Позбутися від прищів

Один прищик — це дрібниця, але і він може стати трагедією, а якщо все обличчя і спина усіяні прищами, якщо дівчата при вашій «шикарними» зовнішності сахаються в сторони, а надія позбутися від них вже втрачена. Потрібно щось робити. У цій статті будуть дані лише декілька порад, але перш за все, зверніть увагу на, те, що ви їсте, адже частина хвороб йдуть від нашого столу, постарайтеся їсти поменше солодкого та мучного, жирного та гострого. У свій раціон введіть кисломолочні продукти — сир, кефір, йогурт, біфідок, Біфілайф.

Приготуємо домашню настоянку з саліцилового спирту, настоянки прополісу і метронідазолу (трихопола), для її приготування потрібно взяти дві рівні частини саліцилового спирту і настоянки прополісу, добре перемішати, а потім додати до них розтерту в порошок таблетку метронідазолу. Протирати щовечора обличчя цієї настойкою, можна повністю, а можна точково — прищі поступово зникнуть. Це засіб дуже сильно сушить шкіру, тому необхідно після процедури змащувати шкіру живильним кремом.

Також слід вмиватися дігтярним милом, яке можна придбати в аптеці або ж виготовити самому (стаття «Дегтярне мило з прополісом»). Воно добре підсушує шкіру, сприяє зниженню зростання бактерій і грибкових захворювань.

Періодично потрібно чистити шкіру, але з допомогою скрабів цього робити не можна, так як частинки засобу можуть пошкодити один з прищів і рознести хвороботворні бактерії по незараженим ділянках особи. Для цього добре підійде маска з білої або блакитної глини. Для її приготування нам знадобиться глина — столова ложка, чайна ложка розтопленого меду, пів чайної ложки прополисной настоянки (20%), пів чайної ложки лимонного соку і трохи оливкової олії. Все це перемішати і нанести на чисте обличчя на 15-20 хвилин, потім акуратно змити теплою водою. Проробляти цю процедуру потрібно 1-2 рази на тиждень.

При поганій шкірі обличчя також рекомендується попити настоянку прополісу, щодня за тридцять хвилин до їжі по 15-20 крапель на склянку води. Це активізує всі процеси організму.

Скраби для ніг

Зараз вже не модно стало терти п’яти пемзою, а придумали різні скраби. Скраби призначені для того щоб видалити відмерлі клітини шкіри, позбавити від мозолів і натоптишів, а також за допомогою скрабу можна зробити процедуру педикюру та видалити кутикули. Хороший скраб коштує досить дорого, та й дуже складно підібрати під свій тип шкіри підошви ніг, навіть якщо послухати різні поради — для кого-то той чи інший скраб може бути м’яким для кого-то жорстким. Можна це косметичний засіб виготовити будинку, при цьому воно не тільки буде позбавляти від відмерлих клітин, а й сприятиме попередженню грибкових заболеваний.

Для приготування скрабу нам знадобитися чайна ложка подрібнених скорлупок мигдалевих горіхів, 1 мілілітр мигдалевого масла з прополісом, відвар каштана кінського чайна ложка, можна з гущавиною, кілька крапель лавандового масла. Все це замішується в кашку і наноситись на розпарену підошву ніг, масажується протягом 2-3 хвилин і змивається теплою водою. Також цей скраб можна використовувати в якості маски для ніг, нанести на ноги залишити на 5-10 хвилин, потім ретельно все змити.

Солодкий скраб. Для цього скрабу знадобитися лавандова вода — 50 мл, масло солодкого мигдалю з прополісом (10%) — 15 мол, коричневий цукор — 2 чайні ложки, мелені абрикосові кісточки — 2 чайні ложки, ксантанова камедь — на кінчику ножа і ефірну олію лаванди — 10 крапель. Ксантан розчинити в теплій лавандової воді, потім додати туди олію і розмішати. Після того як желе охолоне додати туди цукор і мелені кісточки, і капнути лавандова олія. Скраб викласти в баночку і зберігати в прохолодному місці. Його наносять на розпарену шкіру ніг, ретельно масажують і змивають, можна залишити його на 5-10 хвилин на шкірі.

