1.Дуже добре зміцнює нігті ванночка з йодом.
2.Содовие ванночки: візьміть 1 ч.л. питної соди і розчиніть в 1 ст. теплої води. Додайте кілька крапель йоду. Температура повинна бути не більше 37 градусів. Загальна тривалість 15-20 хв. Такі ванночки рекомендується проводити циклами — щодня протягом двох тижнів, потім тижневу перерву.
3.Солевие ванночки: для нігтів тонких і ламких рекомендуються ванни з кухонною сіллю. Для цього потримаєте кінчики пальців в розчині приблизно 15 хвилин, після чого змажте шкіру навколо нігтя живильним кремом. Якщо руки теплі, то лак лягає більш рівномірно.
4.Для будь-яких нігтів, а особливо проблемних, корисно періодично робити молочні ванни і ванночки з теплого оливкової олії з додаванням соку лимона тривалістю 5-10 хвилин.
5.Ванночка з лимоном або невеликою кількістю оцту дуже добре відбілює і нігті.
6.Ногті придбають приємний блиск, якщо один-два рази на тиждень доглядати за ними з допомогою наступної суміші олій: змішайте 3 краплі лимонного масла, 2 краплі рожевого масла, 10 мл олії жожоба. Суміш вилийте в сулію з коричневого скла. Маленькій пензликом кілька разів на тиждень наносьте олію на нігті рук. За рахунок цього нігті зміцнюються, потовщуються і набувають приємний блиск. Ви можете ще більше посилити цей блиск, якщо будете після нанесення масла полірувати нігті шматочком замші.
7.Масляная поживна ванночка для нігтів: змішайте 2 краплі лимонного масла, 2 краплі ладану, 2 краплі олії чайного дерева, 2 краплі рожевого масла, 10 мл олії зерен пшениці, 10 мл олії жожоба. Налийте цю суміш у баночку для крему діаметром не менше 6 см. Занурте на 5 хвилин в масло кінчики пальців правої руки, потім на 5 хвилин — кінчики пальців лівої руки. Маслом, що залишилися на пальцях, масажуйте нігтьові валики.
8.Для догляду за нігтями ламкими на руках кілька разів та тиждень втирайте в них ефірна олія лимона.
9.Ванночка з ефірними маслами для усунення крихкості та розшарування нігтів: бергамот, іланг-іланг, кедр, ладан, мирра, пачулі, сандал, сосна.
10.Ванночка з ефірними маслами для усунення прокрошенності нігтів: грейпфрут, лимон, розмарин, ціронелла.
11.Ванночка з ефірними маслами для підвищення прозорості нігтьової пластини: лимон, мірра, евкаліпт.
12.Ванночка з ефірними маслами для полірування нігтьової пластини: бергамот іланг-іланг, лаванда.
13.Протівовоспалітельная ванночка для рук і нігтів: розмарин, ромашка, сандал, чайне дерево.
Месяц: Июль 2010
Догляд за ліктями.
Останнім часом стали хвилювати мої лікті. Шкіра стала дуже суха і постійно свербіла. Я шукала рецепти в інтернеті і вони, як виявилося, дійсно допомагають.
Рецепти, які я перевіряла на собі і які дійсно допомогли:
№ 1
— 25 грам мигдалевого масла;
— 25 грам меду;
— Один сирий жовток;
— Сік одного лимона;
Ретельно перемішати і нанести у вигляді компресу на 3-4 години.
№ 2
Сік одного апельсина змішати з 0,5 ст. ложки рослинної олії, нанести на шкіру тонким шаром і масажувати шкіру протягом 5-10 хвилин. Залишити на 30-60 хвилин, зробивши компрес. Потім залишки бальзаму видалити серветкою.
Рецепти знайшла на www.aromarti.ru
P.S. Якщо у вас подібна проблема, раджу від себе, сходити до ендокринолога. Сухі лікті можуть бути причиною захворювання щитовидної залози.
