільно закритому посуді, процідити. Пити по 150 мл 2 рази на день до їжі, вранці і ввечері. Втирати в шкіру голови на ніч щодня.
- Російські знахарі рекомендували втирати в шкіру голови очищений гас з реп’яховою олією, а також кожен вечір мити голову міцним пивом, щоб волосся було густим і добре росло.
- Столову ложку сушеного листя кропиви дводомної заварити 200 мл окропу, настоювати 1,5 години, процідити. Після миття волосся злегка підсушити і втерти настій у шкіру голови. Застосовувати 1-2 рази на тиждень протягом тривалого часу при посиленому салоотделенії, лупи і випадання волосся для зміцнення.
- Суцвіття календули залити 40-градусним спиртом у співвідношенні 1:10. Для зовнішнього застосування 1 столову ложку настоянки розвести в 1 / 2 склянки кип’яченої води. Застосовувати при випаданні волосся як засіб проти роздратування шкіри. Календула має яскраво виражену протизапальну дію.
- Столову ложку висушеного листя або квіток мати-й-мачухи залити 1 склянкою окропу, настоювати 30 хвилин. При випаданні волосся втирати в шкіру голови за 40-60 хвилин до миття. Сприяє зміцненню волосся.
- Чайну ложку плодів (5 г) софори японської залити 1 / 2 склянки окропу (90 мл), настояти 10 хвилин, процідити. Застосовувати при випаданні волосся.
- Щоб волосся не випадало, треба кілька вечорів поспіль припудрювати коріння волосся порошком, приготованим з потовчених насіння петрушки.

Маски від випадіння волосся
Маски для будь-якого типу волосся
Для будь-якого типу волосся в осінній період рекомендується така маска:
- Потрібно: по 50 г коньяку і води, 2 жовтки.
Спосіб застосування: Компоненти ретельно перемішайте, втирайте в шкіру голови, рівномірно нанесіть на волосся. Через 20 хв змийте. Якщо волосся у вас сухі, шампунь вже можна не використовувати.
Ця маска добре зміцнить ваше волосся, зробить його м’яким і слухняним, додасть неповторний блиск суміш з хною:
Потрібно: 1 пакетик хни, 1 яйце, якщо волосся нормальні, 1 злегка збитий білок, якщо волосся жирне, 1 яєчний жовток, якщо волосся сухе.
Спосіб застосування: Ретельно перемішайте потрібні вам компоненти і нанесіть на волосся від самих коренів до кінчиків. Через 15 – 20 хв змийте. Не хвилюйтеся, ваші волосся не забарвляться – яйце збереже їх від цього.

Маска з ягід або фруктів:
Потрібно: 3 ст. л. м’якоті будь-яких фруктів або ягід, 1 ст. л. рослинного масла, 1 ст. л. гліцерину, якщо волосся нормальні або сухі, або 1 ст. л. меду, якщо волосся жирне.
Спосіб застосування: Компоненти змішайте і нанесіть на волосся від самих коренів. Через 20 – 25 хв змийте.

Маски для нормального волосся
Потрібно: 100 г м’якоті стиглих груш (бажано м’яких сортів), 1 яйце, кілька крапель лимонного соку і реп’яхової олії.
Спосіб застосування: Розітріть м’якоть груш з яйцем, додайте лимонний сік і реп’яхову олію. Нанесіть на шкіру голови, злегка масажуючи, на 15 – 20 хв, потім змийте теплою послідовно і прохолодною водою.
Потрібно: 100 – 150 г чорного хліба, трохи води або відвару відповідних вам трав, 1 яйце.
Спосіб застосування: Хліб розімніть, змочивши його водою або відваром трав. Додайте в кашку яйце. Ввітріть в шкіру, пов `яжіть голову поліетиленовою косинкою. Через 15 – 20 хв змийте і прополощіть волосся хлібним настоєм, який готується в такий спосіб: зріжте з хліба скориночки, залийте окропом або киплячим відваром трав, через годину процідіть.
Потрібно: 2 – 3 ст. л. майонезу, 1 зубчик часнику.
Спосіб застосування: Майонез змішайте з розтертим зубчиком часнику, втирайте в шкіру голови, через 1 – 2 год змийте, обполосніть відваром з трав для вашого типу волосся.
Маски для жирного волосся
Потрібно: 1 – 2 невеликі цибулини, 2 – 3 головки часнику.
Спосіб застосування: Пропустіть через м’ясорубку цибулини і часник. Нанесіть суміш на шкіру голови, одночасно втираючи її в коріння волосся. Через 5 – 10 хв оберніть волосся поліетиленом, утеплите махровим рушником. Через 1 – 2 год двічі змийте ароматизованим шампунем і ретельно прополощіть прохолодною водою. Така суміш не тільки живить волосся, але і робить їх м’якими, зменшує діяльність сальних залоз, сприяє росту волосся.
Потрібно: 100 – 150 г чорного хліба, трохи відвару трав для жирного волосся, 1 білок
Спосіб застосування: Розімніть хліб з відваром трав, додайте злегка збитий білок. Нанесіть на голову, втираючи в коріння волосся. Залиште на 15 – 20 хв, обернувши поліетиленом. Змийте, обполосніть хлібним напаром (рецепт див: «Суміші для нормального волосся. Рецепт 2»).
У суміші для жирного волосся незалежно від рецепту корисно додавати мед і гірчицю.