Користуватися скрабами потрібно не частіше одного разу на тиждень. Всі скраби до складу, яких входить прополіс є бактерицидними і антигрибковими, сприяють загоєнню дрібних тріщин, позбавляють від мозолів починаються, а ще мають приємний запах.

Губки ніжні

Настала осінь і навіть супержирна помада не рятує тонку шкіру губ від пересушування і розтріскування. У цей непростий час губах особливо важко, виникає небезпека появи різних простудних захворювань, а також герпесу. Існують всілякі гігієнічні помади, допомагають хоч ненабагато врятувати ситуацію, але якщо виникли простудні захворювання, то в цих випадках доводиться вдаватися до різних медичних препаратів і рецептами народної медицини. Для пом’якшення губ і запобігання застуди існує кілька бальзамів-мазей на основі прополісу і бджолиного воску. 

Для виготовлення гігієнічної помади нам знадобитися чайна ложка бджолиного воску, 3 мілілітра какаомасло, 2 мілілітра олії ши, 2 мілілітра масла малинових кісточок, 1,5 мілілітра олії шипшини, 1,5 мілілітра прополісу на олії солодкого мигдалю (15%), 15 крапель рожевої води і ефірна олія троянди — 3 краплі. Розтоплюємо какаомасло і масло ши на водяній бані, додаємо до них інші інгредієнти, крім ефірного масла, все ретельно перемішуємо, трохи охолоджуємо і додаємо ефірна олія троянди. Отриману масу розливаємо по тюбик для помади або викладаємо в баночку і використовуємо як бальзам. Така помада чудово доглядає за губами, захищає від прямих сонячних променів, діє як антиоксидант, є протизапальним засобом.

Помада медова з прополісом і вітаміном Е. Для її виготовлення знадобитися бджолиний віск 2 мл, масло какао — 3 мл, масло ши — 2 мл, мацерат імбиру на касторки — 2 мл, масло жожоба — 1 мл, масло авокадо — 2 мл, жожоба глейз — 1 мл, по одній краплі меду, прополісу і вітаміну Е на маслі, масло чайного дерева — 2 краплі. Розтоплюємо на водяній бані тверді масла і віск, потім у нього вводимо рідкі масла з попередньо розведеним в них жожоба глейз, все ретельно розмішуємо, злегка Остуджуємо і додаємо мед з прополісом та вітаміном Е. Заливаємо його у тюбик для помади або в баночку і прибираємо на кілька хвилин у холодильник. Така помада допомагає запобігти простудні захворювання, пом’якшує і зволожує губи.