D-Пантенол (pantothenic acid)
Синоніми: вітамін B5, Пантотенова кислота, Кальцію пантотенат, Пантотенол, Пантотенілол, Декспантенол,
Butanamide, 2,4-dihydroxy-N-(3-hydroxypropyl) -3,3-dimethyl-, (R) —
Butyramide, 2,4-dihydroxy-N-(3-hydroxypropyl) -3,3-dimethyl-, D-(+) —
Butanamide, 2,4-dihydroxy-N-(3-hydroxypropyl) -3,3-dimethyl-, (2R) —
Dexpanthenolum
Propanolamine, N-pantoyl-
d-Pantothenyl alcohol
Опис:
Синтетичний аналог вітаміну B5. Являє собою в’язку прозору рідину (при кімнатній температурі), солі пантотенової кислоти являють собою порошки білого кольору. Пантенол добре розчиняється у воді, спиртах, пропіленгліколь, може розчинятися в ефірі і хлороформі, слабо розчинний у гліцерині.
Хімічна формула: HO-CH2-C (CH3) 2-CH (OH)-CONH-CH2CH2CH2-OH.
Опис: Вітамін групи В — похідне пантотенової кислоти. Декспантенол переходить в організмі в пантотенову кислоту, яка є складовою частиною коензиму А і бере участь у процесах ацетилювання, вуглеводному і жировому обміні, в синтезі ацетилхоліну, кортикостероїдів, порфіринів; стимулює регенерацію шкіри, слизових оболонок, нормалізує клітинний метаболізм, прискорює мітоз і збільшує міцність колагенових волокон. Надає регенеруючу, метаболічна і слабке протизапальну дію.
Застосування:
Сухість шкіри; порушення цілісності шкірних покривів: дрібні пошкодження, опіки (в т.ч. сонячні), садна, бульозний дерматит, абсцес, фурункул, трофічні виразки гомілки, пролежні, тріщини, асептичні післяопераційні рани, погано приживаються шкірні трансплантати; ерозії шийки матки ; догляд за грудьми в період лактації (тріщини і запалення сосків молочної залози), догляд за немовлятами (попрілість).
Лікувальне: рани, тріщини, опіки, трофічні виразки, герпес, дерматити, сверблячі і алергічні дерматози, погано приживаються шкірні трансплантати, променеві ураження шкіри У лікувальних мазях від опіків (сонячних, побутових) часто змішується з алантоїн. Концентрація 2-5%
Косметичне для шкіри: бере участь у біосинтезі і перетвореннях жирних кислот, зволожує, заспокоює, знімає роздратування і свербіння, володіє сильним омолоджує і розгладжуючим ефектом, відновлює і захищає шкіру, знімає запалення. Дозування-до 4%
Для волосся: відновлює пошкоджену структуру волосся, розгладжує його поверхню, живить і зміцнює коріння. Засвоюється волоссям краще, ніж інші вітаміни. Захищає від згубного впливу вологи та вітру. Пантенол проникає в стрижень волоса, огортаючи його еластичною плівкою всередині і зовні. Це сприяє гнучкості й еластичності «всередині» волосся і додає блиск «ззовні». Пантенол може потовщені тіло волосся до 10%. Також є відомості про те, що він здатний відновлювати ушкоджені волосся
У шампунях і кондиціонерах для волосся — 0,1-5%
Рекомендовані концентрації D-пантенол в косметічесчкіх засобах:
Кондиціонери-ополіскувачі для волосся — 1% -5%
Тоніки / сироватки для волосся — 1% — 3%
Лосьйони для тіла, обличчя — 1% — 2%
Креми і сироватки проти старіння — 2-4%
Лосьйони після засмаги (в т.ч. від сонячних опіків) — 2% — 5%
Медова олія для волосся (handmade)
Склад: Олія:
Ши (нераф.) — 25% — 37,5 грам
Манго — 25% — 37,5 грам
Авокадо — 10% — 15 грам
Жожоба — 10% — 15 грам
Баобаб — 10% — 15 грам
Шипшина (насіння) — 10% — 15 грам
Макове — 5% — 7,5 грам
Рицинова — 5% — 7,5 грам
Обліпиха (концентрат) — 50 крапель
Віск:
Рисовий — 10 грамів, Мімози — 5 грам
Водна частина:
Гідролат Крапіви — 50 мл
Емульгатори:
Стеарат сахарози — 5 грам
Жожоба гідрат — 5 грам
Мед — 100 грам
Вітамін Е (концентрат) — 5 крапель
Ефірні олії: Будь-які відповідні.
У моєму випадку це були: Неролі — 80 крапель, Мускатний шавлія — 30 крапель, Пачулі — 15 крапель
Без консервантів, не потрібні. При такому обсязі вийшло 350 мл кінцевого продукту.
