Пудинг краси

Збиті вершки 1 чашка
Вівсяні пластівці ¼ чашки
Гідролат сандалу 1 кавова ложка
Гідролат Рози 1 кавова ложка
ЕМ Ладана 1к
ЕМ Мірри 1к
Або 3 краплі суміші # 2 (Суміш для догляду за всіма типами шкіри
Розігрійте вершки на маленькому вогні і додайте вівсяні пластівці до отримання пудингу. Зніміть з вогню. Додайте гідролати і ефірні масла, добре збийте міксером. Наносьте суміш на обличчя, ніс і область декольте. Залиште на 15 хвилин. Змийте тоніком і нанесіть зволожуючий засіб

Суміш для сяйва шкіри

Суміш CO2-екстрактів 75к
ЕМ Ладана 30к
ЕМ Лаванди 25к
ЕМ Мірри 25к
ЕМ Герані 25к
ЕМ Мелісси 6к
Змішайте інгредієнти, розведіть до концентрації 0,5% в нейтральній базі і використовуйте для догляду за ніжною і чутливою шкірою

Як боротись з весняною сухістю шкіри?

Ви прокидаєтесь зранку і несміливо зазираєте у дзеркало, а там із задзеркалля втомленими, невиспаними очима на вас дивиться якась тітонька? Ви починаєте уважно розглядати подразнене, сухе обличчя, шукаєте схожості з тією, здавалося б, вічно молодою красунею, яка ще зовсім нещодавно підморгувала вам, милуючись сама собою та радіючи життю?

Яка до болю знайома ситуація. Чи не кожна з нас рано чи пізно потрапляє під тісний прес часу, який поступово починає гру не на нашу користь. А в нас, зазвичай, купа щоденних клопотів, десятки невідкладних справ, сім`я, діти, чоловік, і … вікові зміни, які, з часом, важким клеймом лягають на наші обличчя.

На календарі – весна, в душі – теж, і хоч на дворі ще прохолодно, до настання тепла слід готуватись завчасно. Втомлена та висушена зимовими вітрами та морозами шкіра обличчя потребує ретельного догляду та особливого зволоження. Чи знаєте ви, що добре зволожена шкіра довше залишається молодою? Саме тому, особливо навесні, нам слід приділяти багато уваги зволоженню шкіри та підкріплювати її різноманітними вітамінами. Тільки не біжіть стрімголов у перший ліпший магазин і не купуйте все, що попадеться під вашу щедру руку. Ваш гаманець, можливо і витримає миттєву шопоголівську слабкість, а ось щодо обличчя, то не завжди воно спроможне вдало пережити усі випробовування, які ми йому мимоволі влаштовуємо час від часу. Тут без думки експерта не обійтись. Обличчя в нас одне на всі випадки життя, тому й ставитись до нього потрібно бережно та дбайливо.

Не важливо скільки вам років: 20, 40 чи 60. Для будь-якого віку, суха, стягнута, подразнена шкіра – проблема номер один у весняний період. Саме тому за порадою ми звернулися до лікаря–дерматолога Ірини Сек, яка вважає що цій проблемі можна зарадити, якщо серйозно зайнятись її вирішенням.

У весняний період, організм людини страждає від нестачі вітамінів, а це, як відомо, негативно відображається на стані нашої шкіри. Тому у раціон харчування варто включити продукти, багаті вітамінами А та Е. Їжте рибу, зелень, печінку, свіжі фрукти та овочі, пийте молоко, свіжоприготовані соки, зелений чай і не забудьте про воду. Пам’ятайте, що саме вода відмінно втамовує спрагу втомленого після зими організму. Випивайте щодня 1,5-2 літри звичайної, негазованої води і ви відчуєте не лише покращення стану здоров’я, а й забезпечите вашу шкіру необхідною дозою зволоження. А це, як ми вже знаємо, запорука молодості та краси. Також, у весняний період нашому організму необхідні вітаміни групи В та вітамін С, адже вони відповідають за імунну систему, яка саме навесні є кволою та ослабленою.