Квітковий пилок

Пилок представляє собою складний концентрат багатьох цінних в харчовому відношенні і біологічно активних речовин. Вона багата білком, вуглеводами, ліпідами, нуклеїновими кислотами, зольними елементами, вітамінами та іншими біологічно важливими речовинами. Нижче наведено склад квіткового пилку в 100 г продукту, г
Вода 21,3 — 30,0
Суха речовина 70,0 — 81,7
Білок (сирий протеїн) 7,0 — 36,7
Вуглеводи — всього 20,0 — 38,8
в тому числі: фруктоза 19,4
глюкоза 14,1
Ліпіди (жири і жироподібні речовини) 1,38 — 20,0
Зольні елементи 0,9 — 5,5
У пилку виявлено різні фосфоліпіди — холінфосфогліцеріди (лецитини), інозітфосфогліцеріди, етаноламінфосфогліцеріди (Кефалінія), фосфатидилсерину та ін Ці речовини входять до складу напівпроникних мембран клітин організму людини, вибірково регулюють надходження іонів, беручи активну участь в обміні речовин.
Пилок характеризується високим вмістом фітостеринів (0,6-1,6%), серед яких чільне місце належить (3-фітостерини, який надає протиатеросклерозну дію і що є антагоністом холестерину в організмі. Крім того, з пилку виділено 24-метіленхолестерол.
До складу ліпідів пилку входять парафінові вуглеводні — трікозан, пентакозан, гептакозан і нонокозан.
У пилку виявлено значні кількості вуглеводів (30%), серед яких встановлено високий вміст глюкози і фруктози. З інших Сахаров в пилку знайдені дисахариди — мальтоза та сахароза, полісахариди — крохмаль, клітковина і пектинові речовини.
Відзначено наявність у пилку всіх видів рослин каротіноі-дів (від 0,66 до 212,5 мг в 100 г сухої обніжжя), які перетворюються в організмі людини на вітамін А; вітаміну С (аскорбінової кислоти).
Пилок містить значну кількість вітамінів, мг на 100 г сухої речовини: групи В, тіаміну (B1) — 0,55-1,50; рибофлавіну (В2) — 0,50-2,20; нікотинової кислоти (B5, PP) — 1,30-2,1; пантотенової кислоти (В3) — 0,32-5,00; піридоксину (В6) — 0,30-0,90; біотину (Н) — 0,06-0,60; фолієвої кислоти (В9) — 0,30-0,68; інозиту (B 8) — 188-228 та ін
З зольних елементів до складу пилку входять: калій — 0,6-1,0%; фосфор -0,43; кальцій — 0,29; магній — 0,25; мідь -1,7; залізо — 0,55%. Крім того, пилок містить кремній, сірку, хлор, титан, марганець, барій, срібло, золото, паладій, ванадій, вольфрам, іридій, кобальт, цинк, миш’як, олово, платину, молібден, хром, кадмій, стронцій, уран, алюміній , талій, свинець, берилій тощо — понад 28 елементів — стимуляторів фізіологічних і біохімічних процесів в організмі.
У значних кількостях в пилку містяться фенольні сполуки — флавоніди і фенолокислоти. Це велика група речовин, що володіють широким спектром дії на організм людини, — капілляроукрепляющім, протизапальну, противоатеросклеротическим, радіозахисним (антірадіантним), протівоокіслітельним, жовчогінну, сечогінну, протипухлинною та ін У складі фенольних сполук пилку найбільшу частку займають окислені форми — флавоноли, лейкоантоціани, катехіни і хлорогенова кислота.
Наявністю значних кількостей урсоловая та інших три-терпенових кислот поряд з іншими біологічно активними речовинами забезпечується протизапальну, ранозагоювальну, кардіотонічну та протиатеросклерозну дію пилку.
Ферменти пилку грають важливу роль в обмінних процесах, регулюють (прискорюють або сповільнюють) найважливіші біохімічні процеси в організмі.
Встановлено також наявність у пилку сполук, що володіють гормональними властивостями (властивостями фітогормонів). Містяться в ній і речовини, що володіють антибіотичним (протибактеріальної) дією. »
«Порівняно недавно почали вивчати властивості квіткового пилку, яку збирають бджоли. Встановлено, що її екстракти містять цілий комплекс корисних компонентів — вітаміни, липоиди, мікроелементи та ін З точки зору косметології дуже важливі регенеруючі властивості пилку (поліпшення росту клітин шкіри). Пилок розчиняється як у водному, так і в спиртовому середовищі. На цьому розчині готують креми, що володіють поживними і регенеруючі властивості і допомагають відновити нормальну фізіологічну функцію шкіри. У сумішах з білком або жовтком, каоліну, пивними дріжджами, медом пилок успішно використовується для косметичних масок. Екстракт пилку можна включати до складу лосьйонів, паст та ін «

Дегтярне мило з прополісом

І знову давайте використаємо нашу кухню як лабораторію для приготування всяких чудесних коштів. Сьогодні ми будемо користуватися лугом і маслами, не лякайтеся, будемо варити мило, але вже не з основи, а з «нуля» як кажуть досвідчені миловари. Для цього нам знадобляться електронні кухонні ваги, плита, каструлі, дерев’яна ложка, гумові рукавички, форма для мила та інгредієнти, для кожного мила свої, але основний склад це березовий дьоготь і прополіс.

І знову давайте використаємо нашу кухню як лабораторію для приготування всяких чудесних коштів. Сьогодні ми будемо користуватися лугом і маслами, не лякайтеся, будемо варити мило, але вже не з основи, а з «нуля» як кажуть досвідчені миловари. Для цього нам знадобляться електронні кухонні ваги, плита, каструлі, дерев’яна ложка, гумові рукавички, форма для мила та інгредієнти, для кожного мила свої, але основний склад це березовий дьоготь і прополіс.