Технологія: Розтопити тверді мастила з воском, потім додати рідкі, крім шипшини, касторової і обліпихи. Їх додати остившую до 50 градусів суміш. Вітамін Е можна ввести на будь-якій стадії.
Додати весь мед в масло, однорідності не чекати, вони не змішуються.
Половину гідролата змішати з стеаратів сахарози («цукровий емульгатор»), іншу — з жожоба гідратом. Додати до мастил і меду: спочатку стеарат сахарози, потім жожоба гідрат. (Можливий інший шлях: заздалегідь розчинити стеарат сахарози в маслах, а мед змішати з більшою частиною гідролата).
Збити міксером, ретельно.
Додати ефірні масла, поставити в холодильник. Маса гомогенна, не розшаровується, живе в холодильнику вже другий місяць.
Спосіб змішування: Я змішую порцію медового олії (2-3 столові ложки) з жовтком яйця, щедро ставлю на волосся, нічим їх не покриваю і ходжу пару годин (або хоча б 30 хвилин). За цей час на волоссі утворюється кірка, волосся застигають, проте все легко змивається. Потім мою шампунем і використовую бальзам-кондиціонер, як звичайно.
Така маска має своєю метою вплив не на корені волосся (хоча ніщо не заважає втерти склад і у коріння, теж корисно), а на саме волосся по всій їх довжині. Для мене було самим головним зробити кутикулу волоса гладкою, приклеїти кератіновие лусочки до стовбура волосся, бо внаслідок цього волосся стає менш пухкими (менше вбирають воду), краще пручаються обламування (наприклад посередині, як у моєму випадку). Ну і звичайно повинні тимчасово склеюватися посічені кінці (у мене немає такої проблеми, тому не перевіряла). На волоссі залишається непомітна захисна водовідштовхувальна плівочка.
Ефект від такого медового масла сильний, видимий.
Відновлюючий, що живить і захисний.
Волосся стає дуже пухнасті, легкі, доглянуті, пригладжують, набувають здоровий блиск. Підвищується зволоженість.
Мені дуже воно подобається.
Народні методи боротьби з пігментними плямами (в т.ч. ластовинням)
1.Дважди в день слід обполіскувати особа огіркової-лимонним коктейлем;
2.Кіслое молоко, йогурт або кисле молоко варто залишати на обличчі на 15 хвилин і знімати ватяним тампоном, змоченим у лимонному соку або відварі липових квіток;
3.Рекомендуется умиватися настоєм кульбаб. Також ефективно протирати пігментовані ділянки шкіри свіжовичавленим соком кульбаби.
4.Самі пігментні плями слід протирати соком грейпфрута, лимона, смородини;
5.Маска зі свіжих огірків: кашку зі свіжих огірків, натертих на пластиковій тертці, накладайте на обличчя на 15 хвилин, повторюючи цю процедуру три рази поспіль;
6.Маска з хріном: чверть склянки кислого молока змішайте зі столовою ложкою вівсянки і половиною чайної ложки тертого хрону. Суміш, що вийшла помістіть між двома шарами марлі і залиште на обличчі на 20 хвилин;
7.Сладкій перець натріть на тертці пластикової, що вийшла кашку тримайте на обличчі не менше півгодини. Після процедури змастіть обличчя живильним кремом. Це засіб чудово відбілює шкіру, а також насичує її вітаміном С;
8.Мелко нарізаний пучок петрушки змішайте зі склянкою кислого; дайте настоятися 2-3 години і отриманою сумішшю рясно протирайте обличчя 2-3 рази на день;
9.Залейте окропом дрібно нарізану зелень петрушки, дайте їй відстоятися; охолоджені та процідженим відваром змочуйте особа як можна частіше;
10.Маска з гірчиці (для жирної і нормальної шкіри). Гірчичний порошок розведіть теплою водою до консистенції кашки, нанесіть на шкіру. Як тільки з’явиться печіння, змийте і витріть насухо особа. Цю маску можна застосовувати при розширених судинах і надлишкове оволосіння особи;
