Обгортання зараз роблять практично в будь-якому косметичному салоні, але було б помилкою стверджувати, що цю процедуру придумали в XX столітті. Обгортання з використанням натуральних матеріалів (глина, лікувальна грязь, водорості) люди робили з незапам’ятних часів. Сучасні засоби для обгортання містять ті ж самі активні компоненти, що і використовували наші предки, тільки зараз це розфасована в красиву упаковку з додаванням консервантів, ароматизаторів та інших супутніх інгредієнтів які принципово не впливають на результат, а виконують додаткові функції.
Перш за все, треба зробити вибір — використовувати готові засоби або глину, водорості і лікувальний бруд в чистому вигляді. Вибір активного компонента для обгортання залежить від поставленої мети. Справа в тому, що обгортання покращує не тільки зовнішній вигляд, але й нормалізує роботу внутрішніх органів, тим самим допомагаючи організму позбутися від хвороб. Тому, вибравши відповідний препарат для обгортання, можна цілеспрямовано вирішити певну проблему зі здоров’ям.
Вплив обгортання на організм людини відбувається по 3 основними напрямками.
1. Дуже ефективно перед процедурою підігріти робочий матеріал (глина, водорості, лікувальна грязь) до температури 40-45 градусів, що відповідно підвищить температуру тканин організму і локально активізує життєві процеси.
2. Механічний вплив полягає в масажі дрібних кровоносних судин, що прискорює рух крові.
3. Хімічне і біологічну дію полягає в тому, що активні речовини через шкіру проникають в кров, позитивно впливаючи на весь організм. При обгортанні глиною організм насичується кремнієм, морські водорості постачають організм йодом, а лікувальна грязь містить речовину, яка за своїми властивостями схоже з гормонами статевих залоз. Звичайно, кожен препарат має комплексний вплив — ми звернули увагу лише на основні напрямки.
Загальні правила проведення обгортання
• Відчутний результат можна отримати тільки після повного курсу (10-20 процедур).
• Обгортання краще робити у вечірній час.
• На перший погляд обгортання пасивна процедура, але це не так, під час і після обгортання організм відчуває серйозну навантаження, тому треба обов’язково стежити за власним самопочуттям.
• Наносити маску або активна речовина необхідно на попередньо очищене тіло. Краще за все виконати пілінг тих ділянок шкіри, на які буде виконуватися обгортання.
• Обгортання найкраще проводити через день.
• Наносити препарат треба тонким шаром. Товстий шар не збільшує ефективність процедури.
Обгортання з використанням водоростей
Можна використовувати готові водоростевих маски, але є можливість приготувати цей препарат і самостійно. Морську капусту (яка продається в продуктових магазинах, тільки потрібна в чистому вигляді, а не в складі салатів) залити водою температурою 50-60 градусів. Настояти приблизно 30-40 хвилин, процідити через марлю і засіб для обгортання на основі морських водоростей готове. Отриману масу треба накласти на хворі або проблемні ділянки тіла. Обмотати целофаном, потім теплим рушник і все це прибинтувати. Процедура може тривати від 10 до 60 хвилин. Курс лікування 5-15 сеансів.
Обгортання з використанням лікувальної грязі
Бруд накладають на хворі або проблемні ділянки тіла тонким шаром у сирому вигляді. Суху лікувальний бруд розводять теплою водою в пропорціях приблизно 1: 7 — щоб вийшла тягуча пластична маса. Попередньо треба підготувати робоче місце — розстелити ковдру (плед), зверху стару простирадло або клейонку. Після нанесення бруду треба лягти і укутати спочатку простирадлом (клейонкою), а потім теплим покривалом, робити це зручніше з помічником. Обгортання з лікувальною гряззю триває 10-20 хвилин. Після цього треба прийняти теплий душ і відпочити.
Обгортання з використанням глини
Для цього треба людини або ділянку тіла загорнути в простирадло, змочену в глинистому розчині, а потім укутати клейонкою і теплою ковдрою. Сеанс може тривати 1-1,5 години. Глинистий розчин готується з 4 столових ложок сухої глини і 1 літра теплої води.