Валеріани екстракт (Valeriana Officinalis Extract)
Продукт валеріани лікарської — Valeriana Officinalis, багаторічної трав’янистої рослини, коріння і кореневище якого містять глікозиди, алкалоїди (валерин і хатинін), дубильні речовини, цукру, мурашину, оцтову, яблучну, валеріанову кислоти, мінеральні солі, мікроелементи. Відомі настої, екстракти, ефірна олія валеріани. Екстракт валеріани, що вводиться в косметичні засоби для шкіри, надає протизапальну, а також відбілюючий дію. У шампунях та інших засобах по догляду за волоссям нормалізує стан фолікул волосся і шкіри голови, знімаючи свербіж і подразнення.
Ванілі плоду екстракт (Vanilla Planifolia, Orchid Fruit Extract)
Екстракт ванілі плосколістной — Vanilla Planifolia, багаторічної трав’янистої ліани сімейства орхідних, з білими запашними квітками. Плоди ванілі — довгі коричневі запашні стручки, наповнені кашкою з дрібного насіння. У них містяться цукор, жир, азотисті і безазотистих речовини, ароматичні речовини, головне з яких — ванілін. Ванілін — кристалічна речовина з сильним характерним запахом. Використовується в парфумерних композиціях і отдушках в якості захисного і пом’якшує кошти.
Василька синього кольорів екстракт (Centaurea Cyanus Flower Extract)
Екстракт, що містить комплекс глікозидів (цікорііна, цітауріна), флавоноїдів, вітамінів і мікроелементів. Надає тонізуючу, протизапальну, антибактеріальну та регенеруючу дію на шкіру. Квітки рослини здавна використовувалися в лікувальних цілях: опис унікальних властивостей синьої волошки було знайдено в працях Плінія і Аристотеля.
Вербени лікарської екстракт / Verbena officinalis
Отримують з листя вербени. Завдяки високому вмісту флавоноїдів, грає роль ефективного природного антиоксиданту, що захищає шкіру від передчасного старіння, викликаного дією вільних радикалів. В’яжучі і тонізуючі властивості екстракту вербени обумовлені присутністю в ньому органічних кислот і дубильних речовин.
Вересу екстракт (Erica Tetralix Extract)
Продукт, який отримують із вересу — Erica Tetralix, вічнозеленого чагарникової рослини сімейства вересових, що налічує понад 1500 видів. До цього сімейства належать чорниця, журавлина, лохина, брусниця, рододендрон, багно. Екстракти окремих видів вересу містять дубильні речовини, арбутин, флавоноїди, сапоніни, смоли, що забезпечує їх дезінфікуючий, ранозагоювальну, очищає і заспокійливу дію. У косметичних виробах для шкіри вони використовуються як компонент з бактерицидними, терпкими і тонізуючими властивостями.
Вероніки лікарської екстракт (Veronica Officinalis Extract)
Продукт, який отримують із квітучих верхівок і стебел вероніки лікарської — Veronica Officinalis, однорічної трав’янистої рослини. Фітопрепарати вероніки містять дубильні і гіркі речовини, глікозиди (аукубін і вероніцін), сапоніни, ефірну олію. Завдяки своїм бактерицидним, ранозагоювальною і заспокійливим властивостям екстракт вероніки часто використовується в косметиці (кошти від опіків, свербіння, грибкових захворювань). Екстракт робить також в’яжучу дію, зменшує саловиділення, знімає свербіж. Його застосовують у кремах і лосьйонах для жирної і проблемної шкіри, кремах і лосьйонах для гоління і після засмаги, в засобах по догляду за ногами, проти пітливості і подразнень.
Винограду екстракт / Vitis vinifera
Отримують з шкірки червоного винограду. Містить солі калію, заліза, магнію, комплекс цукрів з прекрасними зволожуючими властивостями, яблучну, янтарну, лимонну і щавлеву кислоти,
які стимулюють оновлення клітин шкіри і сприяють зміцненню сполучної тканини, а також вітамін С і развератрол з ефективним антиоксидантною дією.
Вишні дикої (гіркої) екстракт (Bitter Cherry, Prunus Cerasus Extract)
Екстракт, що витягується з кори вишні — Prunus Cerasus L, має протизапальну, освіжаюче, антисептичну і загоює. Екстракт вишні містить пектини (сорбент), органічні кислоти (переважно яблучну і лимонну), дубильні речовини, каротин, аскорбінову кислоту, вітаміни В, РР, фолієву кислоту, мідь, калій, залізо, магній. Наявність у формулі цих речовин компенсує їх вимивання з організму за рахунок діуретичних властивостей препарату. Екстракт дикої вишні робить також зміцнює дію на волосся, сприяючи глибокому зволоженню шкіри, зменшує запальні явища, живить і тонізує шкіру, сприяє її розгладженню і звуження пор.