11.Маска з дріжджів. Свіжі дріжджі розведіть до консистенції сметани 3%-ним розчином перекису водню (для жирної шкіри), або теплою кип’яченою водою (для нормальної шкіри), або теплим молоком (для сухої шкіри). Маску тримаєте до повного висихання;
12.Маска з калини (для жирної і нормальної шкіри). Серветку, змочену соком сирих ягід, накладіть на шкіру, тримайте 10 хв, знову змочіть соком і ще раз тримаєте 10 хв. Якщо ягід мало, то серветку змочіть соком калини, змішаним з яєчним білком (1:1) або з живильним кремом, і тримаєте 30 хв;
13.Маска з кислої капусти (для будь-якої шкіри). Серветку змочіть соком кислої капусти, злегка відіжміть, накладіть на пігментні плями на 10 хв;
14.Маска з цибулі ріпчастої. Свіжовичавлений цибульний сік змішайте з медом у співвідношенні 1:1 або 2:1 і нанесіть на шкіру пігментовану на 15-20 хв; зніміть маску спочатку вологим, потім сухим тампоном. При жирній шкірі цибульний сік можна змішати зі столовим оцтом в рівних пропорціях. Змочену цією сумішшю серветку накладайте на шкіру на 15 хв;
15.Маска від ластовиння: змішати відвар зелені петрушки зі столовою ложкою меду і одним жовтком. Нанести на 20 хвилин, змити теплою водою. Маска освіжає, поступово, у міру застосування знищує веснянки;
16.Прі пігментовані шкірі рекомендується робити маски з редьки. Застосовується свіжий сік, яким протирають обличчя, також можна накласти терту редьку на 15 хв, потім змити водою і обов’язково змастити кремом;
17.Маскі з картоплі. При жирній шкірі рекомендується маска з картопляного борошна. 2ст.л. борошна змішати з 1ч.л. 3% перекису водню. Маску нанести на обличчя, дати висохнути, змити теплою водою.
При сухій шкірі обличчя картоплю натерти на тертці, додати 1 ч.л. соку лимона, 1 ч. л оливкової олії. Всі розтерти до утворення густої маси, нанести на обличчя на 20 хвилин. Змити теплою водою і нанести крем;
18.Лімон додають в маски для відбілювання шкіри обличчя. 2 ст.л. 3 -% перекису водню змішати з 2-ма ст. л. соку лимона, намочити марлеву серветку і накласти на 15 хвилин на обличчя. Промити обличчя теплою водою і нанести крем;
19.Белковая маска: 1 ч.л. оливкової олії, 1ч.л. соку лимона, 1 збитий в піну білок. Добре розмішати і нанести на 20 хв. на обличчя і шию. Змити теплою водою і нанести живильний крем;
20.Морковние маски: очистити 2 морквини, натерти на тертці, віджати сік, додати 1 ч.л. лимонного соку. Протирати обличчя 2 рази на день.
1 ст.л. сметани, 1 жовток, 1 ч.л. соку лимона, 1 ч. л соку моркви добре змішати, нанести на обличчя на 20 хвилин, змити теплою водою. Така маска відбілити, освіжить шкіру;
21.Хорошо допомагає при пігментних плямах оман. 1ч.л. дрібно нарізаних листків і коренів оману кип’ятити 20 хвилин, процідити. Змащувати веснянки і плями 3 рази на день;
22.Календула знімає запалення шкіри, вибілює, прибирає вугри. Свіжовичавлений сік квіток і листя календули виводить веснянки і плями. 1 ч.л. соку календули, 1 / 2 ч.л. соку лимона, 1 / 2 соку калини (калину можна замінити червоною смородиною, полуницею, малиною) розмішати і протирати обличчя 2-3-рази на день;
23.Цвети білої лілії (відвар) змішати з 1ч.л. картопляного борошна, 1 / 2 ч.л. гірчиці, 1 ч.л. меду. Приготовлену маску нанести на обличчя на 10-15 хв., Промити теплою водою, нанести живильний крем;
24.Кефір змішати з 1 ст.л. борошна, нанести на 40 хвилин, змити теплою водою. Маска вибілює, пом’якшує шкіру особи;
25.Міндальная маска для позбавлення від веснянок: 1 / 2 склянки очищеного мигдалю залити склянкою окропу і через 3-5 хв., Слив воду, пропустити через м’ясорубку мигдаль. В отриману кашку додати сік половини лимона і 1 ст. ложку кип’яченої води, все розтерти. Маску нанести на 30 хв., Потім змити. Маски робити по 2 рази на тиждень протягом 4-5 міс.