Організм людини – складний механізм, у якому все взаємопов’язане. Тому, окрім харчування, увагу слід звернути на нервову систему та сон. Як відомо, недосипання викликає роздратованість, яка, у свою чергу, теж негативно впливає на стан шкіри. Лягати спати слід ввечері, а не після півночі, бо саме до 24.00 мозок здатний найкраще відпочити та відновити свою працездатність. Також, шкіра стає своєрідним віддзеркаленням ваших поганих звичок. Куріння та вживання алкоголю згубно впливає на шкіру обличчя. Саме нікотин може стати причиною багатьох неприємностей пов’язаних зі шкірою. Наприклад, можуть з’явитися темні кола під очима. Тютюновий дим позбавляє шкіру необхідних поживних речовин та блокує своєчасне виведення шлаків з організму. Нікотин звужує капіляри, а це, у свою чергу, спричиняє обмеження припливу крові до шкіри. Результат неприємний – тьмяний колір обличчя, хворий вигляд та передчасні зморшки.

Ірина Сек також рекомендує у весняний період дати можливість обличчю відпочити та подихати свіжим повітрям. Тому, за її словами, краще відмовитися від пудри та тонального крему і тим самим дати можливість шкірі та організму вцілому насититися вітаміном D, яким так багате весняне сонце.

Також лікар-дерматолог нагадує, що шкіра щодня потребує очищення, тонізації та зволоження. Отже, для процедури очищення необхідне молочко або гель для вмивання. Для тонізації – тонік або маска. До речі, для цих процедур зовсім не обов’язково використовувати вже готові, куплені засоби. Обличчя можна протирати розчином відвару ромашки або липового настою, який легко приготувати в домашніх умовах. Одну столову ложку сушених квітів липи, залийте окропом. Через 10-15 хвилин воду злийте, процідіть та додайте крапельку меду. Протріть обличчя за допомогою ватного диску, і нехай шкіра висохне сама. Ця нескладна процедура тонізує та живить. Вже через 4-5 днів ви зможете милуватись власним відображенням у дзеркалі. Для зволоження використовуйте крем (денний та нічний) або гель. Навесні надайте перевагу легким зволожуючим засобам. Для сухої шкіри використовуйте крем з оливковою олією. На змішану та нормальну шкіри слід наносити легкий крем, на основі гіалуронової кислоти або гліцерину. А для жирної достатньо легкого гелю, так як їй необхідні лише ті компоненти, які мають здатність зберігати вологу в клітинах. А ще, не забудьте про дзеркало душі. Крем навколо очей – теж обов’язковий компонент під час догляду за обличчям.

Крім цього, 1-2 рази на тиждень використовуйте скраб, який не лише видалить відмерлі клітини, Які блокують доступ вологи, але й вирівняє поверхню шкіри. Скраб можна приготувати і в домашніх умовах. Наприклад, спробуйте змішати сметану та дрібно мелену сіль. Суміш нанесіть рівномірно на обличчя легкими масажними рухами. Як результат – пори очистяться і шкіра знову почне дихати. Також навесні, як і в будь-яку іншу пору року, принаймні раз на тиждень, необхідно робити зволожуючі та живильні маски для обличчя на основі фруктів. Це наситить шкіру вітамінами та підвищить її тонус.

Важливу роль у догляді за шкірою відіграє правильний вибір косметики. Це питання індивідуального характеру, тому і вибирати її потрібно зважаючи на тип шкіри та можливі алергічні реакції. В цих питаннях кращими консультантами стануть косметологи або дерматологи. Щодо типу шкіри, то визначити його ви зможете самостійно. Спробуйте притиснути до обличчя паперову серветку через дві години після вмивання. Якщо слідів на ній не залишилось, то у вас нормальна або комбінована шкіра. Наявність слідів – свідчить про жирну або комбіновану шкіру, а відчуття стягнення після вмивання, сухість та лущення можуть бути сигналом, що шкіра суха та чутлива.

Окрім обов’язкового щоденного догляду шкірі також необхідний заряд енергії та вітамінів. Наприклад, протирання обличчя кубиками льоду з ромашки, підбадьорить вашу шкіру, зніме запалення, набряки під очима та звузить пори. Однак, для тих, хто страждає на купероз – розширення кровоносних судин на обличчі, такі крижані протирання протипоказані.