Водоростей екстракт / Algae
Екстракт, отриманий з кількох видів водоростей (спіруліни, фукуса і ламінарії), містить солі натрію, калію, магнію, заліза, цинку, а також протеїни, амінокислоти і полісахариди, незамінні жирні кислоти (лінолеву, ліноленову), вітаміни-антиоксиданти Е і С , каротин. Цей комплекс цінних біологічно активних речовин відновлює захисні механізми, стимулює кровообіг і процес оновлення клітин шкіри, регулює кислотно-лужний і
водний баланси, що значно покращує стан шкіри і коріння волосся. Амінокислоти і полісахариди водоростей сприяють відновленню еластичності і блиску сухих і пошкоджених волосся.
Гамамелісу вірджинського екстракт / Hamamelis virginiana
Сировиною для одержання екстракту служить кора і квітучі гілки чагарника. Завдяки високій концентрації танінів, гамамеліс має в’яжучу, тонізуючу та антибактеріальну
вплив на шкіру.
Гарденії Флорида квітів екстракт (Gardenia Florida Extract)
Продукт, який отримують із квіток гарденії Флорида — Gardenia Florida, Gardenia Jasminoides, рослини сімейства маренових. Гарденія Флорида — декоративний чагарник з запашними білими квітами, поширений на Далекому Сході, в Індії та Китаї. Синоніми: G. grandiflora, G. radicans, florida. Традиційне використання: як і у квітів жасмину, для ароматизації чаю. Екстракт квітів і плоду гарденії Флорида з насиченим солодким, квітковим ароматом, схожим на запах жасмину, використовується у парфумерних виробах вищого класу, особливо у виробництві парфумів східного напрямку
Гвоздикового дерева екстракт / Eugenia aryophyllus
Отриманий з бутонів і листя екстракт знайшов широке застосування в косметиці, завдяки антибактеріальними, протигрибковими і тонізуючого впливу на шкіру активних компонентів (ефірного масла і танінів).
Гіацинта екстракт (Hyacinthus Orientalis Extract)
Продукт, який отримують із гіацинта — Hyacinthus Orientalis, рослини сімейства лілійних з приємним запахом і красивими квітками різноманітного забарвлення. Надає антисептичну, бальзамічний, седативну, в’яжучу дію. Методом рідкої екстракції з квітів гіацинта отримують конкрет і абсолют, з абсолюту — ароматичне масло. Олія являє собою червонувате або зеленувато-коричневе в’язку рідину з солодким квітковим ароматом. Добре змішується з маслами нарциса, фіалки, іланг-ілангу, пахощі, і ферули, жасмину і неролі. Містить фенілетанол, бензальдегід, коричний альдегід, бензойну кислоту, бензілацетат, бензилбензоат, евгенол, метілевгенол, гідроквінін. Використовується в парфумах вищого класу, особливо східного або квіткового напряму.
Гибискуса екстракт / Hibiscus sabdariffa
Містить комплекс яблучної, винної, лимонної і гібісковой кислоти, сприяє більш повного очищення шкіри від відмерлих клітин і скорочення часу, уповільнює утворення комедонов. Широко
використовується в косметиці для догляду за комбінованою і жирною шкірою.
Гінкго дводольних екстракт / Ginkgo biloba
Екстракт гінкго, ось уже близько 4000 років використовується в народній медицині, останнім часом знайшов широке застосування в косметичній області — у засобах для догляду за шкірою з підвищеними захисними та стимулюючими властивостями. Унікальний комплекс флавоноїдів (рутину, кверцетину та ін) забезпечує захист шкіри від вільних радикалів, ефективно уповільнює процес
передчасного старіння, активізує кровообіг і покращує живлення шкіри.
Тирличу жовтого екстракт / Gentiana lutea
Отримують з коріння рослини, багатих алкалоїдами, глікозидами, флавоноїдами, смолами і великою кількістю пектинових речовин. Екстракт тирличу має тонізуючу, зволожуючим і
антибактеріальну дію, знижує активність сальних залоз. Широко використовується в косметиці для догляду за проблемною шкірою.
Горця зміїного екстракт (Polygonum Bistorta Extract)
Продукт, який отримують із горця зміїного — Polygonum Bistorta, багаторічної трав’янистої рослини сімейства гречаних. Кореневища горця містять до 25% дубильних речовин, галову кислоту, крохмаль. Водний 5%-й відвар має в’яжучу, тонізуючу і легке бактерицидну дію. Екстракт використовується в засобах по догляду за жирною шкірою.
