Догляд за нігтями

Нігті, так само як і інші частини вашого тіла, вимагають щоденного догляду. Під цим мається на увазі делікатне миття області навколо нігтя, легкий масаж і періодична обробка спеціальним маслом або кремом, і ванночки для нігтів.

Масаж області кутикули виробляється дуже м’якою щіткою, попередньо намиленою гліцериновим або дитячим милом. При цьому відбувається легкий пілінг, що звільняє кутикулу від відмерлих лусочок шкіри й, головне, що попереджає утворення неестетичних тріщин, куди згодом може забиватися бруд.

Перед сном обов’язково втирайте навколо нігтів масло. Якщо руки запущені або піддалися руйнівним для них садово-городнім або ремонтним роботам, краще використовувати спеціальне масло для кутикули.

Якщо кутикула знаходиться в пристойному стані, замість масла використовуйте звичайний крем для рук. Нанесення крему на область кутикул активними масажними рухами чудово активізує кровообіг нігтьового ложа і згладжує всі нерівності і невеликі задирки.

В якості заключного акорду промассируйте нігті вичавленою половинкою лимона, що володіє розм’якшують і отбеливающими властивостями.

Крім росту кутикули, недбале ставлення до нігтів протягом тривалого часу призводить і до іншої неприємності — зростанню задирок.

Якщо шкіра навколо нігтя тільки починає грубіти, допоможуть щоденні ванни з теплої оливкової олії. Але якщо є неприємні надриви в куточках нігтів, необхідно вживати термінових заходів. Тепер знадобляться спеціальні щипчики для видалення задирок, якими можна скористатися після теплої ванни з питною содою. Ні в якому разі не висмикуйте задирки — вони почнуть кровоточити, що може призвести до зараження. Якщо ж надривів немає, але шкіра досить груба, просто відшліфуйте її пилою.

Для зміцнення самих нігтів ви можете скористатися парафіновими ваннами і зміцнюючими лаками. Ламким нігтям допоможуть лаки з кальцієм, розшаровуються — з фруктовими кислотами. Якщо ніготь уже зламався, досить покрити тріщину спеціальним матеріалом для заклеювання нігтів і покрити їм тріщину, а зверху нанести звичайну основу під лак або спеціальний гель для затвердіння штучних нігтів.

Парафінотерапія також надає сприятливу дію на суху кутикулу і шкіру рук, повертаючи їй гладкість, м’якість і надаючи доглянутого вигляду. Процедура парафінотерапії повинна проводиться на сеансах манікюру для поліпшення зовнішнього вигляду нігтів і шкіри рук.

Часто зовнішній вигляд нігтів страждає при недоліку кровообігу. Для усунення такого явища застосовується самомасаж — досить простий і ефективний засіб. Виконувати його можна 2-3 рази на день протягом 3-4 хвилин.

Покладіть кисть на стіл або стегно, вільною рукою погладьте її, починаючи від нігтьових фаланг пальців у напрямку лучезапястного суглоба. Проробіть це 3-4 рази. Потім у тому ж напрямку розімніть кисть ребром долоні 5-6 разів. Виконайте те ж саме і для іншої руки.

Після перейдіть до виконання розтирання. Для його виконання злегка стисніть у кулаки пальці обох рук і, з’єднавши середні фаланги пальців, тріть їх одну об іншу вгору-вниз і поступово переходите на кінцеві фаланги, де знаходяться нігті. Потім продовжуйте розтирання у напрямку вперед-назад. При виконанні цієї вправи буде добре, якщо Ви, розтираючи нігтьові фаланги, будете злегка розтискати кулаки, а коли будете розтирати середні — злегка їх стискати. Після закінчення масажу розітріть кисть і завершіть масаж погладжуванням кисті.

Не забувайте і про дуже корисні сольові ванни. Для них краща морська сіль без ароматичних добавок. Розчиніть в теплій воді чайну ложку солі (без гірки) і потримайте руки 20 хвилин. Процедура повторюється 10 днів поспіль. Через місяць її можна повторити. А для профілактики досить робити сольову ванночку раз на тиждень. Регулярно застосовуючи вищевикладений комплекс, ви незабаром забезпечите прекрасний результат своїм нігтям, подарувавши їм здоров’я і блиск.

Як зробити манікюр в домашніх умовах.

1. Видали старий лак.
2. Надай форму вільного краю нігтя за допомогою пилки з дрібним абразивом. Напрямок руху від краю до центру.
3. Нанеси засіб для розм’якшення або видалення кутикули. Відсунь шкірку за допомогою дерев’яної палички. Якщо кутикула занадто тонка, обмотай гострий край палички тонким шаром вати.
4. Нанеси лікувальний засіб для свого типу нігтів — зміцнювальний, зволожуючу, вітамінізує і дай йому висохнути.
5. Нанеси базу під лак.
6. Через кілька хвилин покрити нігті лаком від основи до вільного краю. Спочатку зафарбуй центральну частину нігтя, потім — краю. Повтори.
7. Нанеси закріплює покриття.

Будова і функція нігтів

Нігті — це щільні рогові пластинки на тильній поверхні кінців пальців рук і ніг. Вони лежать на так званому нігтьовому ложі. Їх функція — захист кінцевих фаланг пальців від механічних пошкоджень.

Передній край нігтьової пластинки вільний, задній і бічні її краї оточені шкірною складкою і заходять в глиб її. Верхня частина шкірної складки насувається на нігтьову пластинку і носить назву нігтьових валиків, які виконують захисну роль, не даючи чужорідним тілам і бактеріям проникнути до паросткової зони нігтя. Край валу є мертвими клітками. Висихаючи, а потім, відшаровуючись, цей край дає початок задиркам.

Розрізняють тіло і корінь нігтя. Коренем нігтя називається задня частина нігтьової пластинки під заднім нігтьовим валиком. Лише невелика частина кореня нігтя виступає з-під нігтьового валу у вигляді білуватого ділянки півмісяцевої форми (луночку нігтя). Корінь нігтя лежить на задній частині нігтьового ложа і називається матрицею. Матриця є місцем, де відбувається утворення нігтьової пластинки; вона складається з епітеліальних клітин. У шипоподібному шарі цих клітин є оніхобласти — клітини, що творять ніготь, які перетворюються на рогові пластинки нігтя.

Основою нігтьової пластинки є кератин — білок, який також присутній і у шкірі. З нього ж утворюються волосся. Щільність кератину в нігтях і волоссі обумовлена тим, що в цьому білку присутня значна кількість атомів сірки. Утворюються між молекулами, укріплюють білок, роблячи його твердим. Багато в чому, кількість сірки, а точніше цистеїну, амінокислоти, в яку входить сірка, визначається не тільки її вмістом в організмі, але і спадковими особливостями. Так, у деяких людей концентрація цистеїну вища, що робить нігті твердими.

Між шарами кератину розташовуються тонкі прошарки жиру і води. Саме ці прошарки додають нігтьової пластинці еластичність і блиск. Ніготь може вбирати воду, при цьому збільшуючи свою товщину. Тому у людей, що часто контактують з водою, нігті стають м’якими і товстими.

Окрім сірки в нігті містяться інші мікроелементи — кальцій, хром, фосфор, селен і цинк. Їх присутність робить ніготь здоровим.

Нігті ростуть повільніше, ніж волосся. У середньому за тиждень нігті рук відрощують на 1 мм, а нігті ніг — на 0,25 мм. Повне оновлення нігтьової пластинки відбувається приблизно за півроку.

Нігтьове ложе має хороше кровопостачання. Завдяки цьому ніготь отримує достатню кількість «будівельного матеріалу». Ніготь утворюється завдяки діяльності клітин матриці. Клітини тут посилено працюють, виробляючи кератин. Просуваючись до нігтьової пластинки, клітини втрачають рідину і вмирають. При цьому відбувається ущільнення рядів клітин. Прискорюють ріст нігтів гормональні зрушення (підлітковий вік, період перед менструацією, вагітність, у весняний час) і діяльність, яка призводить до сточування нігтів — друкування на машинці, звичка постійно гризти нігті, масаж рук тощо

Уповільнює зростання нігтів надмірно строга дієта (з малим вмістом жирів, білків, вітамінів) і хвороби, порушення кровообігу, і обміну речовин.

Нігті часто є показниками хворобливих процесів, що відбуваються в нашому організмі. Наприклад, поздовжні жолобки говорять про наявність хронічних запальних захворювань (додаткових пазух носа, зубів) або початок ревматизму. Поперечні жолобки можуть вказувати на хвороби внутрішніх органів (нирки, печінка, шлунково-кишковий тракт). Утворення поперечних борозенок свідчить про те, що організму не вистачає цинку. Бо цинк міститься в основному в продуктах тваринного походження, від його нестачі потерпають насамперед вегетаріанці. Якщо вм’ятини і поглиблення надають нігтю вид наперстка — це сигнал, що попереджає про псоріаз. Нігті у формі годинних стекол дуже часто указують на хворобу легенів, бронхіт або онкологічні захворювання. Ложкоподібні нігті свідчать про дефіцит заліза, який слід лікувати обов’язково під контролем лікаря. Зміна кольору нігтів дозволяє зробити попередній висновок про розвиток патології внутрішніх органів. При недостатності кровообігу нігті стають синюватими. Жовте забарвлення нігтів указує на хвору печінку. Горбкуваті жовтуваті нігті бувають при цукровому діабеті, а також грибковому ураженні.

Крім цього, нігті вже давно мають для нашої зовнішності і естетичну цінність. Без гарних, здорових, доглянутих і довгих нігтів неможливо уявити собі ні один закінчений жіночий образ. До того ж зараз, завдяки сучасному дизайну нігтів, що включає, крім звичних вже малюнків на нігтях, нейл-арт, пірсинг і нарощування, нігті здатні стати самостійним прикрасою.

І щоб це було можливим, нігті повинні бути підготовлені щоденним доглядом і постійно гігієнічним манікюром, який включає в себе, головним чином, правильну стрижку нігтя і грунтовне чищення передніх ділянок нігтьового жолобка. При грамотно проведеній процедурі створюються найбільш сприятливі умови для здорового зростання нігтя, і відсутні умови для зростання бактерій або вростання нігтя.

Для стрижки нігтя використовують спеціальні щипчики або ножиці. Обрізання проводиться тільки кінчиками інструменту, і чим коротше окремі кроки при обрізанні, тим легше процедура. У кінцевому підсумку, поверхня, що обрізає, має бути гладкою рівномірною лінією без виступаючих країв.