Також не забудьте про масаж обличчя. Якщо не завжди є можливість піти у салон краси, спробуйте цю процедуру робити самостійно. За порадою косметологів, насамперед нанесіть на обличчя живильний крем. Простими, легкими поплескуваннями стимулюйте приплив крові до шкіри, а це, у свою чергу, сприятиме надходженню необхідних поживних речовин.

Крім цього, навесні, шкіру обличчя, особливо суху, корисно підживлювати рослинними оліями, такими як: оливкова, кукурудзяна, персикова, абрикосова, горіхова. Протріть обличчя будь-якою з цих олій за допомогою ватного диску, а залишок зніміть паперовою серветкою. Через деякий час, ретельно промийте обличчя водою.

Догляд за шкірою обличчя повинен стати для вас регулярною щоденною звичкою, а не разовою «акцією», спричиненою сухістю, подразненням чи зміною температури повітря. Доглядайте за вашим обличчям щодня, і ваше відображення у дзеркалі буде постійно вас приємно дивувати та тішити.

Весняний догляд за обличчям

Догляд за обличчям зсередини

Навесні на шкірі обличчя багато відмерлих клітин і почервоніння. Ці наслідки зимового періоду не можна викорінити за один косметичний сеанс, потрібен комплексний підхід, який включав би в себе цілий ряд процедур: це й очищення, і зволоження, і різні маски, і компреси – загалом, все те, що робили взимку, але з урахуванням особливостей перехідного зимово-весняного періоду.

Перш ніж розповідати про косметичні засоби і прийомах оздоровлення шкіри після зимового періоду, хочеться нагадати, що підтримати її добрий стан допоможуть не тільки вони, але і правильне харчування.

Все в організмі людини взаємопов’язане настільки, що значення мають і харчування, і сон, і стан нервової системи, тому одного лише косметичного догляду мало, щоб сподіватися на постійний хороший результат.

У зимово-весняний період треба якомога більше їсти фруктів і овочів, бажано свіжих, а не консервованих. Але і вони повністю не поповнять організм необхідною різноманітністю вітамінів і амінокислот. Фрукти і овочі мають властивість втрачати з часом свої вітаміни і корисні мікроелементи, тому в тому ж яблуці, «дожившому» разом з нами до весни, мало вітамінів. Рекомендується приймати полівітамінні препарати, які продаються в будь-якій аптеці.

У цей період особливо необхідні вітаміни В1, В12, В6 і вітамін С, які відповідають за нашу імунну систему. Взагалі, бажано цілий рік приймати полівітамінні препарати, щоб не піддавати себе авітамінозу.

Брак вітамінів особливо позначається на шкірі та волоссі, адже вони – своєрідні індикатори. Шкіра стає млявою, з’являються зморшки і почервоніння. Навіть найдорожчі і відомі косметичні засоби не виправляють такий стан шкіри, якщо в їжі відсутні необхідні вітаміни.

Велика кількість солоної, гострої і смаженої їжі у раціоні також погано позначається на шкірі: з’являються висипання і подразнення, тому що організму важко переробляти цю їжу без певних мікроелементів, які присутні у вітамінах. Зростає дефіцит вітамінів.

За зиму людині властиво набирати зайвий кілограм-другий, що також відбивається на шкірі: вона і так за зиму втомилася і стала в’ялою, а зайві кілограми додають навантаження, жирові клітини заповнюють слабкі пори і потім буде важко повернути колишній чарівний овал обличчя.

У цьому випадку не варто вдаватися до жорстких дієт, тому що від різкого зниження ваги шкіра може обвиснути. Краще – тривалі прогулянки на свіжому повітрі і щоденна ранкова зарядка і водні процедури. Корисний для шкіри контрастний душ, який зміцнить м’язи обличчя і видалить ороговілі клітини шкіри.
Догляд за обличчям у весняний період. Основні правила

• Приходячи додому після тривалого перебування на вулиці, слід обов’язково протерти обличчя ватним тампоном, змоченим у розчині липового настою і відвару ромашки.