Горця пташиного екстракт (Polygonum Aviculare Extract)
Продукт, який отримують із горця пташиного, або споришу, — Polygonum Aviculare, рослини сімейства гречаних, що володіє хорошими кровоочисний і антитоксичні властивості. Містить вітаміни А, С, К, бактерицидні і дубильні речовини. У косметиці застосовується в засобах від вугрової висипки. До того ж сімейства гречаних належить горець дубильний, або таран дубильний — Polygonum Coriarium. Всі частини цієї рослини містять дубильні речовини. Завдяки терпкому і протівосеборейному властивостям застосовується в засобах по догляду за жирною шкірою, засоби для волосся при жирній себореї, антицелюлітних препаратах.
Гірчиці білої екстракт / Eruca sativa
Основні компоненти екстракту — незамінні жирні кислоти (лінолева і ліноленова), які зміцнюють бар’єрні функції шкіри. Вхідне до складу екстракту ефірне масло покращує кровообіг і живлення шкіри, має антибактеріальну дію.
Грейпфрута екстракт / Citrus grandis
Багатий ефірним маслом, каротиноїдами, флавоноїдами та вітаміном С, цукрами і органічними кислотами, екстракт надає тонізуючу, зволожуючу дію, зміцнює захисні функції
шкіри.
Волоського горіха екстракт (Juglans Regia Extract)
Продукт, який отримують із волоського горіха — Juglans Regia, дерева родини горіхових, харчового і лікарської рослини. У листі і шкаралупі волоського горіха присутні юглон, гідроюглон, дубильні речовини, каротин, ліпіди, глікозиди, цукру, лимонна і яблучна кислоти. Екстракт вводять в креми і лосьйони для шкіри обличчя, шампуні і засоби по догляду за волоссям, препарати до і після гоління, а також в засоби для засмаги.
Остудника гладкого екстракт (Herniaria Glabra Extract)
Продукт, який отримують із остудника гладкого — Herniaria Glabra, багаторічної трав’янистої рослини сімейства гвоздикових. Зелена маса і квітки остудника містять сапоніни, алкалоїди, флавоноїди, кумарин, ефірна олія. Загальна біологічна активність рослини дозволяє використовувати його як зовнішній болезаспокійливий і загоювального кошти. Глікозид герніарін обумовлює гемолітична та спазмолітичну дію. Екстракт застосовується при шкірних висипах, сухості шкіри, тріщинах.
Гуави плоду екстракт (Psydium Guajava Leaf Extract)
Продукт, який отримують із гуави — Psydium, вічнозеленого плодоносного дерева або чагарнику сімейства миртових. Тонізуючий, в’яжучий засіб у косметології.
Дьогтю екстракт (Tars Extract)
Високов’язка смолиста рідина, яку видобувають з деревини берези, хвойних порід, а також з кам’яновугільного бітуму. Містить, як правило, фенол, крезоли, нафталін, піридин, хінолін і ін Дьогті володіють антибактеріальними і ранозагоювальні властивості. Екстракти березових і хвойних дьогтів використовуються в косметичних препаратах від лупи, в окремих сортах мила, для зміцнення волосся. Кам’яновугільний дьоготь служить сировиною для одержання деяких барвників, які застосовуються у фарбах і ополіскувачі для волосся, декоративної косметики
Дріжджів екстракт / Faex
Отримують з клітинних стінок пекарських дріжджів. Екстракт з високим вмістом полісахариду (бета-глюкану) не тільки чудово зволожує шкіру, але і підвищує імунітет, захищає клітини
шкіри від ушкоджувальної дії УФ випромінювання, стимулює утворення колагену і глікопротеїнів, що призводить до поліпшення захисних механізмів шкіри, підвищує її пружність і еластичність.
Дубового моху екстракт (Evernia Prunastri Extract)
Продукт, який отримують із лишайника під назвою дубовий мох — Evernia Prunastri. Висушений і очищений дубовий мох піддається екстракції для отримання проміжного темно-зеленого продукту з досить різким характерним запахом. Наступною обробкою з нього виділяють абсолю дубового моху, що застосовується в парфумерії.
Дубовий екстракт (Quercus Extract)
Екстракт дуба — Quercus, дерева родини букових. Кора дуба містить багато дубильних речовин (наприклад, катехін), білки, крохмаль, цукру, пектини, левулін; насіння дуба (жолуді) — дубильні речовини, крохмаль, цукру, жирні олії. Фітоконцентрати з відварів дубової кори або жолудів володіють терпкою і антисептичною дією. У косметиці їх застосовують, як правило, у поєднанні з іншими рослинними екстрактами, або додають саліцилову, бензойну, борну кислоти, алюмінієвий галун, що посилює загальну ефективність. Дубовий екстракт вводять в лікувально-профілактичні зубні пасти проти кровоточивості ясен, в креми-дезодоранти, антиперспіранти.