26.Арбузная маска для позбавлення від веснянок і відбілювання шкіри: м’якоть кавуна розтерти, отриману кашку нанести на обличчя на 10-15 хв. Суху шкіру перед нанесенням маски протерти рослинним маслом і зробити компрес на 5-6 хв. (Змочити рушник в гарячій воді, куди була додана сода — 1 ч. ложка на 1 л води). Маску змити водою кімнатної температури, на шкіру нанести живильний крем;
27.Творожная маска з перекисом водню з відбілюючим ефектом для позбавлення від веснянок і пігментних плям: 2 ч. ложки сиру змішати з ч. ложкою сметани, ретельно розмішати і додати 10-12 крапель 2-3% перекису водню. Маску нанести на попередньо очищену шкіру обличчя на 30 хв. Змити водою;
28.Маска «Клеопатра» з глини, сметани, лимона і меду для відбілювання шкіри: глину, сметану, сік лимона і мед змішати в рівних частках. Тримати на обличчі 15-20 хвилин, змити теплою, а потім холодною водою. Освіжає, відбілює, розгладжує зморшки. Робити 2 рази на тиждень;
29.Маска з білої глини від пігментації шкіри: взяти білу глину розвести водою до консистенції сметани, нанести на обличчя на 15 хв. Змити водою. Якщо шкіра суха — розбавити глину вершками;
30.Домашняя маска на меду і риб’ячому жирі для пігментовані шкіри: в рівних пропорціях мед взяти і риб’ячий жир (продається в аптеці), добре перемішати. Тонким шаром нанести на обличчя, шию, тильну сторону долонь на 15-20 хв. Після маски зникають зморшки і пігментні плями, нею «лікуються» юнацькі проблеми на обличчі, шкіра починає «світитися». Маска хороша для будь-якого віку — від 16 років і до старості. Якщо у вас немає алергії на зазначені продукти, молоді на здоров’я.
Відбілюючі маски слід робити вечорами, так як після них не рекомендується сонячне світло. Незалежно від властивостей шкіри (суха, жирна або нормальна) щодня протягом місяця застосовують захисні креми.
Саморобна маска для зміцнення волосся. «Дешево і сердито»
Цю маску порадила мені мама. Колись у неї рясно випадали волосся і саме ця маска допомогла їй. Робити потрібно її раз на тиждень.
Склад на 1 порцію:
— 1 цибулина;
— 3 столових ложки соку алое;
— 1-2 столових ложки реп’яхову олію;
— 1 жовток;
— 1 столову ложку меду;
+ Я додаю ще:
— 5 крапель мигдалевого масла (20-100 рублів)
— 1 краплю ефірного масла Бей від Styx (400-800 рублів).
Ціна в залежності від обсягу та фірми.
Цибулину розтерти на дрібній тертці, а потім вміст отриманої кашки вичавити через марлю (потрібен тільки сік). Сік алое може бути покупної. У мене в цей раз не було і я потерла пелюстка алое на тертці, він у мене був сухуватий, можна також видавити. Додати реп’яхову олію, жовток, ретельно розмішати. Наносити на шкіру голови на 40 хвилин. Одягати на голову пакет і замотується теплим рушником.
Upd. Запах цибулі перебиває запах ефірної олії бей, тому голова після шампуню і бальзаму цибулею практично не пахне, на ранок запах зникає взагалі і далі не виявляється навіть «під дощем».
Ретинол (Вітамін А)
Синоніми та близькі за структурою речовини: транс-9 ,13-диметил-7-(1,1,5-тріметілціклогексен-5-іл-6)-нонатетраен-7 ,9,11,13-ол, ретинол (вітамін А- спирт, вітамін А1, аксерофтол);
дегідроретінол (вітамін А2); ретиналь (ретиніт, вітамін А-альдегід); ретінолевая кислота (вітамін А-кислота); ефіри цих речовин і їх просторові ізомери.
Існує дві форми цього вітаміну: це готовий вітамін А (ретинол) і провітамін А (каротин), який в організмі людини перетворюється на вітамін A, тому його можна вважати рослинної формою вітаміну A
Опис: прозора масляниста рідина жовтуватого кольору, запах невираженний. Може кристалізувати і тверднути при охолодженні, його можна розтоплювати на водяній бані.