Після стрижки нігтів проводиться грунтовне, але обережне очищення нігтьового жолобка і шкіри під вільним краєм нігтя. Після очищення шліфують і полірують нерівності нігтя пилкою або діамантовою фрезою для обробки нігтя. Потім ніготь і відсунуту кутикулу можна відполірувати невеликою кількістю крему і протерти згідно зі старим рецептом кельнської водою: ніготь набуде блискучого вигляду. А щоб не скаржитися на такі явища, як ламкість і розщеплення нігтів, зміна їх кольору, потрібно якомога швидше відмовитися від куріння, незбалансоване харчування і прямого контакту з синтетичними миючими засобами. Постійно використовувати захисний засіб, бажано з вмістом натурального воску — саме він має гарний водовідштовхувальним дією і при цьому не забирає вологу від самих нігтів. Ні в якому разі не запускати свої хвороби, адже вони відбиваються на стані нігтів, і добитися (при його наявності) повного лікування від грибкового захворювання.
Зміцнення, харчування і пілінг нігтів

Нігті на морі ростуть як на дріжджах (3-4мм. В тиждень), все тому, що морська вода містить масу мінеральних речовин, сіль та йод, причому в дуже фізіологічному співвідношенні. А прогулянки по пляжу — це природний пілінг не тільки шкіри на п’ятах, але і нігтів.

«Морський» спосіб зміцнити нігті, перебуваючи в місті, — змащувати їх змоченим в йоді і оливковій олії (1:1) ватним тампоном.

Якщо вам найближчим часом не світять піщані пляжі, зробіть нігтям пілінг. Вони мають потребу в цьому не менше, ніж шкіра. Радикальний спосіб привести до тями нігті — пілінг альфа-гідроксильними кислотами, ця процедура поліпшить дихання нігтів і зволожить їх. Це особливо важливо робити власницям сухих, ламких і дуже твердих нігтів.

Зараз майже 40% населення страждає вегето-судинну дистонію. Вірний її ознака — постійно холодні руки і ступні. Через недобру кровопостачання кінцівок порушується і харчування нігтів. Людям з цією проблемою потрібно обов’язково кожен день робити собі масаж рук і ступень — змащувати їх оливковою олією і рухатися «вичавлюють» рухами від кінчиків пальців.

Якщо нігтьові пластини стали шорсткими і при обробці «злазять» тонкими смужками, винні жорсткі засоби для зняття лаку, що з’їдають природний захисний шар. Це вірна ознака, що пора переходити на помірні рідини для зняття лаку. Їх випускають фірми Orly, L’Oreal Professional, Mavala, Lady Rose і Lumene.

Якщо нігті жовтіють (як правило, через дешевих лаків з формальдегідами та куріння), їх можна вибілювати не тільки в салоні за допомогою спеціальної косметики, але й самостійно. Регулярно втирайте в нігтьову пластину лимонний сік або змащуйте її свіжозрізаних скибочкою сирої картоплі.

Якщо нігті ламаються на наступний же день після відвідин манікюрного кабінету, це говорить про дефіцит заліза, магнію, цинку, міді, кальцію, вітамінів групи В. У загальному, побільше їжте зелених овочів і молочних продуктів (джерело кальцію), рис і банани, щоб добути магній і марганець, а також свіжу рибу — в ній багато цинку. Червоне м’ясо — це вірний і майже єдиний потужний джерело заліза, якого позбавлені вегетаріанці, бо те залізо, яке є в гранатах і бобах, засвоюється організмом набагато гірше. Існує міф, що шаруються нігті — вірна ознака нестачі в організмі кальцію. Можливо, кальцію у ваш організм надходить якраз достатньо, але він відмовляється його засвоювати — через нестачу вітаміну А. Його денна норма міститься в одній склянці морквяного соку на день. Важливий нюанс: для максимальної користі потрібно пити тільки свіжовичавлений сік (через півгодини на повітрі цінні вітаміни окислюються і втрачають свою цілющу силу) і обов’язково додавати в нього чайну ложку рослинної олії.

Багато косметичні салони в даний час використовують нові технології без обрізного манікюру, Не травмуючу видалення кутикули виконується з застосуванням спеціальних препаратів, що містять певний відсоток необхідних кислот (молочних, фруктових і пр.) і пом’якшуючих кутикулу, з дезінфікуючим ультрафіолетовим опроміненням.

Обробка нігтя (подпіліваніе) здійснюється від бічних частин до центру. Щоб уникнути вростання нігтя, куточки не спилюють. Оскільки металеві пилочки часто розшаровують ніготь, що може призвести до потрапляння в мікротріщини різних мікробів, краще використовувати для поліровки наждакові пилочки з тефлоновим або іншим покриттям.

Завершується манікюр масажем пальців і кистей рук з нанесенням живильного крему або масла. Застосовується також парафінотерапія, що дозволяє привести руки в порядок за короткий час. Косметичні парафінові ванночки пом’якшують і зволожують шкіру рук, усувають подразнення і лущення.

Фітоекстракти та їх застосування

Верби білої кори екстракт / Salix alba
Екстракт кори білої верби багатий дубильними речовинами, вітаміном С, глікозидами, флавоноїдами, молочною кислотою та іншими, біологічно активними речовинами. Антиоксидантна, регенеруючу, протизапальну і тонізуючу дію екстракту використовується в багатьох косметичних засобах для догляду за шкірою і волоссям.

Іглиці шипуватий екстракт / Ruscus aculeatus
Екстракт іглиці, отриманий з коренів рослини, сприяє поліпшенню кровообігу і обмінних процесів в шкірі, що робить його популярним компонентом антицелюлітних косметичних засобів.

Ісландського моху екстракт (Lichen Islandicus Extract)
Екстракт, отриманий із лишайників Lichen Islandicus. Смолиста речовина з гелеутворюючий властивостями. Містить до 70% рослинної слизу, органічні кислоти, йод, ферменти, вітаміни. Використовується для приготування косметичних гелів, зокрема — для проблемної шкіри.

Каланхое екстракт (Kalanchoe Pinnatum Extract)
Продукт, який отримують із каланхое — Kalanchoe Pinnatum, багаторічного вічнозеленої рослини, поширеного Південній Америці. Листя каланхое — великі, м’ясисті, соковиті — дають сік, що володіє цілющими властивостями. Сік, подібно соку алое, має протизапальну, що загоює, пом’якшувальну дію. Малотоксичний і не подразнює шкіру, загоює тріщини і дрібні рани. У косметиці використовується в кремах для сухої шкіри, в стоматології — у засобах для лікування запалення ясен.

Календули екстракт / Calendula officinalis
Екстракт квіток календули має протизапальну, антибактеріальну, протигрибкову дію, тонізує і зволожує шкіру, сповільнює процес передчасного
старіння, викликаний впливом інтенсивного ультрафіолетового опромінювання. Широкий спектр активності екстракту пояснюється високим вмістом в ньому каротиноїдів (бета-каротину і ликопина),
ефірної олії, органічних кислот (яблучної, аскорбінової), флавоноїдів і смол.

Калини звичайної екстракт (Viburnum Opulus Extract)
Продукт, який отримують із калини звичайної — Viburnum Opulus, деревно-чагарникової рослини сімейства жимолостевих. Лікарською сировиною служать ягоди і кора калини. У корі містяться дубильні речовини пірокатехіновой групи, смоли, багато органічні кислоти (мурашина, оцтова, валеріанова, капріновая, каприлова, лінолева, пальмітинова і ін), глікозиди, вітаміни С, К, фітостерини. У ягодах знайдені цукру, дубильні речовини, органічні кислоти, вітаміни С і А. Настої з ягід роблять тонізуючу і загальнозміцнюючу дію, сприяють загоєнню ран, знімають набряклість, видаляють прищі і очищають шкіру

Камелії китайської, або чаю зеленого, екстракт / Camellia Sinensis
Відома стародавня китайська легенда, згідно з якою один буддійський чернець зробив тяжка провина: під час молитви заснув у храмі! У обуренні він негайно відрізав собі віка і кинув їх
на землю. А через деякий час на цьому місці виросли темно-зелені кущі … Чернець здивувався дивом, і, зірвавши кілька листів невідомого рослини, заварив собі напій. Скуштувавши його, він
відчув незвичайну бадьорість і поспішив розповісти про унікальні властивості рослини своїм побратимам, а заодно і пригостити їх напоєм. З тих пір буддійські ченці перестали спати під
час богослужіння, а весь світ, поділившись на звичайних цінителів і великих любителів зеленого чаю, став захоплюватися м’яким, неповторним ароматом і ні з чим не порівнянним смаком напою.
Японці люблять повторювати: «Зустріч за чаєм — зустріч почуттів». Для своїх зустрічей і почуттів звичайний житель Країни сонця, що сходить витрачає в середньому півкілограма чаю на рік. Овіяний легендами і здобув величезну популярність напій невипадково привернув увагу багатьох виробників косметики. Зелений чай як і раніше залишається лідером серед рослинних антиоксидантів. Його унікальні властивості зумовлені високою концентрацією поліфенолів, активність яких у кілька разів перевищує активність відомого захисника шкіри від вільних радикалів — вітаміну Е. Поліфеноли чаю роблять також протизапальну і антибактеріальну дію, сприяють проникненню біологічно активних речовин в шкіру. Що міститься в екстракті кофеїн покращує мікроциркуляцію крові і живлення шкіри, зменшує набряклість; таніни надають шкірі пружність. Екстракт багатий ефірними маслами і вітамінами С, К і групи В.

Ломикамені плетеносная екстракт / Saxifraga sarmentosa
Ломикамінь — багаторічна трав’яниста рослина родом з субтропіків Японії та Китаю. Зростає серед скель, чіпляючись довгими пагонами — «вусами» за тріщини і щілини. Екстракт ломикамені покращує
мікроциркуляцію крові в шкірі, а, отже, і її живлення, перешкоджає накопиченню фарбувальних пігментів, що є однією з причин утворення темних кругів під очима.

Кампешевого дерева екстракт (Haematoxylon Campechianum Extract)
Продукт, який отримують із кампешевого дерева — Haematoxylon Campechianum, поширеного в тропічних зонах. Деревина містить дубильні речовини пірокатехіновой групи і флавоноїди, що визначає в’яжучі, протизапальні, тонізуючі властивості її екстракту; багата барвником, гематоксиліном, з якого отримують натуральний барвник гематеін. У поєднанні з хною гематеін дає оригінальні відтінки у фарбах для волосся на рослинній основі. Екстракт кольорів має вираженими вітамінізує і регенеруючі властивості завдяки наявності в ньому вітаміну С і каротиноїдів. У косметиці використовується в засобах по догляду за шкірою.

Капусти білоголової екстракт (Brassica Oleracea Extract)
Продукт, який отримують із капусти білокачанної — Brassica Oleracea, городнього рослини сімейства хрестоцвітних з великими м’ясистими листям. Свіже листя капусти, у яких перебуває до 90% води, містять велику кількість біологічно активних речовин: вуглеводів, жирів, Сахаров, азотистих сполук, вітамінів А, В, С, РР, лізоциму, амінокислот, ферментів, фітогормонів, фітонцидів, сірки, солей калію, натрію, кальцію, магнію. У цілому він має антибактеріальну і загоює. Екстракт капусти використовується в біокреми по догляду за шкірою, що в’яне, різноманітних косметичних препаратах проти запалення і подразнення шкіри, а також у засобах для зміцнення волосся і проти лупи. Відбілюючий дію вітаміну С і сірки дозволяє застосовувати екстракт і сік капусти в кремах від веснянок і пігментних плям.

