Дитяча зубна паста

1 чашка соди для випічки
1 / 3 склянки солі
3 чайні ложки гліцерину
М’ята масла за смаком (або будь-який інший смак).

Перемішати соду і соль. Додати гліцерин і ретельно перемішати. Додати кілька крапель олії м’яти перцевої. Для веселощів, то Ви можете додати кілька крапель харчового барвника.

Дезінфікуючий засіб для рук

Рецепт 1. 1 / 4 чашки гелю Алое Віра 
1 / 4 склянки спирту
10 крапель ароматної олії 
1 крапля харчового барвника

Перемішати компоненти і струсити. Зберігати в пляшці від спрею.

Рецепт 2. 1 стакан гліцерину
½ чашки гель Алое Віра
3 ½ чашки 91% ізопропілового спирту (ізопропілований легше знайти, ніж етиловий)
10 — 20 крапель ефірного масла, такого як чайне дерево, лаванда, лимон або орегано

Змішати і збити віночком або ручним блендером на високій щвидкості.


Крем від опрілостей

Рецепт 1. Змішайте 1 ч. л мінерального масла з 1 ч. ложка кукурудзяного крохмалю до утворення пасти. Додати 2 чайні ложки цинку оксиду (мазь) і 2 чайні ложки мазі з антибіотиком.

Рецепт 2. Інгредієнти

3,5 ст.л. оливкової олії
1 унція бджолиного воску
0,5 ст.л. окису цинку

Напрямки

Змішати оливкову олію і віск.
Нагріти суміш в гарячій водяній бані. Поки суміш не розтанула, зніміть контейнер і  додайте оксид цинку. Дайте охолонути крему.

Вівсяна ванна для дітей

Подрібнити 1 склянку звичайної вівсянки в кухонному комбайні або кавомолці, поки не перетвориться на порошок. Додайте його в проточну воду і перемішайти, щоб  вівсяний порошк розвівся у ванні. Лікує свербіж у зв’язку з вітряною віспою, опрілості і т.д. Також добре для сухої шкіри.

Дитячі вологі серветки

Змішайте 1 / 4 чашки оливкової олії з 2 склянками води і 1 / 4 чашки дитячого шампуню. Порізати рулон паперових рушників наполовину. Видалити картонку в центрі. Помістіть його в старий контейнер від  дитячих вологих серветок і залийте сумішю по серветках. Використовуйте як звичайні серветки.

Деякі ідеї для природного догляду за шкірою дитини

Оливкова олія може бути використана для сухої шкіри дитини. Вона допомагає від опрілостей. 

Використовуйте 100% чистий кукурудзяний крохмаль замість ароматизованих порошків. Це краще для легенів дитини і шкіри, і значно дешевше.

Властивості шкіри дитини.

Шкіра дітей, особливо малюків за своєю будовою практично нічим не відрізняється від шкірного покриву дорослої людини. Однак, при всій схожості, дитяча шкіра володіє цілим рядом особливостей, вимагаючи від батьків додаткової уваги до його здоров’я та гігієни.

Верхній шар шкіри (епідерміс) у немовлят значно більш пухкий, ніж у дорослих. Це знижує захисні властивості і міцність дитячої шкіри. Крім того, він в 1,5-2 рази тонше через меншого числа клітинних пластів.

Внутрішній шар (дерма) у дитини також трохи відрізняється від дорослої шкіри. По-перше, він не дуже добре захищений від ультрафіолетової радіації — це зумовлюється недостатнім функціонуванням клітин, що виробляють меланін. По-друге, зернистий шар дерми у дітей розвинений дуже слабо. Саме тому їх шкіра має рожевий колір і здається «прозорою» — часто у немовлят видно кров, що циркулює в капілярах і просвічує через тонкий покрив.

У дітей набагато вище ймовірність появи шкірних подразнень в місцях тертя або здавлювання, а також у дільницях виникнення інфекційно-запальних процесів. Ця особливість пов’язана з тим, що кордон між епідермісом і дермою ще дуже нечітко розвинена, і шари шкіри відносно легко відокремлюються одне від одного.