Хімічна формула: C20H30O
Фізико-хімічні властивості:
Розчинність: добре розчинний у жирах, мало розчинний в алкоголі, не розчинний у воді
Стабільність: стабільний, але сприйнятливий до світла і кисню
Точка плавлення 62-64С
Взаємодія з іншими речовинами: несумісний з кислотами, будь-якими окислюючими речовинами
Лікувальне застосування:
Аплікації препаратів, що містять ретинол, застосовуються при таких захворюваннях, як псоріаз, акне, екземи, атопічний дерматит, іхтіоз, гіперкератоз, запальні та ексудативні процеси у шкірі, опіки, відмороження, рани і пр.
Косметичне застосування
Вітамін A — одна з небагатьох субстанцій, що володіє достатньо малої молекулярної масою і здатна проникати в шкіру і впливати на глибокі шари шкіри.
Процес проникнення ретиноїди в шкіру:
• трансдермальних (трансепідермальний) — через непошкоджені шкірні покриви;
• тансфоллікулярний — через вивідні протоки залоз і волосяні фолікули;
• в епідермісі ретиноїди контролюють процеси зроговіння, і гіперпігментації;
• в дермі — встановлювати міжклітинний матрикс
Похідні вітаміну А, такі як третіноін і ретинол, стимулюють зростання оновлення і злущування клітин шкіри, оскільки стимулюють ріст клітин у глибоких шарах шкіри. Цей процес уповільнюється з віком, приводячи до того, що поклади мертвих, слабких, пошкоджених сонцем клітин залишаються на її поверхні. В результаті шкіра виглядає втомленою і болючою, пори стають розширеними і з’являються наслідки пошкодження шкіри ультрафіолетом: пігментні плями.
Прискорення відновлення клітин, спровоковане використанням ретинолу або третіноіна, стимулює відлущування таких відмерлих клітин шкіри і дозволяє з’явитися новим здоровим клітинам. Шкіра стає ніжною і шовковистою, пори звужуються і стають менш помітними, зменшуються ознаки старіння
Дослідження показали, що оновлення шкіри відбувається за рахунок появи більш здорових, об’ємних клітин. З віком нові клітини шкіри з’являються вже деформованими і неповноцінними. Нові клітини шкіри, стимульовані використанням вітаміну A більше нагадують молоді і здорові клітини юної шкіри. Використання вітаміну A стимулює вироблення колагену
Підвищена швидкість оновлення шкіри під дією вітаміну A особливо корисна при лікуванні акне. Процес злущення очищає пори і допомагає зажити слідах акне. Крім того, накопичуючись в сальних залозах, ретиноїди купируют запальний процес і таким чином лікують акне
Ретинол надає видимий ефект протягом наступного часу:
-Легкі зморшки — через 4 тижні
-Глибокі зморшки — через 12 тижнів
-Пігментні плями
-Лучшеніе структури шкіри, пом’якшення, ущільнення її структури
-Поліпшення кольору шкіри, усунення гіперкератозу, освітлення шкіри
-Омолодження шкіри (не менше року)
Для досягнення стійкого результату вітамін А слід використати протягом тривалого часу, він не викликає звикання.
Клітини епітелію (у тому числі і епідермісу шкіри) поділяються вночі і в ранні ранкові години, тому ідеально, якщо максимальна концентрація ретинолу в крові настане саме в цей час. Креми і мазі з ретинолом рекомендується використовувати пізно ввечері перед сном. Приблизно через дві години (для ретинолу пальмітату) настає час «Ч», коли відбуваються чарівні метаморфози з нашою шкірою, ще 4 години ситуація стабільна, потім протягом двох годин концентрація ретинолу падає до початкового рівня.
Рекомендовані поєднання в косметиці:
— З вітаміном E (він захищає Ретинол від руйнування)
— Вітаміни групи В
— Вітамін С
— Вітамін D
— З сонцезахисними засобами (містять оксид цинку)
— З коензиму Q10
Концентрація Ретинолу в косметичних засобах:
Найбільш часто зустрічається концентрація 0,025-0,3% застосовується у складі косметичних засобів для сухої і нормальної шкіри обличчя, для старіючої шкіри, а також для жирної шкіри, схильної до вугрового висипу.
Креми, що містять більше 0,4% ретиноїди або каротиноїдів у перерахунку на вітамін А, рекомендують також при сонячних опіках.
* Можна також орієнтуватися на концентрацію 500-10 000 МО на 1г готового кошти
Додається у креми в останню чергу!