Каштана кінського екстракт / Aesculus hipocastanum
Високий вміст глікозидів і флавоноїдів робить цей екстракт цінним компонентом косметичних засобів, призначених для догляду за шкірою. Біологічно активні речовини кінського каштана захищають шкіру від ушкоджуючої дії вільних радикалів, ефективно сповільнюючи процес її передчасного старіння, і мають ряд інших корисних властивостей: зміцнюють стінки капілярів, покращують мікроциркуляцію крові і заспокоюють шкіру.

Каштана солодкого екстракт (Castanea Sativa Extract)
Продукт, який отримують із каштана — Castanea Sativa, дерева родини букових. Екстракти кори та листя солодкого каштана містять дубильні речовини, крохмаль, цукру, вітаміни В і К, що визначає їх в’яжучі, стимулюючі, вітамінізує властивості. У косметиці екстракт використовується переважно в засобах по догляду за волоссям.

Ківі, або актинідії китайської, екстракт (Actinidia Chinensis Extract)
Продукт, який отримують із актинідії китайської — Actinidia Chinensis, роду ліан сімейства актінідіевих. Плоди ківі багаті вітаміном С, амінокислотами, цукрами, пектином, солями фосфору і заліза, фруктовими кислотами. У косметичних кремах екстракт ківі використовується як зволожуючого і живить шкіру компонента, сприятливо впливає на обмінні процеси в клітинах шкіри. Надає оздоровчий вплив на волосся і шкіру голови, застосовується в засобах по догляду за волоссям.

Конюшини екстракт (Trifolium Pratense Extract)
Продукт, який отримують із конюшини лугової — Trifolium Pratense, багаторічної рослини сімейства бобових. У листках і суцвіттях конюшини виявлено глікозиди, ізофлавони, каротин, вітаміни А, С, В, К, Е, фітогормони, ефірна олія. Екстракти конюшини використовуються в якості антисептичних, мягчітельних і болезаспокійливих добавок в косметичних засобах від сонячних опіків, для загоєння дрібних ран і пошкоджень шкіри. У кремах по догляду за шкірою, що в’яне і від зморшок, в кремах-бальзамах для тіла екстракт виконує важливу вітамінізує роль: вітаміни групи В активізують в клітинах синтез колагену і гіалуронової кислоти, вітамін К і ізофлавони надають аітіоксідантное дію і стимулюють захисні функції шкіри; вітамін К зменшує набряклість. У шампунях і засобах для зміцнення волосся екстракт підсилює живлення шкіри голови.

Кожного дерева кори екстракт (Mimosa Tenifolia Extract)
Продукт, який отримують із шкірного дерева — Mimosa Tenifolia, однією з різновидів сімейства мімоз, поширених в Мексиці. Екстракт кори містить флавоноїди, таніни, мікроелементи. Основний активнодействующие компонент — мімонозін, що володіє антисептичними, тонізуючими, загоюючими властивостями. Екстракт сприятливо впливає на шкіру при запаленнях, дрібних ранах, опіках; застосовується в косметичних засобах з догляду за шкірою.

Кокоса екстракт / Сocos nucifera
Одержуваний з м’якоті кокосового горіха екстракт містить ліпіди, протеїни, каротиноїди, комплекс вітамінів Е і групи В, мікроелементи та інші біологічно активні речовини, які
надають сприятливий вплив на чутливу шкіру і сприяють відновленню еластичності і блиску сухих і пошкоджених волосся.

Коллинсону екстракт (Stoneroot, Collinsonia Canadensis Extract)
Екстракт кори, листя і квітів Коллинсону. Коллинсону канадська (кам’яний корінь) — Collinsonia Canadensis L (по імені П. Коллинсону (1694-1768) — англійської любителя ботаніки, який, працюючи в Північній Америці, привіз звідти цю рослину). Трав’янистий багаторічник з сімейства губоцвітих-Lamiaceae (Labiatae). Виростає в центральних і східних районах Америки. Використовують кореневища з корінням, які містять сапоніни, органічні кислоти, танін, слиз, смоли. Застосовують як потогінний, діуретичну, в’яжучу традиційний засіб при нирковокам’яній хворобі і каменях сечового міхура. Основна властивість Коллинсону полягає в зміцненні структури і функції вен.

Коли екстракт (Cola Acuminata Extract)
Продукт, який отримують із тропічного деревної рослини кола — Cola Acuminata. Насіння плодів, так звані горіхи кола, містять 1-2,5% кофеїну. Завдяки кофеїну екстракт коли володіє терпкими, тонізуючими, антицелюлітними властивостями і фотозахисні активністю. Використовується переважно в косметичних препаратах від целюліту і деяких засобах для засмаги.

Колючніка екстракт (Acanthophyllum Glandulosum Extract)
Продукт, який отримують із багаторічного напівчагарника — Колючніка залозистого — Acanthophyllum Glandulosum. Коріння рослини, звані також Туркестанським мильним коренем, містять велику кількість тритерпенових глікозидів (сапонінів). Характерною властивістю сапонінів є здатність утворювати легкопенящіеся колоїдні розчини. Екстракт колючніка використовується в шампунях, рідкому милі, що очищають лосьйонах.

Комбретум листя екстракт (Combretum Micronthum Extract)
Продукт, який отримують із комбретума, тропічної виноградної лози сімейства миртових. Комбретум виростає в Гамбії, Гвінеї та Гані в Західній Африці. У косметиці екстракт використовується для тонізації шкіри.

Кондуранго кори екстракт (Marsdenia Condurango Extract)
Продукт, який отримують із тропічного ліанообразного деревної рослини — кондуранго (Marsdenia Condurango). У корі містяться глікозиди, головним з яких є кондурангін, а також крохмаль, жири, фітостерини, ефірну олію, камеді, смолисті і дубильні речовини. Екстракт кори кондуранго у складі косметичних засобів сприятливо впливає на ліпідний і мінеральний обміни в клітинах шкіри, поліпшує проникність шкіри, надає загоює.

Кава екстракт (Coffee, Coffee Arabica Bean Extract)
Продукт, який отримують із кавового дерева — Coffee Arabica, тропічного вічнозеленої рослини. У зернах сирої кави виявлені кофеїн, азотисті і дубильні речовини, клітковина, декапрін, цукру, неомильних жирні кислоти, вітамін PP. Зміст кофеїну в різних сортах зерен кави коливається від 1 до 3%. Екстракт кави здатний чинити на шкіру ефективне оздоровчий вплив: активізувати обмінні процеси, зокрема, жировий і водний обміни, пом’якшувати і захищати епідермальний шар. Вводиться до складу лікувально-профілактичних кремів, наприклад, в антицелюлітні препарати.

Крамер, або ратанії, екстракт (Krameria Triandra Extract)
Продукт, який отримують із південно-африканського напівчагарниковою рослини сімейства бобових — Крамер, або ратанії (Krameria Triandra). Корінь рослини містить таніни, а також інші дубильні речовини пірокатехіновой групи. У корі знайдений флобафен. Екстракт Крамер характеризується протизапальною, терпкою, сонцезахисним властивостями. Використовується в засобах по догляду за жирною шкірою, препарати для загару.

Кропиви дводомної екстракт (Urtica Dioica Extract)
Продукт, який отримують із кропиви дводомної — Urtica Dioica, широко розповсюдженого багаторічної трав’янистої рослини. Листя кропиви багаті вітамінами С, К, В, хлорофілом, глікозидами, фітостерини, каротиноїдами, ефірною олією, цукрами, протеїнами, дубильними речовинами, солями заліза, кальцію, органічними кислотами. Пекучість кропиви визначається присутністю мурашиної кислоти. Екстракт широко застосовується в косметиці як регенерує, тонізуюча, стимулююча, протизапальна, загоює, вітамінізує добавка в засобах по догляду за шкірою та волоссям: шампуні, лосьйони від лупи і для зміцнення волосся, в очищаючих і тонізуючих лосьйонах для обличчя, кремах для жирної шкіри, пенах для ванн і т. д. Цілющі властивості кропиви дводомної подібні з кропивою пекучою.

Кропиви пекучої екстракт (Urtica Urens Extract)
Продукт, який отримують із однорічного рослини кропиви пекучої — Urtica Urens, листя якої містять флавоноїди, рослинні слизу, сапоніни, органічні кислоти, у тому числі кремнієву кислоту, фітонциди, таніни, вітаміни, мінеральні солі, хлорофіл. Завдяки поєднанню в’яжучих властивостей дубильних речовин, антисептичного і дезинфікуючого дії хлорофілу екстракт кропиви є цінним компонентом косметичних засобів по догляду за волоссям та шкірою. Екстракт корисний для зміцнення коренів волосся і для шкіри голови, а також для догляду за шкірою обличчя. У кремах і маски для обличчя екстракт кропиви використовується спільно з іншими рослинними екстрактами. Низька токсичність дозволяє застосовувати його в дитячій косметиці.

Латаття білого квіток екстракт (Nymphaea Alba Flower Extract)
Продукт, який отримують із квіток латаття білого — Nymphaea Alba. У квітках містяться алкалоїди (нуфарін та ін), крохмаль, дубильні речовини, сліди глюкози. Екстракт латаття білого має тонізуючу, антисептичну дію. У складі косметики екстракт надає розслабляючу і розігріває дію на шкіру обличчя, а також сприяє зменшенню зморшок. У народній медицині екстракт латаття білого застосовується при лікуванні невеликих ран, наривів, опіків.

Кукурудзи пророщених зерен екстракт (Zea Mays Extract)
Продукт, одержуваний екстракцією пророщених кукурудзяних зерен. Екстракт містить лінолеву кислоту, що відновлює ліпідну структуру рогового шару шкіри; токофероли і феруловую кислоту — природні антиоксиданти, що захищають шкіру і волосся від руйнуючої дії вільних радикалів, лецитин і алантоїн, що сприяють відновленню еластичності і здорового блиску волосся. Екстракт пророщених зерен кукурудзи широко використовується в формулах шампунів та засобів для миття тіла як добавки, що зм’якшує дію поверхнево-активних речовин.

Кукушніка довгорогий екстракт (Cymnagenia Conopsea Extract)
Продукт, який отримують із кукушніка довгорогий — Cymnagenia Conopsea, рослини сімейства орхідних. У корнеклубни міститься велика кількість (до 50%) рослинної слизу, до складу якої входять полісахариди, крохмаль, декстрин, смоли, кумарин, флавоноїди, оксалат кальцію та інші мінеральні солі. Екстракт служить живильним, тонізуючим, пом’якшувальною добавкою в косметичних препаратах для шкіри.