Потові залози у дітей розташовані набагато щільніше, — їх кількість деколи в шість-сім разів перевищує норму дорослої людини. «Тіснота» розташування потових залоз призводить до їх недорозвинення, що, у свою чергу, негативно позначається на терморегуляції шкіри, ускладнює підтримання водного балансу в тканинах, знижує захисні властивості і в кінцевому підсумку сприяє розвитку шкірних інфекцій і появі пітниці. Тільки до 7-річного віку у дітей встановлюється нормальне функціонування потових залоз.

Сальні залози грудних дітей, навпаки, працюють в достатній мірі — більш того, функціонують вони, як правило, з деякими «запасом». І це «надмірність» деколи приводить до цілого ряду труднощів. Залози, розташовані на шкірі голови, можуть сприяти утворенню так званих «молочних корок» в районі тім’яної області, а на шкірі особи — у сфері носа і розташованих поруч з ним ділянок — дрібних кіст.

У перші роки життя шкіра малюків залишається дуже тонкою і вразливою, схильною до порушень водного балансу. Вона не так добре, як шкіра дорослої людини, захищена від мікробів і токсичних речовин. Це необхідно пам’ятати батькам для правильного догляду за шкірою своєї дитини.

Щоб зберегти здоровою шкіру малюка, необхідно постійно підтримувати її в сухому та чистому стані. При виборі косметичних та лікарських засобів по догляду за шкірою дитини завжди радьтеся з фахівцем. Препарати повинні бути розроблені з урахуванням особливих характеристик чутливої шкіри дітей і вироблені з самих надійних, чистих, відповідним чином відібраних компонентів, що пройшли суворий контроль якості та спеціальні клінічні випробування.

Вихідна дієта

Субота
На сніданок — стакан кефіру (до 3% жирності), 100 г житнього хліба зі шматочком сиру
Обід — банку консервованого горошку чи кукурудзи, салат з 2-3 помідорів і 2 огірки, кріп, петрушка та оливкова олія (або інше рослинна)
Вечеря — 100 г риби нежирний і 200г кефіру.
Будь-які фіз. вправи (зарядка) 20-30 хв.

Неділя
На сніданок — зелений чай з 2-3 сухарями
Обід — 2-3 варених картоплі, квашена капуста або свіжа з оливковою олією і з кукурудзою
Вечір — 200г кефіру, 100 г курячої грудинки, 1 яйце і будь-які овочі (фрукти).
Стрибати через скакалку 15 хвилин.

Гвоздики абсолют / Dianthus caryophyllus /


Не плутати з ефірною олією гвоздикового дерева

Ботанічна назва: Dianthus caryophyllus
Синоніми: Гвоздика садова, Гвоздика голландська, Carnation absolute, Absolue d’Oeillet
Сімейство: Гвоздичні (Caryophyllaceae)
Опис: Багаторічна трав’яниста рослина висотою 30-60 см, з вузлуватими стеблами. Листя супротивне, лінійно-ланцетні, сизі. Квітки дуже запашні, з циліндричною чашкою і 4 приквітковим лускою, різного забарвлення, в більшості махрові. Віночок з багатьма пелюстками. Тичинок 10. Маточка з 2 стовпчиками і верхньою зав’яззю. Плід — коробочка, довгаста, з численними насінням, відкривається на верхівці зубчиками.