Побічні ефекти: почервоніння шкіри, лущення, підвищена чутливість до сонця
Заходи безпеки:
— Чутлива шкіра, схильна до алергічних реакцій, шкіра з яскраво вираженими ділянками почервоніння.
— Слід утриматися від застосування ретиноєвої косметики вагітними жінками; тим, хто приймає препарати, що підвищують фотосенсибілізацію шкіри (тетрацеклін, сульфоніламіди, тіазиди і пр.)
— Бажано скоротити вживання вітаміну А всередину.
Зберігання: у темному прохолодному місці (у холодильнику)
Маска для волосся
Моя улюблена масочка для волосся. Що нам знадобитися:
1. Маска для волосся. Будь-яка, яка вам підходить. Це основа.
2. Олія для волосся. Я беру масло від Рецептів Бабусі Агафії (30 рублів) і мигдальна маслице (100 рублів).
3. Вітамін А. 5 рублів в аптеці.
4. Вітамін Е. ціну див. вище.
+ Ефірні масла за смаком. Я додаю іланг-іланг.
Що робимо:
Беремо мисочку. Залежно від довжини волосся ложкою викладаємо в миску необхідне вам кількість маски. Додаємо пару ложок олії. Витискаємо пару капсул вітамінів. Це важко, але зробити можна. Гарненько перемішуємо. Якщо додаєте ефірне масло, то додайте по краплині.
Маска готова. Я на корені ставлю маслице. Це чисто мій бзік, у мене волосся хороші від такого методу зростають. По довжині наносимо маску. На голову надягаємо шапочку для душу (якщо такої не є, беремо пакет), зверху замотується рушником для тепла. І починаємо приймати ванну: і отмокніте, і волосся просочаться краще. Саме тому я беру маску від РБА (вона з банної серії). І тримаємо, кому скільки подобається, але чим довше, тим краще. Змиваємо масочку шампунем.
Ще один мій секрет. На кінчики видавіть АЕвіт (10 рублів в аптеці) і розітріть. Промийте шампунем. Волосся змінюються на очах. Кінці стають як після стрижки. А саме волосся зволожене і пружне.
Засіб від прищів hand made
Проблемою з прищами я сильно не страждаю, але буває таке, що вони з’являються, особливо в певні періоди)
Користувалася різними косметичними засобами, але мені вони не особливо допомагали. А от кілька років тому моя одногрупниця порадила мені один засіб. Його потрібно змішувати самої з ліків, які є практично в будь-якій аптеці.
Не думаю, що воно може бути шкідливим, оскільки у одногрупниці мама лікар, і саме вона їй це підказала.
Сама ця дівчина — власниця дуже чистого особи, вже не знаю від природи або від лікування, але знаю, сто вона їм теж користується. Вона радила засіб іншим одногруппікам, і було помітно, що воно дуже добре допомагає. Я сама користуюся їм ось вже не 1 рік, подруги теж почали.
Ні, я не скажу, що це просто панацея і відразу у вас все пройде. Але прищів дійсно стає менше. У подружки зблякли шкіри і запалення.
Ось рецепт самого засобу:
Саліцилова кислота 2%
Настоянка календули
Розчин левоміцетину (спиртовій, а не для очей який))
Борний спирт
5 таблеток метронідазолу
5 таблеток левоміцетину
Все це змішати, таблетки розтовкти і теж змішати. Якщо шкіра суха-додати води. Виглядати це буде не дуже приємно, жовтувата мутнувата така рідина. На смак дуже гірка, так що обережно! Умиватися після неї ретельно. Перед зустрічами з молодим чоловіком краще не використовувати))) Я звичайно на обличчя наношу, потім просто ретельно змивають і ніяких проблем. Буває потрібно на грудях щось помазати. Потім просто це місце з милом помити. Під душем все легко змивається. Мажу зазвичай на ніч, вранці змивають.
Не бійтеся, до речі, що склад виглядає так зловісно. Ви ж його не всередину приймаєте) А для шкіри навряд чи шкідливо, тк порадив його лікар, та й ось року 2 користуюсь і пролом не виникало.
Коензим Q10
Убіхінон (син. кофермент Q) — жиророзчинні з’єднання з класу оксихінонів, близьке по хімічному будові до токоферол (вітамін Е) і філлохінонам (вітаміну К); бере участь у процесах тканинного дихання; переносник електронів від флавопротеідов до цитохрому С.