Кукурудзи пророщених зерен екстракт / Zea mays
Отримують екстракцією пророщених кукурудзяних зерен. Екстракт містить: 1) лінолеву кислоту, що відновлює ліпідну структуру рогового шару шкіри; 2) токофероли і феруловую кислоту-природні антиоксиданти, що захищають шкіру і волосся від руйнуючої дії вільних радикалів; 3) лецитин і алантоїн, що сприяють відновленню еластичності і здорового блиску волосся. Екстракт пророщених зерен кукурудзи широко використовується в формулах шампунів та засобів для миття тіла як добавки, що зм’якшує дію поверхнево-активних речовин.

Ламінарії пальчаторассеченной екстракт / Laminaria digitata
Висока біологічна активність екстракту, одержуваного з бурої водорості, обумовлена містяться в ній органічними та мінеральними сполуками: полісахаридами, амінокислотами, вітамінами А, В 2, D, Е, комплексом мікро — та макроелементів, хлорофілом і жирними кислотами.

Лікування расслоившихся нігтів.

Напевно, кожна жінка питала себе і не раз: «Ну чому у всіх нігті нормальні, а в мене вічно шаруються?» Можливо, я вас порадую, сказавши, що це проблема не тільки ваша. Навпаки — дуже мало людей мають ідеальну нігтьову пластину.

Розшарування нігтьової пластини відбувається з кількох причин: це висушування нігтя під дією миючих засобів, частого перебування у вологому середовищі, або від браку вітамінів. Нігтям, як і всьому організму необхідні живильні речовини, мікроелементи, вітаміни … Можна пити таблетки, можна користуватися кремами і маслами.

Інша причина — брак кальцію, яку можна заповнити, пройшовши курс «Кальцій з вітаміном D». Якщо такого не знайдете — можна приймати просто кальцій в таблетках, але обов’язково з вітаміном D (в олії). У чистому вигляді пити кальцій марно, тому що він погано засвоюється організмом.

Є спосіб отримання кальцій тваринного походження в домашніх умовах (такий кальцій легко засвоюється організмом). Промиваємо і висушуємо яєчну шкаралупу. Не дуже дрібно розмелюємо і прожарюємо 10 хвилин у духовці. Після цього розтираємо шкаралупу в порошок і висипаємо в щільно закривається баночку. Порошок зберігають у темному і прохолодному місці. Прийом: протягом 2-х тижнів по 1 ч.л.

Що стосується розшарування нігтя через його сухості, то можна порадити декілька способів: Дуже важливо живити нігті маслом або кремом для кутикули (наносимо на кутикулу і втираємо масло або крем круговими рухами великим пальцем іншої руки). Потім апельсиновою паличкою відсуваємо розм’якшену кутикулу, тим самим, дозволяючи нігтю дихати. Адже саме через цю область наш ніготь дихає і харчується.

Можна побалувати нігті і шкіру рук поживним оливковою олією. Воно хоч і дороге, зате дуже корисне. В оливковій олії міститься багато вітамінів, воно має чудову властивість провідника для корисних нігтям речовин, які в ньому містяться. Рада :1-2 рази на тиждень нанесіть оливкову олію на шкіру рук і нігті, надіньте бавовняні рукавички і залиште на ніч.

Нігті — не тільки естетична катастрофа. Це симптом: в організмі щось не в порядку. За Аюрведе, ламкі нігті сигналізують про те, що «хворіє» одна з семи тканин організму, яка відповідає за кістки і сполучні тканини, еластичні волокна і хрящі: нігті ламаються, волосся випадає і січеться, зуби руйнуються, а суглоби слабшають.

Зміцнити «хвору» тканина можна правильним харчуванням: головне — збагатити раціон кальцієм. Додайте в меню мигдаль, інжир, фініки, молочні продукти (молоко, йогурт, сир), а також їжу, що містить рослинне масло. Апельсиновий, морквяний і буряковий соки теж допоможуть відновити рівновагу у Вашому організмі. Аюрведа, як і буддизм, дуже делікатно підходить до вибору їжі. Вона вважає, що їжа не просто насичує організм: все, що ми з’їдаємо, випиваємо і вдихаємо, стає нашим тілом і на більш тонких рівнях — духовному і енергетичний. Спробуйте також масаж рук кісточкою авокадо по Аюрведе. Перекочуйте кісточку по долонях і по зовнішній стороні руки. Якщо на кісточці залишилися шматочки м’якоті, то це навіть добре, оскільки авокадо містить дуже багато вітамінів і чудово живить шкіру рук.

Регулярний масаж зміцнює нігті, сприяє їх росту, надає їм твердість і еластичність. Кілька крапель кунжутного масла або будь-якого ефірного (підійде рожеве, жасминове або сандалове) втирають у долоні і нігті.

Також для лікування нігтів необхідно приймати вітаміни з мікроелементами, використовувати лак з кальцієм, вживати продукти багаті кальцієм — жирна риба, курага, сир, шпинат. Корисно приймати медичний желатин по 5 г на день, аскорутин, вітаміни — аевіт. Добре робити ванночки з морською сіллю три рази на тиждень.

Для зміцнення нігтьових пластинок корисно проводити процедуру «запечатування» — пошарове нанесення препаратів, що містять мікроелементи і вітаміни. Вона проводиться звичайно в косметологічних кабінетах або перукарень салонах.

Вона використовується як інтенсивний догляд за нігтями, оберігаючи їх від висихання, розшаровування, зміцнюючи їх і стимулюючи зростання. Процедура особливо рекомендована для шаруються, крихких нігтів. «Запечатування» виробляється живильним кремом з вітамінами, протеїнами або спеціальним «кришталевим мінералом». Після шліфування в ніготь втирається крем або частинки мінералу, а потім масло, що додає нігтям глянець. «Запечатані» таким чином речовини залишаються в нігтьової пластини протягом двох тижнів. Після процедури нігті не мають потребу в захисному лаковому покритті, але майстер може завдати декоративний лак за бажанням клієнта.

Зміцнення ламких, нігтів, що шаруються.

У результаті тривалого впливу води, лугів, кислот нігті руйнуються, стають крихкими і ламкими.

Зміцнююче дію на нігті надають ванночки з підігрітої оливкової олії, до якого додається кілька крапель лимонного соку, а також втирання в шкіру, що оточує нігтьове ложе, лимонного соку, а в основу нігтя і нігтьову пластинку — суміші, що складається з однієї частини масляних розчинів вітамінів A , D, Е і однієї частини крему.

Встановлено, що нігті ростуть швидше і стають міцнішими при вживанні желатину (його додають в желе, холодець і т. д.).

Ламкість і крихкість нігтьової пластинки свідчить про хворобливому стані нігтів внаслідок неправильного харчування, авітамінозу. Якщо нігті через нестачу кальцію в організмі стали тонкими і ламкими, вживайте в їжу більше молочних продуктів, зокрема сиру.

Корисно втирати в нігтьову пластину столовий оцет, лимонний сік, сік журавлини, червоної і чорної смородини. До речі, лимонний сік не тільки зміцнює нігті, але і освітлює їх. Його потрібно використовувати, коли нігті пожовкли. Добре зміцнюють нігті компреси з розчином наступного складу: 70 грамів води, 5 грамів квасцов, 25 грамів гліцерину.

На жаль, шаруються нігті — проблема, знайома багатьом. Для їх зміцнення дуже корисні сольові ванни. Тільки потрібна постійна морська або океанічна сіль без всіляких модних нині ароматичних добавок. Розчиніть в теплій воді чайну ложку солі (без гірки) і потримайте руки 20 хвилин. Процедура повторюється 10 днів поспіль. Через місяць її можна повторити. Ну а для профілактики досить робити сольову ванночку раз на тиждень.

А ось що категорично не рекомендується, так це ванночки з содою. Іноді до цього засобу вдаються, щоб вичистити бруд з-під нігтів. Але в такому випадку нігті стануть просто «ватяними»! Правда, ця процедуру корисна для рук, але стежте, щоб нігті не торкалися води.

Якщо нігті слабкі, щодня на ніч намастіть руки і нігті будь-яким живильним кремом. Тонкі, легко ламаються нігті стануть міцнішими, якщо в них втирати лимонний сік або рослинне масло. Постарайтеся також хоча б тимчасово не мати справи з пральними порошками.

Домашні обгортання

Відносно простий і ефективний спосіб підтримки результатів після курсу апаратних процедур в салоні краси — обгортання будинку.
Для них можна використовувати практично будь-антицелюлітний засіб, проводячи як гаряче, так і холодне обгортання. Це може бути готовий гель або крем. Можна також застосовувати глиняні і грязьові склади, що зустрічаються на прилавках аптек і косметичних магазинів. Будинки зручніше виконувати так зване компресійне обгортання за допомогою звичайної харчової плівки. Перед обгортанням потрібно прийняти душ і очистити шкіру проблемних зон за допомогою скрабу.

Порядок проведення обгортання
Приготувати: суміш або гель, харчову плівку, щільні трикотажні штани.
Нанести активний засіб на проблемні зони.
Щільно загорнути талію і ноги плівкою. Ноги бинтуємо у напрямку знизу вгору в наступній послідовності:
1. початкові витки на талії;
2. вниз по правій нозі без тиску;
3. вгору по правій нозі тугими частими витками;
4. петлеподібний виток для переходу з правої ноги на ліву;
5. вниз по лівій нозі без тиску;
6. вгору по лівій нозі тугими частими витками;
7. туге бинтування живота і сідниць;
8. завершальні витки на талії.
Поверх плівки можна надіти щільні трикотажні штани.
Час проведення обгортання — один-півтора години.
Після закінчення процедури плівку розрізати, залишки крему змити або витерти сухим рушником.
Обгортання проводять курсами: по 15-20 процедур 2-3 рази в тиждень. Інтервали між курсами — півтора-два місяці. Протипоказання для обгортань вдома такі ж як і в салоні краси.

Фітоекстракти та їх застосування

Валеріани екстракт (Valeriana Officinalis Extract)
Продукт валеріани лікарської — Valeriana Officinalis, багаторічної трав’янистої рослини, коріння і кореневище якого містять глікозиди, алкалоїди (валерин і хатинін), дубильні речовини, цукру, мурашину, оцтову, яблучну, валеріанову кислоти, мінеральні солі, мікроелементи. Відомі настої, екстракти, ефірна олія валеріани. Екстракт валеріани, що вводиться в косметичні засоби для шкіри, надає протизапальну, а також відбілюючий дію. У шампунях та інших засобах по догляду за волоссям нормалізує стан фолікул волосся і шкіри голови, знімаючи свербіж і подразнення.

Ванілі плоду екстракт (Vanilla Planifolia, Orchid Fruit Extract)
Екстракт ванілі плосколістной — Vanilla Planifolia, багаторічної трав’янистої ліани сімейства орхідних, з білими запашними квітками. Плоди ванілі — довгі коричневі запашні стручки, наповнені кашкою з дрібного насіння. У них містяться цукор, жир, азотисті і безазотистих речовини, ароматичні речовини, головне з яких — ванілін. Ванілін — кристалічна речовина з сильним характерним запахом. Використовується в парфумерних композиціях і отдушках в якості захисного і пом’якшує кошти.