Мило «Димок». Для його приготування нам знадобитися: кокосова олія — 30,3% — 220гр
Пальмоядровое масло — 9,7% -70 грам,
Рицинова олія — 20,7% — 150 грам
Оливкова олія — 15,2% — 110 грам
Гірчичне масло — 9,7% — 70 грам
Какаомасло — 2,8% — 20 грам
Ланоліновое масло — 1,4 — 10 грам
Рижикова масло — 7% — 50 грам
Реп’яхову олію — 3,5% — 25 грам
СФ — 8%
Вода 38% (мило гаряче)
Лимонна кислота — 3гр
2 ст. л. молочної кислоти
Соєве борошно, лляна борошно, олія зародків пшениці — по 2 чайної ложки.
Луг
Водний розчин прополісу — 120 грам (20%).
Шовк 10 грам.
1 столова ложка меду.

Акуратно всипаємо їдкий натр у воду, додаємо шовку, все ретельно розмішуємо. Потім вливаємо розчин лугу в тепле масло і починаємо поступово нагрівати все це на водяній бані, весь час помішуючи. Маса повинна почати входити в гель, в цей час починаємо потихеньку вливати водний розчин прополісу, і також продовжуємо заважати. Туди додаємо також дві столові ложки молочної кислоти, по 2 чайні ложки соєвого борошна, льняної муки і масла зародків пшениці. Потім додаємо столову ложку меду і знову добре все промішувати. Після перевіряємо мило на лужність лакмусовим папірцем, воно не повинно перевищувати 8. Додаємо 30 грам березового дьогтю, розмішуємо, швидко викладаємо у форму, накриваємо і прибираємо на добу. Через добу мило розрізаємо, даємо тиждень йому відлежатися, і можна буде користуватися.

Добре підходить для тих, хто страждає на шкірні захворювання, а також чудово лікує шкіру голови і сприяє росту волосся.

Готуємо шампунь з прополісом

Косметичний ринок представляє велику кількість шампунів до складу, яких входить прополіс. Але не завжди вдається підібрати засіб для миття голови, багато для цього причин: ціна дуже низька або навпаки завищена, та іноді просто сумніваєшся у складі шампуня, адже склад дуже часто пишуть латинською або англійською мовою. У такому випадку можна приготувати шампунь будинку, адже мило і креми ми вже робили в домашніх умовах.

Для приготування звичайного шампуню з прополісом нам знадобитися: 100 грам пінної основи (продається в магазинах для виготовлення мила), 150 мілілітрів 20 процентного водного розчину прополісу і 100 мілілітрів дистильованої води, декілька крапель ефірного масла полин і лемонграсс. Все змішується і наливається в пляшечку. Зберігається в темному прохолодному місці, краще всього в холодильнику. Шампунь добре піниться і відмінно промиває волосся, і запах має приємний.

Повністю натуральний шампунь. Для його приготування нам знадобитися два яєчні жовтки, 100 мілілітрів коньяку з прополісом (10%), 100 мілілітрів води. Все це змішуємо, вливаємо в пляшку і зберігаємо в холодильнику. Термін придатності такого шампуню один місяць, але його також можна використовувати в якості маски, нанести на волосся на 15 хвилин, накрити голову целофановим пакетом і рушником, потім змити. Змивати його з волосся потрібно прохолодною водою, інакше жовток може згорнутися на волоссі. Чи не пінитися, але промиває добре.

Можна приготувати шампунь з прополісом на основі свого звичного миючого засобу. Відливаємо трохи шампуню в окремий посуд, додаємо 2 мілілітра прополисной настоянки на спирті або на мигдалевому маслі в залежності від схильності волосся (жирні — спиртова настоянка, сухі — прополіс на мигдалевому маслі), пів чайної ложки касторової олії, пів чайної ложки реп’яхової олії, все це перемішуємо і моєму голову. Не бійтеся, волосся після такого шампуню не стануть жирними, олія вбереться у волосся в тій кількості, в якому потрібно, решта змиється.

Домашній крем для рук

Серед великого вибору кремів для рук, тільки одиниці містять прополіс, і коштують вони не копійки. Хоча чому косметична промисловість відмовляється випускати крему з цим продуктом не зрозуміло, адже при додаванні прополісу в крем посиляться властивості тих речовин, які входять до складу крему. Так якщо додати в звичайний крем для рук екстракт прополісу можна зробити з нього ранозагоювальний, бактерицидний, протигрибковий бальзам. Спробуйте, і я думаю, вам сподобається. Давайте з вами спробуємо в домашніх умовах приготувати крем для рук до складу, якого б входив прополіс.