Синонім «убіхінон» утворений злиттям двох слів: ubiquitous (повсюдний) і quinone (хінони) і означає «всюдисущий хінонів», тому що він виявляється у всіх тканинах.
Кофермент (коензим) Q10 (убіхінон) — речовина ендогенної природи, яке присутнє в кожній клітині організму людини і грає найважливішу роль в процесах енергоутворення.
Кофермент Q10 є життєво важливою ланкою в ланцюзі забезпечення клітин організму необхідними біохімічними компонентами; сприяє більш ефективному використанню кисню; є сильним антиоксидантом, який нейтралізує ушкоджувальну дію вільних радикалів, що утворюються в організмі людини під впливом опромінення, стресів, хімікатів.
Коензим Q10 (КоQ10, кофермент Q10, убіхінон) був виділений із мітохондрій в 1957 році і з тих пір інтенсивно вивчався. Його суттєва роль в біоенергетиці встановлена в рамках хеміоосмотіческой теорії транспорту енергії, нобелівського лауреата Пітера Мітчела (У 1978 р. американський вчений Пітер Мітчел за розробку теорії дії коферменту Q10 отримав Нобелівську премію).
Здатність людини синтезувати ця речовина не дозволяє віднести його до вітамінів, але оскільки частина убіхінона ми отримуємо з їжею і роль його в біохімії клітини така ж, як у вітамінів (коферментів біохімічних реакцій), Q10 вважають вітаміноподібні речовини.
Q10 синтезується в організмі з амінокислоти тирозин в результаті складного процесу, який вимагає участі семи вітамінів (С, В2, В3, В6, В12, фолієвої та пантотенової кислот) і декількох мікроелементів.
Біологічна роль:
Коензим Q10 — структурно-функціональний компонент мітохондрій, що бере участь у синтезі АТФ, кофермент для мітохондріальних комплексів та ряду ферментів, що діють в інших частинах клітки.
У мітохондріях Q10 служить медіатором між іммобілізованими компонентами дихального ланцюга — Флавопротеїни, железосернимі білками та цитохромів, забезпечуючи пару електронного транспорту і окисного фосфорилювання. Q10 легко проникає через біологічні мембрани і виявляється не тільки в клітинах, але і в плазмі.
Q10 виконує ще й важливу задачу антиоксидантного захисту. У цій якості він унікальний, тому що на відміну від інших антиоксидантів (вітамінів А, Е, С, бета-каротину), які виконуючи свою функцію необоротно окислюються, активна форма убіхінона регенерується ферментної системою. Більш того, він відновлює і активність вітаміну Е.
Результати досліджень показали, що Коензим Q10 грає важливу роль в наступних процесах:
— Зменшення гіпоксичних ушкоджень (пошкодження тканини, викликане браком кисню) внаслідок інсульту, серцевого нападу або хронічної нестачі кровообігу;
— Захист здоров’я ясен і зубів;
— Нормалізація підвищеного тиску, зниження ризику виникнення серцевих захворювань, ангін і застійних серцевих збоїв;
— Генерування енергії та підвищення толерантності до фізичних навантажень;
— Зміцнення імунної системи;
протидія високотоксичним впливу на серце традиційних антиракових медикаментів (слід приймати під час лікування раку);
— Допомога при вушної патології;
— Сприяння усуненню алергічних станів будь-якої природи;
— Підвищення ефективності вироблення енергії на клітинному рівні, що сприяє схудненню;
— Активна участь у процесах вироблення речовин, які сприяють нормалізації ваги;
— Допомога при астмі і респіраторних захворюваннях, в лікуванні психічних порушень, зокрема, пов’язаних з шизофренією і хворобою Альцгеймера;
— Допомога при кандидозі, множинного склерозу і діабеті;
— Сприяння покращенню якості вироблення сперматозоїдів;
— Більш швидке загоєння виразок шлунка та 12-палої кишки;
— Уповільнення процесів старіння (як антиоксидант-уловлювач вільних радикалів).
У натуральному вигляді Коензим Q10 може бути знайдений в яловичині (особливо в серці та печінці), в баранині, курятині і кролятини (серце, печінка), а також в шпинаті, соєвих бобах, необробленому рисі, ряді інших зернових, деяких овочах, макрелі і сардинах.
Коензим Q10 у воднорастворімой формі можна купити у вигляді препарату Кудесан.