Василька синього кольорів екстракт (Centaurea Cyanus Flower Extract)
Екстракт, що містить комплекс глікозидів (цікорііна, цітауріна), флавоноїдів, вітамінів і мікроелементів. Надає тонізуючу, протизапальну, антибактеріальну та регенеруючу дію на шкіру. Квітки рослини здавна використовувалися в лікувальних цілях: опис унікальних властивостей синьої волошки було знайдено в працях Плінія і Аристотеля.

Вербени лікарської екстракт / Verbena officinalis
Отримують з листя вербени. Завдяки високому вмісту флавоноїдів, грає роль ефективного природного антиоксиданту, що захищає шкіру від передчасного старіння, викликаного дією вільних радикалів. В’яжучі і тонізуючі властивості екстракту вербени обумовлені присутністю в ньому органічних кислот і дубильних речовин.

Вересу екстракт (Erica Tetralix Extract)
Продукт, який отримують із вересу — Erica Tetralix, вічнозеленого чагарникової рослини сімейства вересових, що налічує понад 1500 видів. До цього сімейства належать чорниця, журавлина, лохина, брусниця, рододендрон, багно. Екстракти окремих видів вересу містять дубильні речовини, арбутин, флавоноїди, сапоніни, смоли, що забезпечує їх дезінфікуючий, ранозагоювальну, очищає і заспокійливу дію. У косметичних виробах для шкіри вони використовуються як компонент з бактерицидними, терпкими і тонізуючими властивостями.

Вероніки лікарської екстракт (Veronica Officinalis Extract)
Продукт, який отримують із квітучих верхівок і стебел вероніки лікарської — Veronica Officinalis, однорічної трав’янистої рослини. Фітопрепарати вероніки містять дубильні і гіркі речовини, глікозиди (аукубін і вероніцін), сапоніни, ефірну олію. Завдяки своїм бактерицидним, ранозагоювальною і заспокійливим властивостям екстракт вероніки часто використовується в косметиці (кошти від опіків, свербіння, грибкових захворювань). Екстракт робить також в’яжучу дію, зменшує саловиділення, знімає свербіж. Його застосовують у кремах і лосьйонах для жирної і проблемної шкіри, кремах і лосьйонах для гоління і після засмаги, в засобах по догляду за ногами, проти пітливості і подразнень.

Винограду екстракт / Vitis vinifera
Отримують з шкірки червоного винограду. Містить солі калію, заліза, магнію, комплекс цукрів з прекрасними зволожуючими властивостями, яблучну, янтарну, лимонну і щавлеву кислоти,
які стимулюють оновлення клітин шкіри і сприяють зміцненню сполучної тканини, а також вітамін С і развератрол з ефективним антиоксидантною дією.

Вишні дикої (гіркої) екстракт (Bitter Cherry, Prunus Cerasus Extract)
Екстракт, що витягується з кори вишні — Prunus Cerasus L, має протизапальну, освіжаюче, антисептичну і загоює. Екстракт вишні містить пектини (сорбент), органічні кислоти (переважно яблучну і лимонну), дубильні речовини, каротин, аскорбінову кислоту, вітаміни В, РР, фолієву кислоту, мідь, калій, залізо, магній. Наявність у формулі цих речовин компенсує їх вимивання з організму за рахунок діуретичних властивостей препарату. Екстракт дикої вишні робить також зміцнює дію на волосся, сприяючи глибокому зволоженню шкіри, зменшує запальні явища, живить і тонізує шкіру, сприяє її розгладженню і звуження пор.

Водоростей екстракт / Algae
Екстракт, отриманий з кількох видів водоростей (спіруліни, фукуса і ламінарії), містить солі натрію, калію, магнію, заліза, цинку, а також протеїни, амінокислоти і полісахариди, незамінні жирні кислоти (лінолеву, ліноленову), вітаміни-антиоксиданти Е і С , каротин. Цей комплекс цінних біологічно активних речовин відновлює захисні механізми, стимулює кровообіг і процес оновлення клітин шкіри, регулює кислотно-лужний і
водний баланси, що значно покращує стан шкіри і коріння волосся. Амінокислоти і полісахариди водоростей сприяють відновленню еластичності і блиску сухих і пошкоджених волосся.

Гамамелісу вірджинського екстракт / Hamamelis virginiana
Сировиною для одержання екстракту служить кора і квітучі гілки чагарника. Завдяки високій концентрації танінів, гамамеліс має в’яжучу, тонізуючу та антибактеріальну
вплив на шкіру.

Гарденії Флорида квітів екстракт (Gardenia Florida Extract)
Продукт, який отримують із квіток гарденії Флорида — Gardenia Florida, Gardenia Jasminoides, рослини сімейства маренових. Гарденія Флорида — декоративний чагарник з запашними білими квітами, поширений на Далекому Сході, в Індії та Китаї. Синоніми: G. grandiflora, G. radicans, florida. Традиційне використання: як і у квітів жасмину, для ароматизації чаю. Екстракт квітів і плоду гарденії Флорида з насиченим солодким, квітковим ароматом, схожим на запах жасмину, використовується у парфумерних виробах вищого класу, особливо у виробництві парфумів східного напрямку

Гвоздикового дерева екстракт / Eugenia aryophyllus
Отриманий з бутонів і листя екстракт знайшов широке застосування в косметиці, завдяки антибактеріальними, протигрибковими і тонізуючого впливу на шкіру активних компонентів (ефірного масла і танінів).

Гіацинта екстракт (Hyacinthus Orientalis Extract)
Продукт, який отримують із гіацинта — Hyacinthus Orientalis, рослини сімейства лілійних з приємним запахом і красивими квітками різноманітного забарвлення. Надає антисептичну, бальзамічний, седативну, в’яжучу дію. Методом рідкої екстракції з квітів гіацинта отримують конкрет і абсолют, з абсолюту — ароматичне масло. Олія являє собою червонувате або зеленувато-коричневе в’язку рідину з солодким квітковим ароматом. Добре змішується з маслами нарциса, фіалки, іланг-ілангу, пахощі, і ферули, жасмину і неролі. Містить фенілетанол, бензальдегід, коричний альдегід, бензойну кислоту, бензілацетат, бензилбензоат, евгенол, метілевгенол, гідроквінін. Використовується в парфумах вищого класу, особливо східного або квіткового напряму.

Гибискуса екстракт / Hibiscus sabdariffa
Містить комплекс яблучної, винної, лимонної і гібісковой кислоти, сприяє більш повного очищення шкіри від відмерлих клітин і скорочення часу, уповільнює утворення комедонов. Широко
використовується в косметиці для догляду за комбінованою і жирною шкірою.

Гінкго дводольних екстракт / Ginkgo biloba
Екстракт гінкго, ось уже близько 4000 років використовується в народній медицині, останнім часом знайшов широке застосування в косметичній області — у засобах для догляду за шкірою з підвищеними захисними та стимулюючими властивостями. Унікальний комплекс флавоноїдів (рутину, кверцетину та ін) забезпечує захист шкіри від вільних радикалів, ефективно уповільнює процес
передчасного старіння, активізує кровообіг і покращує живлення шкіри.

Тирличу жовтого екстракт / Gentiana lutea
Отримують з коріння рослини, багатих алкалоїдами, глікозидами, флавоноїдами, смолами і великою кількістю пектинових речовин. Екстракт тирличу має тонізуючу, зволожуючим і
антибактеріальну дію, знижує активність сальних залоз. Широко використовується в косметиці для догляду за проблемною шкірою.

Горця зміїного екстракт (Polygonum Bistorta Extract)
Продукт, який отримують із горця зміїного — Polygonum Bistorta, багаторічної трав’янистої рослини сімейства гречаних. Кореневища горця містять до 25% дубильних речовин, галову кислоту, крохмаль. Водний 5%-й відвар має в’яжучу, тонізуючу і легке бактерицидну дію. Екстракт використовується в засобах по догляду за жирною шкірою.

Горця пташиного екстракт (Polygonum Aviculare Extract)
Продукт, який отримують із горця пташиного, або споришу, — Polygonum Aviculare, рослини сімейства гречаних, що володіє хорошими кровоочисний і антитоксичні властивості. Містить вітаміни А, С, К, бактерицидні і дубильні речовини. У косметиці застосовується в засобах від вугрової висипки. До того ж сімейства гречаних належить горець дубильний, або таран дубильний — Polygonum Coriarium. Всі частини цієї рослини містять дубильні речовини. Завдяки терпкому і протівосеборейному властивостям застосовується в засобах по догляду за жирною шкірою, засоби для волосся при жирній себореї, антицелюлітних препаратах.

Гірчиці білої екстракт / Eruca sativa
Основні компоненти екстракту — незамінні жирні кислоти (лінолева і ліноленова), які зміцнюють бар’єрні функції шкіри. Вхідне до складу екстракту ефірне масло покращує кровообіг і живлення шкіри, має антибактеріальну дію.

Грейпфрута екстракт / Citrus grandis
Багатий ефірним маслом, каротиноїдами, флавоноїдами та вітаміном С, цукрами і органічними кислотами, екстракт надає тонізуючу, зволожуючу дію, зміцнює захисні функції
шкіри.

Волоського горіха екстракт (Juglans Regia Extract)
Продукт, який отримують із волоського горіха — Juglans Regia, дерева родини горіхових, харчового і лікарської рослини. У листі і шкаралупі волоського горіха присутні юглон, гідроюглон, дубильні речовини, каротин, ліпіди, глікозиди, цукру, лимонна і яблучна кислоти. Екстракт вводять в креми і лосьйони для шкіри обличчя, шампуні і засоби по догляду за волоссям, препарати до і після гоління, а також в засоби для засмаги.

Остудника гладкого екстракт (Herniaria Glabra Extract)
Продукт, який отримують із остудника гладкого — Herniaria Glabra, багаторічної трав’янистої рослини сімейства гвоздикових. Зелена маса і квітки остудника містять сапоніни, алкалоїди, флавоноїди, кумарин, ефірна олія. Загальна біологічна активність рослини дозволяє використовувати його як зовнішній болезаспокійливий і загоювального кошти. Глікозид герніарін обумовлює гемолітична та спазмолітичну дію. Екстракт застосовується при шкірних висипах, сухості шкіри, тріщинах.

Гуави плоду екстракт (Psydium Guajava Leaf Extract)
Продукт, який отримують із гуави — Psydium, вічнозеленого плодоносного дерева або чагарнику сімейства миртових. Тонізуючий, в’яжучий засіб у косметології.