Для приготування крему для рук нам знадобитися столова ложка розчину прополісу на мигдалевому маслі (20%), два мл. токоферолу або вітамін Е, столова ложка розтопленого масла Ши, п’ять грам бджолиного воску, чайна ложка лимонного соку. На водяній бані помішуючи, розтоплюємо цю суміш до отримання однорідної маси, головне не давати закипіти. Отриманий крем перекладаємо в баночку. Зберігаємо суміш у холодному темному місці. Крем завдяки прополісу може зберігатися протягом трьох місяців. Цей крем добре позбавляє від грибкових захворювань шкіри, сприяє загоєнню дрібних подряпин, тріщин та опіків, позбавляє від мокли екзем, запобігає лущення і сухість.

У якості крему для рук також можна використовувати прополисная мазь на вершковому маслі (15%).

Якщо ж ви не встежили за своїми ручками-майстриня, і у вас з’явилася мокнуча екзема, то в такому випадку можна приготувати спеціальний розчин. Для приготування це диво-відвару потрібно 50 грам дубової кори, 5 мл. 30-40% спиртової настоянки прополісу. Заливаємо дубову кору склянкою окропу, заварюємо, наполягаємо протягом години, проціджують, додаємо настоянку прополісу. Цим відваром змащуємо руки кілька разів на день.

При грибкових ураженнях нігтів добрий результат дає застосування 50% спиртової настоянки прополісу або розведення прополісу в 96% медичному спирті до консистенції мазі. Змащувати нігті 2 рази на день, вранці і ввечері.

Аквапрополіс

Водорозчинна форма прополісу, природного продукту бджільництва, який представляє собою складно-компонентне натуральна речовина, що складається більш ніж з 800 сполук: рослинних смол, ефірних олій рослин, пилкових бальзамів, воску, мікроелементів, вітамінів, органічних кислот, біофлавоноїдів та рослинних антибіотиків.

Унікальність АКВАПРОПОЛІСа полягає в тому, що завдяки водорозчинній формі, всі корисні компоненти прополісу найбільш ефективно засвоюються організмом на відміну від традиційних препаратів з прополісу (таблетованих форм, спиртових та олійних екстрактів, емульсій, суспензій і т.д.).

Біологічно активні речовини АКВАПРОПОЛІСа сприятливо впливають на всі процеси в організмі людини, зменшують дію шкідливих факторів навколишнього середовища, сприяють внутрішньої самосанаціі, нормалізуючи обмінні процеси в тканинах і органах, роблячи позитивний вплив на роботу всіх систем організму.

Вміщені в прополісі рослинні компоненти володіють вираженим антимікробною виборчою дією, підсилюють процеси регенерації клітин і тканин, нормалізують багато життєвоважливі функції організму. Біофлавоноїди, присутні в прополісі, впливають на капілярну систему подібно вітамінам групи Р, підвищуючи еластичність і проникність судин, а також покращують мікроциркуляцію серцево-судинної системи, запобігають процеси склеротірованія і тромбоутворення.

Дія, який чиниться на організм:

Загальнозміцнюючу дію — надає м’яку біостимулюючу дію на тканинному і клітинному уровене, нормалізатует біохімічні процеси організму (кровотворення, імунохімічні процеси, обмінні процеси, процеси травлення). Поповнює дефіцит в організмі есенціальних речовин (речовин, необхідних у мікродозах для нормального функціонування організму);
Протимікробну і протизапальну дію — згубно діє на збудників грипу, пригнічує патогенну й гнильну мікрофлору, не порушуючи нормальної мікрофлори людини, запобігає розвитку запальних процесів. Застосовується при ГРВІ, ГРЗ, ангіні, гаймориті, бронхіті;
Ранозагоювальну і анестезуючий дії — прискорює процеси регенерації тканини при ураженнях шкіри і слизових оболонок. Має легкий обезболевающім дією;
Нормалізує процеси травлення — має жовчогінну дію, а також є гепатопротектором (захищає клітини печінки), нормалізує роботу нирок та інших органів видільної системи;
Сприяє виведенню токсичних продуктів метаболізму з організму;
Сприяє нормалізації процесів обміну речовин і гормональної регуляції (вкл. цукровий діабет, ожиріння, застійні явища, набряки, вікову вугровий висип);
Антиокислювальна дія — уповільнює процеси старіння організму людини, усуває наслідки впливу радіації, запобігає пухлинні процеси, посилює і пролонгує дію лікарських засобів, має антимутагенний дією;
Володіє Р — вітамінною активністю, покращує еластичність і проникність стінок судин (склеротичні зміни судин), зміцнює серцево-судинну систему.
АКВАПРОПОЛІС — індикатор якості води та горілки.
При розчиненні 1 краплі в 1 літрі:
золотисто — жовтий колір розчину вказує на хорошу якість,
рожево — червоний колір — на погану якість води чи горілки (окислювачі).
При цьому шкідливі речовини інактивуються.

Показання до застосування:
Внутрішні захворювання:
серцево-судинні захворювання;
порушення функцій кровотворення і біохімічних показників крові;
обмінні процеси — порушення обміну речовин, гормональні порушення (вкл. цукровий діабет);
шлунково-кишкові захворювання — гастрити, ерозії, виразки, печії, дисбактеріози.
Інфекційні захворювання
грип, ГРВІ, ГРЗ, ангіна, герпес;
Захворювання слизових
статевої системи: ерозія шийки матки, роздратування, набряки, захворювання передміхурової залози;
проктологічні захворювання геморой, набряки, тріщини, подразнення, свербіж;
захворювання порожнини рота: пародонтоз, стоматити, гінгвіти, паротиту, афти, рани, гнильні процеси;
отоларингологічні захворювання гайморит, тонзиліт, риніт, синусит;
Шкірні захворювання і поразки
дерматит, травми, опіки, укуси комах, вугрі, пролежні, тріщини шкіри, губ, «Ципко»;
Зміцнення імунної системи
імунодефіцитні стани, післяопераційний період;

Інтоксикації
хімічні, нікотинові, алкогольні, лікарські;
Застосування в спортивній медицині
сприяє нейтралізації шкідливих продуктів метаболізму при значних фізичних навантаженнях. Природні вітаміни, мікроелементи, рослинні смоли, біофлавоноїди прополісу нормалізують обмінні процеси в тканинах організму, усувають застійні процеси в м’язах і тканинах (набряки), зменшують вміст низькомолекулярних продуктів метаболізму, що викликають біль і неприємні відчуття в м’язах. Аквапрополіс надає м’яку загальну тонізуючу дію на організм людини, підвищує витривалість організму.

Водна суспензія прополісу

Характеристика: Є водною витяжкою діючих речовин прополісу
(Містить їх 0,7%).

Колір: Має колір кави з молоком, непрозорий, іноді може давати осад.

Запах: Приємний, бальзамічний.

Косметичне застосування: Чинитьвиражену загоює і регенеруючу дію на шкіру, стимулює обмінні процеси в тканинах, ефективно знімає почервоніння, у тому числі і після сонячних опіків. Знімає свербіж шкіри, має місцеву анестезуючу дію на шкіру. Має легкий підсушують дією, добре справляється із запальними процесами. Сприяє зменшенню чи зникненню вугрової і гнойничковой висипу, різних мікозів шкіри. Надає ефективне антисептичну дію.

Цілющі властивості: Препарат має протибактеріальної, противірусну і протигрибковою властивістю. Чинить протисвербіжну, знеболюючу і дезодорує. Стимулює регенерацію тканин, підвищує імунітет, має захисну дію.