Маски для сухого волосся
Потрібно: по 1 ст. л. свіжого капустяного соку, соку алое, касторової олії і меду.
Спосіб застосування: Ретельно перемішайте компоненти, втріть у волосся і потримайте протягом 7 – 10 хв. Вимийте голову і обполосніть настоєм ромашки з соком капусти, а потім чистою водою. Проводьте дану процедуру протягом трьох осінніх місяців 1 – 2 рази на тиждень. Особливо ефективна запропонована маска для сухого пошкодженого волосся.
Потрібно: 100 – 150 г чорного хліба, 1 яєчний жовток і 20 крапель касторки.
Спосіб застосування: Приготуйте склад з чорного хліба, як зазначено в рецептах для нормального і жирного волосся. Додайте в кашку яєчний жовток і касторку. Змийте і обполосніть хлібної сумішшю, як зазначено вище. Хліб в даній суміші можна замінити 1 / 2 склянки кислого молока, кефіру, або сироватки.
Потрібно: 2 ст. л. смальцю і 1 ст. л. соку часнику.
Спосіб застосування: Компоненти змітайте. Ввітріть в шкіру голови, через 1 – 2 год змийте шампунем, промийте волосся відваром з трав. Ця суміш прекрасно підлікує ваше волосся.
Потрібно: по 2 ст. л. коріння і листя кропиви, 1 л води, по 1 ст. л. яблучного оцту і обліпихової олії.
Спосіб застосування: Залийте трави киплячою водою, варіть 30 хв, процідіть. Додайте яблучний оцет і масло обліпихи. Застосовуйте на ніч протягом двох тижнів.
Потрібно: 1 ст. л. меду, 2 ч. л. камфорного масла, 1 ч. л. лимонного соку.
Спосіб застосування: Компоненти змішайте. Застосовуйте 3 рази на тиждень, втираючи в шкіру голови на 15 хв перед миттям.

Дієта при випаданні волосся
Здоровий стан волосся в дуже великій мірі залежить від правильного харчування. Тому необхідно дотримуватися збалансованої дієти. Харчуватися слід помірно, уникаючи жирних та гострих страв. Рекомендується їсти більше сирих фруктів і овочів, по можливості з шкіркою, тому що в ній знаходиться багато кремнію, потрібного для росту волосся. У раціон повинні входити дріжджі, мед, молоко, рослинне масло, хліб c висівками, огірки, буряк, спаржа, качанний салат, петрушка, суниця. Добре також для зміцнення волосся є злегка обсмажений фундук.

Чим вище температура за вікном, тим коротше стають наші спідниці і тим частіше ми демонструємо оточуючим свої спокусливі ніжки. Щоб шкіра ніг була бездоганно гладкою, при голінні дотримуйся декількох простих правил.

Дуже часто причина подразнень криється в поганій бритві. Намагаючись поголитися тупим лезом, ти травміруешь шкіру, при цьому не досягаючи бажаного результату. Вибери зручний жіночий верстат і міняй леза щотижня.

Відклади процедуру до ранку. У ранкові години шкіра стає більш пружною, завдяки чому бритва ковзає легше. Перш ніж приступити до гоління ніг, переконайся, що шкіра добре зволожена і розпарені.

Замість мила використовуй спеціальний гель для гоління. Він зменшить тертя, захистить шкіру від запалень (особливо якщо ти направляєш бритву проти росту волосся).

Процедура гоління сушить шкіру. Щоб зменшити її негативні наслідки, після душу обов'язково наноси на ноги зволожуючий лосьйон.

Відмовся від бритви на час відпустки: сонячні ванни і купання в солоній воді протипоказані протягом 12 годин після гоління. Зроби воскову епіляцію, і сміливо залишай верстат будинку.

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 78