Дьогтю екстракт (Tars Extract)
Високов’язка смолиста рідина, яку видобувають з деревини берези, хвойних порід, а також з кам’яновугільного бітуму. Містить, як правило, фенол, крезоли, нафталін, піридин, хінолін і ін Дьогті володіють антибактеріальними і ранозагоювальні властивості. Екстракти березових і хвойних дьогтів використовуються в косметичних препаратах від лупи, в окремих сортах мила, для зміцнення волосся. Кам’яновугільний дьоготь служить сировиною для одержання деяких барвників, які застосовуються у фарбах і ополіскувачі для волосся, декоративної косметики

Дріжджів екстракт / Faex
Отримують з клітинних стінок пекарських дріжджів. Екстракт з високим вмістом полісахариду (бета-глюкану) не тільки чудово зволожує шкіру, але і підвищує імунітет, захищає клітини
шкіри від ушкоджувальної дії УФ випромінювання, стимулює утворення колагену і глікопротеїнів, що призводить до поліпшення захисних механізмів шкіри, підвищує її пружність і еластичність.

Дубового моху екстракт (Evernia Prunastri Extract)
Продукт, який отримують із лишайника під назвою дубовий мох — Evernia Prunastri. Висушений і очищений дубовий мох піддається екстракції для отримання проміжного темно-зеленого продукту з досить різким характерним запахом. Наступною обробкою з нього виділяють абсолю дубового моху, що застосовується в парфумерії.

Дубовий екстракт (Quercus Extract)
Екстракт дуба — Quercus, дерева родини букових. Кора дуба містить багато дубильних речовин (наприклад, катехін), білки, крохмаль, цукру, пектини, левулін; насіння дуба (жолуді) — дубильні речовини, крохмаль, цукру, жирні олії. Фітоконцентрати з відварів дубової кори або жолудів володіють терпкою і антисептичною дією. У косметиці їх застосовують, як правило, у поєднанні з іншими рослинними екстрактами, або додають саліцилову, бензойну, борну кислоти, алюмінієвий галун, що посилює загальну ефективність. Дубовий екстракт вводять в лікувально-профілактичні зубні пасти проти кровоточивості ясен, в креми-дезодоранти, антиперспіранти.

Рутки лікарської екстракт / Fumaria officinalis
Отримують з листя і квіток рослини. Екстракт, що містить ефірну олію, алкалоїд фумарин, смоли, вітаміни С і К, має протизапальну і спазмолітичну дію.

Дягелю лікарського екстракт (Angelica Archangelica Extract)
Продукт, який отримують із дягелю лікарського, або ангелики, дудника — Archangelica Officinalis, великого дворічної зонтичного рослини. У коренях і кореневищах дягелю міститься ефірна олія, що має приємний квітковий запах і звичайно безбарвно, але при зберіганні набуває жовтувате забарвлення. Основний компонент у складі масла — фелландрен. Екстракт кореня має також протимікробну і заспокійливу дію. Застосовується як ароматизатор у виробництві кондитерських виробів і лікерів. Антисептик, надає на шкіру протизапальну та заспокійливу дію

Женьшеню звичайного екстракт / Panax ginseng
Надає омолоджуючу дію на шкіру. Нормалізує водно-сольовий баланс, чудово зволожує шкіру. Експериментально доведено, що глікозиди женьшеня стимулюють процес ділення
клітин епідермісу, швидкість якого значно зменшується в старіючої шкіри, а також позитивно впливають на синтез колагену дерми. Властивість женьшеня попереджати передчасний процес старіння шкіри обумовлена високим вмістом вітамінів С і Е —
активних антиоксидантів. Полісахариди і амінокислоти женьшеня відновлюють водний баланс шкіри. Завдяки женьшеню шкіра отримує цілий комплекс корисних макро — і мікроелементів: солей
калію, кальцію, фосфору, магнію, заліза, міді, кобальту, марганцю та ін Легендарні омолоджуючі і зціляють властивості женьшеню («кореня життя», «дива світу»), описані в древньому китайському
творі про лікарські властивості рослин «Шеньнунбенцао» (I століття до н. е..), отримали в даний час наукове обгрунтування і знайшли широке застосування не тільки в медицині, але і в
косметичної області.

Звіробою звичайного екстракт / Hypericum perforatum
У звіробою багате історичне минуле. За старих часів звіробій вважали чарівним рослиною. У сільській місцевості, набиваючи дітям матраци соломою, обов’язково додавали звіробій, вважаючи, що його
запах захищає дитину від переляку уві сні. Люди похилого віку вважали, що звіробій відганяє злих духів.
Звіробою приписувалися й унікальні лікувальні властивості. У народі його називали «травою від 99 хвороб» і використовували в багатьох лікарських засобах. В даний час екстракт звіробою
знайшов широке застосування не тільки в медицині, але і в косметології. Флавоноїди (гіперицину та ін), дубильні речовини, ефірну олію з високим вмістом азулену, бета-каротин, вітамін С, РР, токофероли і інші біологічно активні речовини звіробою надають різносторонню дію на шкіру: зволожуючу, протизапальну, антибактеріальну, регенеруючу та захисне.

Заманихи екстракт (Echinopanax Elatum Extract)
Продукт, який отримують із чагарникової рослини — заманихи — Echinopanax Elatum, основним місцем поширення якого є гірські ліси Уссурійського краю. Листя, стебла і кореневища заманихи містять ефірну олію, а також глікозиди, сапоніни, алкалоїди. У медицині застосовують спиртову настоянку з коріння рослини, в косметиці — екстракт, який використовують в засобах по догляду за шкірою, що в’яне як стимулюючий та тонізуючий компонент.

Суниці лісової екстракт (Fragaria Vesca Extract)
Продукт, який отримують із лісової суниці — Fragaria Vesca, багаторічної рослини сімейства розоцвітих. У лікувальних цілях використовуються плоди, листя і коріння суниці в свіжому і висушеному вигляді. У плодах містяться вітаміни А, С, D, В6, К, цукру, яблучна, лимонна, саліцилова, хінна кислоти, дубильні та пектинові речовини, клітковина, мінеральні солі, йод, фітонциди. Відвари з листя застосовуються як внутрішній засіб, сік суниці — як зовнішнє при екземі і від ластовиння. У косметиці екстракти суниці використовуються для зволоження і пом’якшення шкіри, очищення та легкого відбілювання, розгладження зморшок; в кремах і масках для сухої і нормальної шкіри, тонізуючих і очищають лосьйонах, шампуні.

Маски для шиї, приготовані в домашніх умовах

Будь-яка маска наноситься на очищену шкіру. Зовсім не обов’язково робити парову ванну або очищати шкіру за допомогою висівок, цілком достатньо покласти на обличчя і шию на 2-3 хвилини гарячу серветку, змочену у відварі трав. Таким чином поліпшується кровообіг, відкриваються пори, шкіра активно дихає, і маска досягає максимального ефекту. Маску витримують зазвичай від 20 до 30 хв. Протягом цього часу бажано не розмовляти, не сміятися, не кривитися — загалом, потрібно виключити мімічні рухи обличчя. Після закінчення процедури маску потрібно змити спочатку теплою, а потім холодною водою з додаванням молока.

Домашні маски, лосьйони, компреси для шиї.

Картопляна.
Розтерти 2 гарячих картоплини, додати жовток, чайну ложку меду, чайну ложку оливкової олії, ч. ложку гліцерину. Отриману суміш нанести на широку марлю і обв’язати нею шию. Зверху марлю покрити нейлоном і забинтувати еластичним бинтом. Тривалість маски 15-20 хвилин. Шия миється теплою водою і обполіскується настоєм липового цвіту. Для кращого освіження в настій можна додати 1 ч. ложку солі на склянку настою. Ця маска рекомендується відразу після компресу.

Білково-масляна.
Білок яйця з’єднати з чайною ложкою рослинного масла (мигдального, оливкової, кукурудзяної) і соком половини великого лимона. Нанести на 10-15 хвилин, змити теплою водою і сполоснути шию додатково водою кімнатної температури, а ще краще липовим настоєм.

Парафінова.
Парафін нагрівають на водяній бані. Потім, зробивши пробу на температуру (на тильній стороні руки), його за допомогою пензлика наносять на абсолютно суху шкіру шаром 1,5-2 см. Обережно знімають шпателем. Маски роблять два-три рази на тиждень, курс — 10-15 масок. Зволоження, омолодження, проти зморшок.

З тіста.
Готуючи пироги з дріжджового тіста, можна виділити шматочок і обернути їм шию на 20 хвилин. Знявши тісто, протирають шкіру лимонним соком, розведеним водою (1:3).
З петрушки.
4 ст. л. дрібно нарізаної петрушки заливають 250 мл гарячого молока. Намочують в цій суміші хустку і кладуть його на шию. Шию після маски не миють, дають їй висохнути на повітрі і змащують кремом.

На шкіру шиї сприятливу дію роблять теплі масляні компреси з рослинної олії. На полотняну ганчірку, змочену в теплому рослинному маслі і злегка віджату, накладають компресний папір і прибинтовують до шиї на 15-20 хвилин.

Рекомендується після умивання «бив» обличчя і шию ватним тампоном, змоченим в розчині:
1 столова ложка солі, 1 столова ложка горілки, 1 чайна ложка оцту або лимонного соку, 1 стакан води.
Як завжди під час догляду за шкірою, найголовніше — чистота. Шию треба щодня очищати, використовуючи нейтральне мило або крем для гоління. Можна приготувати відвари з трав ромашки, липового цвіту, м’яти, березових бруньок, шавлії. Змочивши ватний тампон, обережно протріть одним з цих відварів шию. Збоку її протирають зверху вниз, під підборіддям знизу вгору. Можна приготувати один з наступних лосьйонів.

Лосьйони для шиї

1.Смешайте жовток з 100 г сметани, додайте чверть столової ложки горілки і сік половини апельсина або лимона.
Очищує, живить, вибілює і пом’якшує шкіру.

2.Смешайте яєчний жовток з соком одного лимона або апельсина, додайте столову ложку горілки й півсклянки вершків.

3.Натріте на тертці свіжий огірок. В отриману кашку додайте 25-30 г горілки. Настоюйте 10 днів. Процідіть. Цей лосьйон слід зберігати в холодильнику і використовувати щодня.

Маска з горошку.
Змішати 2 ст. ложки розім’ятого зеленого горошку і 2 ст. ложки сироватки до отримання однорідної кашки без грудок. Нанести маску на обличчя і шию, через 20-30 хвилин змити холодною водою.

Огіркова.
Змішати 3-4 ст. ложки натертого на дрібній тертці огірка з 2 ст. ложками сметани, нанести на обличчя і шию, через 20 хвилин змити теплою водою. Робити маску 2 рази на тиждень.
Молочна з капустою.
Відварити подрібнене листя капусти в молоці до кашкоподібного стану, змішати 2 ст. ложки отриманої кашки з 2 ст. ложками сметани, нанести на обличчя і шию, через 20 хвилин змити прохолодною водою.

Цитрусова.
1.Ізмельчіть в кавомолці висушену цедру лимона або мандарина. До 1 ч. ложці отриманої борошна додати 1 ч. ложку жовтка і стільки ж сметани. Нанести на обличчя і шию, через 20 хвилин змити теплою водою.