Рецепт липового настою.
1 ст. л. сушених квіток липи, мед.
Залити квіти липи окропом, через 10 хвилин воду злити, процідити і додати крапельку меду. Не слід витирати обличчя досуха, краще залишити шкіру трохи вологою для природного висихання, щоб волога вбралася. Ця процедура живить і тонізує шкіру.

Замінником такого розчину можуть стати тонік або косметичне молочко, до складу яких входять рослинні екстракти.

• Рослинні екстракти необхідні й у складі тих денних зволожуючих кремів, які застосовуються як основа під макіяж.

• Перед сном потрібно обов’язково помасажувати обличчя, попередньо змастивши живильним кремом, до складу якого входить плацента, або косметичними вершками, що містять екстракт ромашки, але слід знати як саме масажувати шкіру, щоб не завдати їй ще більшої шкоди.

• Якщо в зимовий період рекомендується використовувати пудру і тональний крем для захисту від морозу, то навесні краще менше вдаватися до них або взагалі від них відмовитися, тому що шкірі потрібно дихати, а пудра і крем перешкоджають цьому. Весняне сонце корисне для шкіри, воно не таке активне, як літнє, і дарує крім рівного загару вітамін D, такий необхідний організму.

• Як і в будь-який інший час року, двічі на тиждень необхідно робити маски різної дії: зволожуючі, очисні, живильні, включаючи в них фрукти, що забезпечить шкіру вітамінами і підвищить її тонус.

Догляд за шкірою повинен бути регулярним, тільки в такому випадку ви зможете зберегти її природну красу та пружність.

Суміш для сухої і зрілої шкіри

Суміш CO2-екстрактів 70К
ЕМ сандалу 25к
ЕМ Ладана 20к
ЕМ Мірри 25к
ЕМ Чайного дерева 15к
ЕМ Моркви 15к
ЕМ Деревію 10к
ЕМ Рози 5к
ЕМ Пачулі 5к
Змішайте інгредієнти, розведіть до концентрації 0,5% в нейтральній базі і використовуйте для догляду за сухою і зрілої шкіри

Балансуюча суміш для нормальної і змішаної шкіри

Суміш CO2-екстрактів 30к
ЕМ Лаванди 50К
ЕМ Герані 25к
ЕМ Мірта 20к
ЕМ Чайного Дерева 15к
ЕМ Кипариса 15к
ЕМ чебрецю (ліналол) 15к
ЕМ Сандал 6к
ЕМ Іланг 5к
Змішайте інгредієнти, розведіть до концентрації 0,5% в нейтральній базі і використовуйте для догляду за нормальною і змішаної шкірою

Суміш для жирної шкіри

Суміш CO2-екстрактів 25к
ЕМ Лаванди 50К
ЕМ Кипариса 25к
ЕМ Розмарину (вербенонного) 25к
ЕМ чебрецю (ліналол) 20к
ЕМ сандалу 15к
ЕМ Лимона 6к
ЕМ Чайного дерева 6к
Змішайте інгредієнти, розведіть до концентрації 0,5% в нейтральній базі і використовуйте як догляду за жирною шкірою і при схильності до акне.

Суміш для догляду за пошкодженою шкірою «Милосердя»

Суміш CO2-екстрактів 100к
ЕМ Ромашки німецької 30к
ЕМ безсмертника 25к
ЕМ Нарду 10к
ЕМ Пачулі 10к
Змішайте інгредієнти, розведіть до концентрації 0,5% в нейтральній базі і використовуйте як догляду за пошкодженої і запаленої шкірою.

Суміш для догляду за всіма типами шкіри

Суміш CO2-екстрактів 40к
ЕМ Герані 50К
ЕМ Мірта 30к
ЕМ Лаванди 30к
ЕМ сандалу 20к
ЕМ Розмарину (вербенонного) 25к
Змішайте інгредієнти, розведіть до концентрації 0,5% в нейтральній базі і використовуйте як догляду за всіма типами шкіри.

Суміш «КВІТИ»

Суміш CO2-екстрактів — 85к
ЕМ Ромашки німецької 30к
ЕМ Рози 25к
ЕМ Неролі 15к
ЕМ безсмертника 15к
ЕМ Деревію
Змішайте інгредієнти, розведіть до концентрації 0,5% в нейтральній базі і використовуйте як догляду за сухою шкірою.