Підігріти будь-яку рослинну олію до температури 38 ° С (трохи вище температури тіла), просочити їм багатошарову марлю і покласти її на обличчя. Через деякий час зняти маску тампоном, змоченим в гарячій воді, після чого промокнути особа прохолодним вологим рушником.
Змішати 2 столові ложки сиру і 2 чайні ложки рослинної олії. Покласти на обличчя на 20 хвилин, потім змити теплою водою чи кефіром.
Жовток яйця ретельно розтерти з 1 чайною ложкою оливкової олії, в якому заздалегідь, протягом 10 хвилин, на водяній бані наполягали квітки ромашки і низки в співвідношенні 1:1. Маску нанести на шкіру тонким шаром і через 10-15 хвилин зняти середовищ-незаварені чаєм кімнатної температури. Підсохлу шкіру змастити кремом. Маска добре звужує розширені капіляри на шкірі.
Змішати 2 чайні ложки знежиреного сиру з 1 чайною ложкою соку петрушки і додати 0,5 чайної ложки вітамінізованого риб’ячого жиру або 1 чайну ложку лляної олії, а також цедру 1 лимона або апельсина. Нанести маску на шкіру обличчя, а через 10-15 хвилин зняти холодним відваром петрушки. Підсохлу шкіру змастити будь-яким жирним кремом.
Змішати 6-7 г жирного крему з 0,5-1 чайною ложкою лимонного соку і 0,5 чайної ложки сметани. Отриману суміш нанести на шкіру на 20 — 25 хвилин, а потім зняти тампоном, змоченим тонізуючим лосьйоном.
Змішати 5 -10 г ланолінового крему з 5-7 г витриманого соку алое і 5-10 мл рослинного масла. Теплу суміш нанести масажними рухами на вологе після попереднього теплого сольового компресу лоб і шию. Через 10-15 хвилин маску видалити шпателем (або ручкою ложки) і зверху нанести білкову маску (2 ложки білка розтерти з 0,5 чайної ложки дрібної солі). Через 10 хвилин шкіру очистити ваткою, змоченою настоєм звіробою або шавлії, а потім обполоснути цим же настоєм і змастити шкіру будь-яким рідким кремом.
Для приготування витриманого соку алое взяти живе рослина (в горщику) і витримати в холодильнику на нижній полиці при температурі 2 — 3 ° С протягом 12-14 днів.
Розтерти 2 столові ложки сиру і 1 яєчний білок з 1 столовою ложкою рослинного масла. Суміш нанести на очищену шкіру обличчя і шиї.
Додати до розтертому жовтка по 1 чайній ложці соків фенхелю і моркви. Перемішати і нанести отриману масу на обличчя. Змивати маску спочатку теплою, а потім холодною водою. При дуже чутливою, роздратовано шкірі від застосування маски краще утриматися.
Процідити через марлю сік 100 г малини і змішати його з 2 столовими ложками свіжого молока. Вирізати з марлі маску з отворами для ніздрів і рота, змочити її отриманим складом і потримати на обличчі 15 хвилин, після чого сполоснути обличчя прохолодною водою.
Натерти на тертці половину яблука. Потім змішати з ним 1 столову ложку меду, 1 жовток, по 1 чайній ложці порошку аскорбінової кислоти, оцту і рослинної олії. Отриману масу нанести на шкіру обличчя на 30 хвилин, потім змити прохолодною водою.
Розтерти 1 чайну ложку меду з 1 столовою ложкою молока. Суміш тримати на обличчі 15-20 хвилин. Маска корисна для сухої, старіючої шкіри, особливо ефективна навесні.
Мед змішати з рівними кількостями сметани, молока, вершків, сиру. Застосовувати при млявою, сухий, жовтуватою шкірі.
Розтерти 2 столові ложки жирного сиру з 1 столовою ложкою теплого молока або вершків. Додати на кінчику ножа солі і 1 ложку теплого рослинного масла. Все перемішати до отримання однорідної маси блискучою. Знімається маска спочатку шпателем (або ручкою ложки), а потім вологим ватним тампоном.
Натерти 2 добре вимиті моркви середньої величини і отриману кашку змішати з 1 яєчним жовтком. Нанести масу товстим шаром на обличчя. Через 20-25 хвилин шкіру обличчя очистити від маски ватяним тампоном, змоченим у теплій воді. Такі морквяні маски рекомендується робити не рідше 1-2 разів на тиждень. Маска добре пом’якшує шкіру і розгладжує зморшки.
Перемішати у рівній кількості квіти липи, лист м’яти перцевої, квітки ромашки, пелюстки шипшини або троянди. Подрібнені рослини залити окропом у співвідношенні 1:2. Після кип’ятіння відвар остудити. Просочити цим відваром марлю, складену в кілька шарів, і помістити її на вимите обличчя на 15-20 хвилин, а потім опо ¬ лоснуть обличчя теплою водою.
Розвести дріжджі 3%-ної перекисом водню або молоком до консистенції густої сметани. Після маски обличчя осушити рушником або паперовою серветкою і злегка припудрити. Дріжджова маска корисна як для сухої, так і для нормальної і жирної шкіри. Вона вітамінізує, пом’якшує шкіру, надає їй еластичність.
Ретельно змішати жовток, 2 чайні ложки рослинної олії, 0,5 чайної ложки фруктового соку (яблучного або виноградного) і 0,5 чайної ложки меду або живильного крему. Маску нанести на вимиту теплим настоєм липи шкіру обличчя легкими, втираючими рухами пальців правої руки в два прийоми, з інтервалом в 5-7 хвилин. Знімати маску ваткою, змоченою в холодному відварі липи.
Розтерти яєчний жовток з 1 чайною ложкою меду і 1 столовою ложкою рослинного масла. Тримати на обличчі 20-30 хвилин.
Розтерти 2 чайні ложки дріжджів з рівною кількістю теплого молока. Додати по 0,5 чайної ложки меду і вітамінізованого риб’ячого жиру або лляної олії. Для аромату можна покласти лимонну або Апель ¬ синів цедру. Суміш помістити в гарячу воду, за першу ознаку блукаю ня перемішати і в теплому вигляді нанести на обличчя, за 20 хвилин до цього злегка змазані кремом.
Змішати 2 чайні ложки рідкого крему з рівною кількістю жовтка. Покласти сіль на кінчику ножа. Після розмішування додати по 15-20 крапель концентрату вітаміну А в маслі і вітаміну Е в олії. Нанести на суху шкіру після гарячого сольового компресу. Знімати рекомендується холодним міцна чаєм.
Змішати 2 чайні ложки жовтка з 0,5-1 чайною ложкою лимонного та гарбузового соку і 1-2 чайними ложками сметани. Тонізує шкіру і злегка освітлює її.
Розвести 10 г дріжджів в теплому молоці до консистенції сметани. Нанести суміш на обличчя і шию і тримати 10-15 хвилин.