2.Смешать м’якоть 1 грейпфрута з 1 склянкою кислого молока, поставити в холодильник. Нанести суміш на обличчя і шию охолодженої, через 30 хвилин змити прохолодною водою. Відбілює, живить, зволожує.

Прекрасним омолоджуючий ефект має мигдальна маска. 1 ст. ложку очищених від оболонок насіння солодкого мигдалю (ядра мигдалю легко очищаються від шкірки, якщо залити їх окропом і залишити на деякий час) розтовкти в порошок і ретельно розтерти з невеликою кількістю теплої води або молока до утворення однорідної маси, яку нанести на обличчя і шию на 15-20 хвилин. Процедуру необхідно повторювати через 1-2 дні.

Маски для омолодження і живлення шкіри шиї потрібно робити регулярно і бажано курсами.
Курс — близько 20 масок. Протягом року бажано проводити 2-3 таких курсу.

Шия — продовження Вашого обличчя

Шия у людини старіє раніше, ніж лице. Будь-яка зміна в стані нервової системи відбивається і на шиї. При хвилюванні, переживаннях шкіра шиї часто покривається червоними плямами. Нерідко жінки, ретельно доглядаючи за шкірою обличчя, абсолютно не звертають уваги на шию.

У косметичному відношенні шкіра шиї старіє дуже швидко. Поперечні зморшки і складки на шиї можуть з’явитися навіть у дуже молодої жінки. Для попередження зморшок на шиї слід дотримувати правильну поставу: голова високо піднята, груди вперед, плечі розпрямлені. Спати треба на маленькій подушці. Опущена на груди голова під час читання, в’язання та іншої роботи — сприяють утворенню зморшок і подвійному підборіддя.

В області підборіддя шкіра ніжна, тонка, суха. Тут, перш за все, утворюються жирові відкладення і з віком починає деформуватися овал обличчя.

Якщо ви будете кожен день доглядати за шиєю і дотримуватися простих правил, то багатьох неприємних явищ можна уникнути. Як і при догляді за обличчям, шкіра шиї потребує щоденної очищення та харчуванні. Але при проведенні таких процедур зверніть увагу, що шкіра шиї буває або сухою, або нормальною, і, виходячи з цього, підбирайте засоби по догляду за нею. Так само як і на обличчі, на шиї є лінії найменшого розтягування, за якими і потрібно очищати шкіру шиї і наносити на неї живильні креми та маски.

Правильно крем краще всього наносити наступним чином. Злегка відкиньте голову назад і нанесіть крем або очищаючий засіб на шкіру шиї по черзі кожною рукою — хрест-навхрест: лівою рукою — на праву сторону шиї, а правою — на ліву. Ці рухи треба робити долонною поверхнею чотирьох напівзігнутих пальців легкими ударами знизу вгору. Рух повторюється 3-5 разів. Проведіть погладжують, 3-4 рази по кожній стороні шиї, починаючи від мочки вуха і опускаючись до плеча зверху вниз.

Для зміцнення шийних м’язів при зморшках і складки на шиї перед накладенням вітамінізованого крему виробляються щипки на сухій шкірі протягом 2-3 хвилин поперек зморшок.

Вправи для шиї від подвійного підборіддя

Підтримувати гарну форму шиї, продовжити її молодість дозволяють спеціальні вправи, які не потребують особливих витрат часу і зусилля волі, але дають помітний ефект.

1. Енергійно повернути голову вправо-вліво 10 разів.
2. Нижньою губою прикрити верхню, голову відхилити назад і в такому положенні залишатися 10 секунд. Після цього повернутися у вихідне положення, розслабивши м’язи. Повторювати 5 разів.
3. Сісти рівно, дивлячись перед собою. Сильно напружуючи м’язи підборіддя, спробувати, долаючи власний опір, відкинути голову якнайдалі назад. Зберігай положення 15-20 секунд. Відпочивши, повтори ще кілька разів.
4. Потрібно покласти схрещені руки на потилицю і відхилити голову назад, стримуючи її руками.
5. Покладіть руки на підборіддя і опускайте голову, стримуючи руками.
6. Лежачи на животі, відхиляйте голову якнайдалі назад і назад.
7. Повільно, не рухаючи плечима, повертайте голову вправо і вліво 10 разів, потім киньте назад і опускайте вперед, знову вправо — вліво, потім струсіть головою.
8. Випрямляючи грудну клітку, кладіть руки на краю плечей і намагайтеся якомога сильніше витягнути шию вгору, натискаючи на плечі. Плечі не повинні підніматися. Робіть вдих, вважаючи до 10, видих, потім повне розслаблення. Повторити 5-6 разів.
9. Випрямляйте голову. Висуваючи мову, намагайтеся дістати їм кінчик носа. Одночасно робіть мовою змієподібні, звиваються руху. Потім прибирайте його. Повторюй 5 разів.
10. Беріть до рота олівець і «пишіть» в повітрі не менше десяти букв алфавіту.

При подвійному підборідді і для його профілактики добре поплескувати по шиї рушником, складеним двічі по довжині і змоченим в трав’яному розчині або просто у воді; розтягуючи кінці рушника, поплескувати по всій області підборіддя.
При масажі шиї поплескування по підборіддю і бічних поверхнях шиї проводиться більш інтенсивно, а по середній лінії — обережно, обходячи область щитовидної залози.

Для збереження овалу обличчя рекомендується 1-2 рази на тиждень підв’язувати підборіддя еластичним бинтом (при худому обличчі на 10-15 хвилин, при округлому — на 20-30 хвилин). Підв’язують підборіддя перед дзеркалом, щоб перевірити, чи не утворилися при цьому зморшки.

Фітоекстракти та їх застосування

Абрикоса екстракт / Prunus armeniaca
Екстракт, отриманий із стиглих і ароматних плодів абрикоса, — це унікальне джерело біологічно активних речовин, що допомагають зберегти красу і молодість шкіри. Цукру, декстрини, пектинові речовини і крохмаль — зволожуючі речовини тривалої дії, сприяють швидкому відновленню балансу вологи в шкірі; антиоксиданти (каротиноїди, флавоноїди і вітамін С) ефективно сповільнюють процес передчасного старіння.

Авокадо екстракт / Persea gratissima
За допомогою пропіленгліколю з м’якоті авокадо витягуються цінні для шкіри речовини: каротиноїди і вітамін С, незамінні жирні кислоти (лінолева, ліноленова) і цукру,
сквален і фітостероли. Екстракт авокадо зміцнює захисні механізми шкіри, сповільнює процес передчасного старіння.

Акації сенегальської екстракт / Acacia senegal
Екстракт акації — ефективний вологоутримуючий компонент тривалої дії. Являє собою водний розчин полісахаров, видобутих з камеді, — твердої речовини,
утворюється на пошкодженій стовбурі акації.

Алое віра екстракт / Aloe barbadensis
Містить величезну кількість біологічно активних речовин, з яких найбільш важливими для шкіри є: каротин, вітаміни С і Е, що захищають шкіру від ушкоджуючої дії вільних
радикалів і передчасного старіння; комплекс полісахаров з високою влагоудерживающей і імуностимулюючої здатністю; саліцилова кислота, ефірні олії та стерини, які надають
антибактеріальну та протизапальну дію. Алое віра — один з відомих джерел природних УФ фільтрів.

Алтея лікарського екстракт / Althea officinalis
Отримують з коріння багаторічної трав’янистої рослини. У декоративній косметиці використовуються антиоксидантні, а також заспокійливі (протизапальні) властивості алтея, відомі з
глибокої давнини. Алтей культивували в Стародавньому Римі і використовували для приготування різних лікарських засобів.

Ананаса екстракт (Ananas Extract)
Продукт, який отримують із ананаса (Ananas Comosus Merrill) — багаторічної трав’янистої рослини тропічних зон. Лікарською сировиною служить сік плодів, іноді листя рослини. М’якоть ананаса містить цукру, азотисті речовини, бромелін, солі калію, вітамін С, органічні кислоти, переважно лимонну. Сік має протизапальну і протинабрякову дію. У косметиці в якості біологічно активної добавки використовується сік плодів і екстракти листя. Бромелін додають до складу ферментних пілінгів.

Ангеліки екстракт / Angelica archangelica
Отримують із насіння ангелики (дягелю) екстракт володіє приємним пряно-мускусним ароматом і яскраво виражену протизапальну та спазмолітичну дію.

Аніса екстракт омолоджує, відбілює шкіру, надає їй свіжого вигляду. Усуває роздратування і почервоніння шкіри. Володіє протисвербіжну та протинабрякову дії.

Братків екстракт (Viola Tricolor Extract)
Продукт, який отримують із надземної частини фіалки триколірної — Viola Tricolor, багаторічної рослини сімейства фіалкових. У екстракт братків містяться слизові речовини, сіль винно-кам’яної кислоти, саліцилова кислота, вітамін С, Препарати з таким екстрактом надають пом’якшувальну, загоює, протиалергічну дію, дають позитивний ефект при догляді за запаленої і шкірою, що лущиться, при вугрової висипки.

Аралії маньчжурської екстракт (Aralia Mandshurica Extract)
Екстракт з кори коренів аралії — невеликого деревовидного рослини з дрібними білими суцвіттями і невеликими чорними плодами. Стовбур аралії густо покритий різного розміру шипами, через що її часто називають шип-дерево. Ця рослина здавна застосовувалося в народній медицині Далекого Сходу. За своєю дією корінь аралії близький до женьшеню. Надає стимулюючу і регенеруючу дію, активізує обмінні процеси. Кора коренів аралії містить алкалоїди, сапоніни, глікозиди, ефірна олія (до 0,05%). У косметиці аралію включають в різні тонізуючі засоби, особливо часто використовуючи у складі косметичних продуктів для в’янучої шкіри.

Арніки гірської екстракт / Arnica montana
Отримують з квіток арніки — лікарської рослини, використовуваного у нетрадиційній медицині європейських країн більш 900 років. Екстракт містить комплекс біологічно активних речовин,
поліпшують мікроциркуляцію крові і живлення шкіри.

Ацероли екстракт (Acerola, Malpighia Punicifolia Extract)
Екстракт вічнозеленого рослини сімейства розоцвітих — ацероли, відомого також як барбадоської вишня — Malpighia Glabla. Плоди містять велику кількість вітаміну С, мінеральних солей, протеїнів, рослинних слизів. Володіє зволожуючим і стимулюючу дію на шкіру. Високий вміст вітаміну С дозволяє застосовувати екстракт ацероли в якості антиоксидантного та протіворадікального кошти. Використовується в поживних та захисних засобах, засобах після засмаги, що попереджають запалення, в засобах для волосся як кондиціонер.