Методики застосування:
— Труднозаживающих рани і виразки — примочки і зрошення, з розрахунку 1:1 з водою.
— Захворювання слизової оболонки порожнини рота, ясен, зубів, ангіни, хронічні тонзиліти — готується розчин для полоскань, з розрахунку 1 столова ложка водної суспензії прополісу на 100-150 мл води. Також можна змащувати вогнища запалення нерозведеним екстрактом.
— Коньюктівіти (запалення захворювань сполучної оболонки ока, що вистилає внутрішню поверхню повік і переднього відділу ока) — закопувати кілька крапель суспензії за допомогою піпетки в очі 3-4 рази на день. Якщо відзначається виражене печіння, то розводити кип’яченою водою у співвідношенні 1:2.
— Запалення гайморових пазух — виробляти промивання пазух суспензією, розведеної кип’яченою водою у співвідношенні 1:2. Втягувати розчин по черзі то в одну ніздрю, то в іншу.
— Нежить — у всіх випадках суспензія розлучається кип’яченою водою у співвідношенні 1:2, закопувати в ніс по 3-5 крапель 1-4 рази на день.
— Ерозія шийки матки, трихомонадний, грибкові і бактерійні запалення — спринцювання розведеною суспензією (2-3 столові ложки на 0,5 л кип’яченої води). Також можна вводити в піхву на 8-12 годин марлеві турунди (або ватяні тампони) змочені цільної суспензією або розведеної у співвідношенні 1:2. Процедури проводять протягом 10-12 днів.
— Геморой і тріщини прямої кишки — розводять суспензію у співвідношенні 1:2, змочують марлеву серветку і роблять примочки.
— Також суспензія, як і інші препарати прополісу застосовується при лікуванні доброякісних і злоякісних пухлин, рентгенівських і Радієвий ушкодженнях. Як доповнення до основного лікування, суспензія застосовується в цьому випадку зовнішньо.

— Водна суспензія прополісу може використовуватися також для профілактики простудних зоболеваній та грипу. У цьому випадку вона розводиться водою у співвідношенні 1:2 м закопується в ніс по 3-5 крапель 1-2 рази на день.

Побічні ефекти: Дуже рідко можуть відзначатися явища індивідуальної нестерпності до водної суспензії прополісу (проявляються зазвичай у вигляді почервоніння шкіри і висипки). У таких випадках використання суспензії варто припинити.

Протипоказання: Алергія до прополісу.

Зберігання: При температурі від -5 до +25 градусів у темному місці.
Термін придатності: 1 рік

Оксамитові ручки — доглядаємо за руками

Яка частина нашого тіла найбільше піддана агресивному середовищі, звичайно, це наші ручки, наші працівниці. Вони і готують, і посуд миють, і перуть і багато чого ще роблять. І як часто ми про них забуваємо, не віддаємо належної уваги, не дбаємо про них як годиться, всього лише, що ми для них робимо — це мажемо кремом, але ж через роки вони відплачують нам тим же — вони першими видають наш вік, а іноді навіть його перебільшують. Давайте ж доглядати за нашими ручками, пестити і лілеями їх.

Давайте спочатку їх відчистити від загрубевших часток шкіри, від вбрався соку моркви та інших в’ївся забруднень. Для цього нам знадобитися пілінг, можна використовувати спеціальний промисловий, а можна приготувати самим. Пілінг можна приготувати таким чином: вливаєте в чашечку чайну ложку рідкого мила, додає туди трохи кукурудзяної муки і крапельку масляного розчину прополісу. Цією сумішшю миєте руки.

Тепер нам наші ручки потрібно наситити різними корисними речовинами для цього 2 рази в тиждень потрібно робити спеціальні маски і живильні ванни. Для ванночок 1 столову ложку лікарських трав (ромашка, кропива, шавлія, подорожник, дубову кору, липу — разом чи окремо) заварюємо однією склянкою окропу й наполягаємо цю суміш на протязі сорока хвилин. Потім виливаємо все це в спеціальну мисочку, додаємо туди 2-3 краплі спиртового настою прополісу і опускаємо ручки в теплий відвар на 15-20 хвилин. Після такої процедури можна нанести живильний жирний крем або маску.

Маску для рук можна придбати готову або виготовити самостійно. Можна її зробити з чого завгодно маючи кілька продуктів в холодильнику. Так для однієї з масок нам знадобитися столова ложка прополісу на оливковій олії (20%), жовток і одна чайна ложка меду. Інгредієнти добре розмішуємо і наносимо цю суміш на руки на 20-25 хвилин. Руки загортаємо поліетиленовою плівкою і одягаємо рукавиці. Після того як пройде час змиваємо все це прохолодною водою без мила.

У наступній статті ми з вами будемо підбирати крем для рук.