Рутки лікарської екстракт / Fumaria officinalis
Отримують з листя і квіток рослини. Екстракт, що містить ефірну олію, алкалоїд фумарин, смоли, вітаміни С і К, має протизапальну і спазмолітичну дію.
Дягелю лікарського екстракт (Angelica Archangelica Extract)
Продукт, який отримують із дягелю лікарського, або ангелики, дудника — Archangelica Officinalis, великого дворічної зонтичного рослини. У коренях і кореневищах дягелю міститься ефірна олія, що має приємний квітковий запах і звичайно безбарвно, але при зберіганні набуває жовтувате забарвлення. Основний компонент у складі масла — фелландрен. Екстракт кореня має також протимікробну і заспокійливу дію. Застосовується як ароматизатор у виробництві кондитерських виробів і лікерів. Антисептик, надає на шкіру протизапальну та заспокійливу дію
Женьшеню звичайного екстракт / Panax ginseng
Надає омолоджуючу дію на шкіру. Нормалізує водно-сольовий баланс, чудово зволожує шкіру. Експериментально доведено, що глікозиди женьшеня стимулюють процес ділення
клітин епідермісу, швидкість якого значно зменшується в старіючої шкіри, а також позитивно впливають на синтез колагену дерми. Властивість женьшеня попереджати передчасний процес старіння шкіри обумовлена високим вмістом вітамінів С і Е —
активних антиоксидантів. Полісахариди і амінокислоти женьшеня відновлюють водний баланс шкіри. Завдяки женьшеню шкіра отримує цілий комплекс корисних макро — і мікроелементів: солей
калію, кальцію, фосфору, магнію, заліза, міді, кобальту, марганцю та ін Легендарні омолоджуючі і зціляють властивості женьшеню («кореня життя», «дива світу»), описані в древньому китайському
творі про лікарські властивості рослин «Шеньнунбенцао» (I століття до н. е..), отримали в даний час наукове обгрунтування і знайшли широке застосування не тільки в медицині, але і в
косметичної області.
Звіробою звичайного екстракт / Hypericum perforatum
У звіробою багате історичне минуле. За старих часів звіробій вважали чарівним рослиною. У сільській місцевості, набиваючи дітям матраци соломою, обов’язково додавали звіробій, вважаючи, що його
запах захищає дитину від переляку уві сні. Люди похилого віку вважали, що звіробій відганяє злих духів.
Звіробою приписувалися й унікальні лікувальні властивості. У народі його називали «травою від 99 хвороб» і використовували в багатьох лікарських засобах. В даний час екстракт звіробою
знайшов широке застосування не тільки в медицині, але і в косметології. Флавоноїди (гіперицину та ін), дубильні речовини, ефірну олію з високим вмістом азулену, бета-каротин, вітамін С, РР, токофероли і інші біологічно активні речовини звіробою надають різносторонню дію на шкіру: зволожуючу, протизапальну, антибактеріальну, регенеруючу та захисне.
Заманихи екстракт (Echinopanax Elatum Extract)
Продукт, який отримують із чагарникової рослини — заманихи — Echinopanax Elatum, основним місцем поширення якого є гірські ліси Уссурійського краю. Листя, стебла і кореневища заманихи містять ефірну олію, а також глікозиди, сапоніни, алкалоїди. У медицині застосовують спиртову настоянку з коріння рослини, в косметиці — екстракт, який використовують в засобах по догляду за шкірою, що в’яне як стимулюючий та тонізуючий компонент.
Суниці лісової екстракт (Fragaria Vesca Extract)
Продукт, який отримують із лісової суниці — Fragaria Vesca, багаторічної рослини сімейства розоцвітих. У лікувальних цілях використовуються плоди, листя і коріння суниці в свіжому і висушеному вигляді. У плодах містяться вітаміни А, С, D, В6, К, цукру, яблучна, лимонна, саліцилова, хінна кислоти, дубильні та пектинові речовини, клітковина, мінеральні солі, йод, фітонциди. Відвари з листя застосовуються як внутрішній засіб, сік суниці — як зовнішнє при екземі і від ластовиння. У косметиці екстракти суниці використовуються для зволоження і пом’якшення шкіри, очищення та легкого відбілювання, розгладження зморшок; в кремах і масках для сухої і нормальної шкіри, тонізуючих і очищають лосьйонах, шампуні.