Бадану товстолистого екстракт (Bergenia Crassifolia Extract)
Продукт, який отримують із бадану товстолистого, чи монгольського чаю — Bergenia Crassifolia, багаторічної рослини, місцем поширення якого є гірські райони Сибіру і Далекого Сходу. Кореневище і листя бадану містять дубильні речовини, цукру, крохмаль, фенольні сполуки, фітонциди, аскорбінову кислоту. Екстракти володіють протизапальними, терпкими, кровоспинними і бактерицидними властивостями. У народній медицині відвар бадану використовується при запальних процесах на шкірі та слизовій оболонці, як полоскання при стоматиті і кровоточать яснах. Екстракти вводять в препарати для догляду за порожниною рота (пасти, еліксири), у вироби проти вугрового висипу.

Бамбука двох сортів екстракт (Bambusoidea Extract)
Екстракт з молодих пагонів різних сортів бамбука. Містить полісахариди, амінокислоти, вітаміни, мінеральні солі. Використовуються екстракти двох видів бамбука: один — для розслаблення шкіри, інший — для зменшення запалення. Той чи інший ефект досягається умовами вилучення певного екстракту і подальшого посилення його властивостей. У цілому екстракт бамбука сприяє зволоженню шкіри, відновлення її основних біологічних функцій.

Бамбука екстракт (Bambusa Vutgaris Extract)
Продукт, який отримують із молодих пагонів бамбука — Bambusa Vulgaris, що містить полісахариди, амінокислоти, вітаміни, мінеральні солі. Екстракт сприяє зволоженню шкіри, відновлення її основних біологічних функцій. Сприятливо діє на шкіру і волосся.

Барбарису звичайного екстракт (Berberis Extract)
Продукт з барбарису звичайного (Berberis Vulgaris) і амурського (Berberis Amurensis), чагарникових рослин сімейства барбарисових, поширених у багатьох регіонах Європи, Кавказу, Далекого Сходу. У лікувальних цілях застосовують кору, плоди, коріння, листя барбарису. Плоди, заради яких його розводять як плодову культуру, містять органічні кислоти, у тому числі яблучну і лимонну, вітаміни С і Е, каротин, флавоноїди, дубильні речовини. Майже всі частини рослини містять алкалоїди (серед яких основний — берберин), що визначають цілющі властивості екстрактів барбарису. У косметиці використовується як компонент з протизапальними і заспокійливими властивостями.

Барвінка екстракт (Vinca Extract)
Екстракт з листя і коріння барвінку малого — Vinca Minor, багаторічного вічнозеленої рослини. Листи містять органічні та терпенові кислоти, у тому числі фолієву кислоту, флавоноїди, алкалоїди, таніни. Екстракти барвінку надають терпкий, антисептичний, тонізуючу дію, покращують кровообіг і зміцнюють стінки капілярних судин. У складі косметичних препаратів сприяють загоєнню дрібних тріщин і ран на шкірі, знімають запалення і роздратування, зменшують вугровий висип на жирної і проблемної шкіри. Рослина відноситься до токсичних, тому при його застосуванні суворо обмежується дозування.

Белокопитніка болотного екстракт (Calla Palustris Extract)
Екстракт, що витягується з белокопитніка болотного — Calla Palustris, багаторічної рослини сімейства ароїдних. Всі частини белокопитніка містять глікозид, який при використанні рослини у свіжому вигляді може викликати отруєння. При підсушуванні і кип’ятінні глікозид розкладається, і отруйні властивості пропадають. У косметиці застосовується екстракт з листя і коріння як протизапальна і загоює добавка.

Берези білої екстракт / Betula alba
Отримують з кори берези. Багатий мінеральними солями і смолами, екстракт зволожує шкіру, нормалізує обмінні процеси. У очищаючих засобах (гелях, кремах для душу) пом’якшує дію
піноутворюючий речовин.

Глоду екстракт (Crataegus Extract)
Екстракт глоду однопестічний — Crataegus Monogyna, деревно-чагарникової рослини сімейства розоцвітих, поширеного в помірних широтах. У плодах глоду досить багато Сахаров (головним чином фруктози), яблучної та лимонної кислот, пектинів, дубильних речовин, вітамінів С, Р, каротину, флавоноїдів, ситостерин і органічних сполук. Квітки містять ефірну олію, мікроелементи, мінеральні солі. У медицині глід використовується з XVI століття завдяки своїм заспокійливим, спазмолітичну, терпким властивостям. У косметиці застосування екстракту глоду обумовлено його здатністю зволожувати шкіру і регулювати водний баланс, надавати тонізуючу дію, поліпшувати обмінні процеси, зменшувати набряклість. Входить до складу засобів для догляду за шкірою, що в’яне.

Брусниці екстракт (Vaccimium Vitis Extract)
Продукт, який отримують з листя брусниці — Vaccinium Vitis, багаторічного вічнозеленого мелкокустарнікового рослини, що володіє антисептичною і в’язким діями. Містить глікозиди (головним чином арбутин), флавоноїди, дубильні речовини, гідрохінон, хінну, винно-кам’яну та інші кислоти, вітамін С, велику кількість марганцю. Застосовується в косметиці як антиоксидантний компонент, а також у засобах бактерицидний і протизапальний призначення.

Будри плющевідной екстракт (Glechoma Hederaceae Extract)
Продукт, який отримують із будри плющевідной, або котовника, — Glechoma Hederaceae, багаторічної трав’янистої рослини сімейства губоцвітих. В якості лікарської сировини використовується надземна частина рослини, що збирається в період цвітіння. Фітопрепарати з будри (відвари, настої, екстракти, порошки) містять глікозиди, танін, сапоніни, ефірну олію і мають протизапальну, болезаспокійливу дію.

Бузини чорної екстракт / Sambucus nigra
Комплекс біологічно активних речовин (глікозидів, запашних речовин, органічних кислот, мінеральних солей з високим співвідношенням йодистих сполук, бета-каротину і вітаміну С).
Покращує мікроциркуляцію крові і нормалізують обмінні процеси в клітинах шкіри, підвищує пружність і еластичність.

Бука нирок екстракт / Fagus sylvatica
Ефективно покращує кровообіг, насичуючи клітини шкіри киснем.

Краса і здоров’я ніг — це важливо!

Наші ноги постійно відчувають великі навантаження — адже на них доводиться вся вага тіла. Від стану ніг залежить не тільки гарна постава, легка хода і стрункість фігури, але і загальне самопочуття, здоров’я і працездатність.

Велике значення для стану і здоров’я ніг має взуття. Вона повинна бути зшита з міцного, але легкого матеріалу, що пропускає повітря, мати достатньо легку, але щільну підошву. Взуття не повинна бути занадто тісною, щоб не стискала пальці. Вузька взуття може перешкоджати нормальній циркуляції крові і, у зв’язку з постійним тертям призвести до мозолів. Шкарпетки туфель повинні бути достатньо широкими, щоб пальці могли рухатися вільно.
Для повсякденного носіння вибирайте зручну, ідеально підходить за розміром взуття. «Шпильки» прибережіть для особливо урочистих випадків і званих вечорів. Високі підбори дають занадто велике навантаження хребту і кісток ніг.
У жарку і вологу погоду намагайтеся не носити закритих туфель. Одягайте відкриті сандалі для максимальної вентиляції, щоб ноги завжди були сухими. Грибок, що викликає епідермофітію стоп (ураження шкіри і нігтів), сідає на вологі, попрілості ноги.

Результатом шкарпетки незручного взуття можуть стати різні ураження стоп. Надмірно вільне взуття веде до появи потертостей, а надто тісний — до утворення ороговілості, мозолів. Для усунення огрубілих і ороговілих ділянок на ногах можна робити щоденні 15-хвилинні гарячі ножні ванни з додаванням солі, соди, рідкого мила, нашатирного спирту (1 ст. Ложка на 3 літри води). Обробити пемзою або пилкою для ніг.

Видалення мозолів (народні рецепти)

Зводити мозолі важко, це вимагає наполегливості і тривалого часу.

1. Лук. а) Взяти цибулину, очистити її, розрізати навпіл, покласти в склянку, залити оцтом. Поставити на добу в тепле місце потім витягнути цибулю. Прикладати до мозолів по 1 листочку 2 рази на день, вранці і ввечері, і зав’язувати ганчіркою. б) лушпиння цибулі вимочити в оцті протягом 2 тижнів. Накласти на мозоль шар лушпиння в 1-2 мм, зав’язати. Робити на ніч. Повторити кілька разів і мозолі зійдуть.

2. Прив’язати часник: для цього треба обернути голівку часнику в мокру ганчірку і спекти у золі. Потім відняти і викинути нижню частину голівки, а верх прикласти на мозоль, зав’язати й залишити на добу. Через добу мозоль може відпасти, а якщо не відпаде, то повторити лікування.

3. Мозоль, потертість, збиті місця з болями. У теплій воді розвести марганцівку так, щоб вода була рожева, додати трохи солі. Опустити ноги на 15-20 хвилин. Після не витирати. Швидко проходять болі і людина отримує полегшення.

4. Мозоль протягом 2-3 днів можна зняти, якщо прикласти до неї живицю від будь-якого хвойного дерева, заклеїти лейкопластиром. Міняти через добу. Попередньо мозоль слід добре напарити в гарячій воді.

5. Натирати мозолі часником або соком винних ягід.

6. Прив’язати на мозоль мазь з рівних частин дьогтю, цукру і селітри.

7. Прикласти увечері на мозоль розрізаний плазом лист квітки алое або сире м’ясо (слабке засіб) і зав’язати. За ніч мозоль стане м’якою, і її легко буде зчистити ножем.

Ванночки для ніг

Очищуюча ванночка для ніг.
1-2 ч. ложки соди розчинити в 1 літрі гарячої води, додати столову ложку мильної крему, збити піну. Ступні занурити в тазик (під час процедури постійно підливати гарячу воду для підтримки температури), розпарити, потім очистити круговими рухами за допомогою пемзи від грубої шкіри.

Очищающе-тонізуюча ванна для ніг.
1 ч. ложку солі і 1 ст. ложку соди розчинити в 2,5 літрах теплої води. Потримати в розчині ступні 15-20 хвилин, після ванночки нанести крем для ніг і зробити масаж.

Тонізуюча ванна.
2. ст. ложки суміші трав кропиви, звіробою і ромашки залити 1 літром окропу. Тривалість 15-20 хвилин.

Заспокійлива і зміцнює ванночка.
2 ст. ложки суміші ромашки, льняного сім’я і хвої залити літром окропу, по можливості додати столову ложку морської солі на літр настою. Тривалість 15-20 хвилин.

Лікувальна ванна з календули.
Квітки календули (ст. ложку) заварити літром окропу. На 15-20 хв. опустити ступні ніг. Рекомендується для усунення потертостей і подряпин.

Зігріває ванночка.
1 ст. ложку порошку гірчиці розвести в половині склянки теплої води і залити літром окропу. Тривалість ванни 30 хвилин. Ноги за цей час повинні грунтовно прогрітися. Після ванночки надіньте теплі шкарпетки.

Ванночки для ніг краще робити ввечері, а можна й у вихідні дні — коли у Вас багато вільного часу. Ці процедури добре поєднуються із загальним доглядом за тілом.