Колір: від оливково-зеленого до світло-коричневого
Аромат: багатий, квітковий, пряний, медово-гвоздичний
Нота: середня
Інтенсивність аромату: висока
Використана частина рослини: квіти
Метод отримання: екстракція розчинником
Вихід олії: вихід конкрета — 0,2-0,3%, вихід абсолюту — 10-25% від маси конкрета
Область виростання: Голландія
Клас: афродизіак
Характеристика: в’язка рідина
Розчинність: розчинний в спирті і маслі, не розчиняється у воді
Точка займання: не визначена

Хімічний склад:
9-октадеценол-1 15,0-35,0%
Кислоти октадекановие (стеаринові) та їх похідні 15,0-30,0%
Кислота ейкозеновая — 12,0-25,0%
Метил ейкозеноат — 5,0-15,0%
Евгенол — 2,0-8,0
Гваякол — 0,5-4,5%
Гераніол — 0,1-1,5%
Ліналоол — 0,1-2,0%
b-фенілетіл спирт — 0,1-1,2%
Бензил бензоат — 0,1-0,9%

Психо-емоційна дія
Усуває неспокій та інші порушення викликані стресом. Допомагає боротися з байдужістю, сумнівами, цинізмом, душевним самотністю.
Підвищує самооцінку і мотивацію, посилює комунікативність, креативність, незалежність. Покращує настрій
Вважається дуже сильним афродизіаком.

Лікувальне застосування
Володіє м’якими антисептичними властивостями, може використовуватись при застуді і грипі. Деякі джерела рекомендують гвоздику при м’язових спазмах.

Інше застосування
Часто використовується в парфумерії для додання характеру квітковим нотам. Використовується в різних композиціях квітково-зеленої спрямованості, деревно пряної, папоротеві, квіткової та амбравой спрямованості.
Також застосовується в якості фіксатора.

Способи застосування
Рекомендована концентрація — 0,1% -0,5%

Тверді парфуми «Ambree-epicee» для неї
На 10г:
Олія Ши: 4г
Мімоз віск: 0.5г
Мацерат Ванілі: 4мл
Абсолют Мімози: 0.2г
Абсолют Гвоздики: 0.1мл
Абсолют бобів Тонка: 0.02г (на кінчику ножа)
Бензоїн: 3к
Вітамін E: 1к
На водяній бані розтопіть олії, віск і абсолют мімози.
Як тільки абс. Мімози повністю розчиниться, зніміть суміш з вогню і додайте абсолют бобів Тонка.Смешайте міні-міксером. Залиште на 5 хвилин охолонути.
Додайте всі інші інгредієнти, кожен раз збиваючи міксером.
Перекладіть суміш у відповідну ємність і дайте охолонути протягом 12 годин.
Тримати подалі від світла і тепла.

Запобіжні заходи:
Токсичність: немає даних
Фототоксічность: немає даних
Max% в косметичних і парфумерних засобах (IFRA): немає даних
Вагітність: немає даних
Не застосовувати на ушкоджену і роздратовану шкіру.

Для фальсифікації гвоздики часто застосовуються масло бея і синтетичні компоненти, такі як — евгенол.

Поєднується з
верхніми, «головними» нотами: бергамот, лимон, лайм, петітгрейн, неролі, базилік, лаванда, розмарин, коріандр, кардамон, чорний перець, апельсин солодкий, юзу, ромашка римська, шавлія мускатний
середніми, «серцевими» нотами: герань, гіацинт, мускатний горіх, жасмин, ялівець, чебрець, троянда, фіалка, кориця, іланг-іланг, гвоздична дерево
базовими нотами: проскурника, мох деревне, сандал, біб Тонка, кедр, пачулі, кедр атласький, ладану камедь

Зберігання: зберігати в прохолодному темному місці в плотнозакритой упаковці, уникати впливу тепла, світла і вологи. При дотриманні умов зберігання 2 роки і більше.

 

Лак для волосся для тонкого волосся

1 лимон

2 ст. води

Зробити: подрібнити лимон в дерев’яній мисці так, що він не втратив  соку. Додати нарізаний лимон у воду. Варіть суміш, поки рідина була скорочена наполовину. Процідити через марлю або тонку тканину і залити рідину в пляшку, яка буде відповідати насоса типу обприскувача. 
Для застосування: розпорошить на волосся цю суміш по мірі необхідності. Так як вона ніжна, з не алкоголем чи хімічними добавоками, її можна використовувати на волоссі дітей теж. Вона Повинна бути свіжим кожні кілька днів і зберігається в холодильнику .