Кухня краси: 4 скраби своїми руками

Новий тренд – hand-made косметика: навіть знаменитості осягають ази б’юті-кухні вдома.
Ми вже розповідали, як зробити крем, маски для обличчя, – тепер черга за скрабами, адже відлущування – один з чотирьох китів догляду за шкірою.
Скраб забезпечує здоровий колір обличчя і тіла, звужує пори, бореться з ознаками старіння, регулює діяльність сальних залоз і підтримує тонус шкіри. Звичайно, якщо ним користуватися регулярно. Для цього і були придумані скраби, пілінги та інші подібні засоби.
Користуватися скрабами необхідно так часто, як тільки дозволяє тип шкіри. Наприклад, жирну і нормальну шкіру можна обробляти 3-4 рази на тиждень, а суху і чутливу – не частіше разу на тиждень.

Золоті правила hand-made скрабів:
1. У силу того, що відлущування хоч і корисна, але досить травматична процедура для шкіри, основа скрабу повинна бути максимально м’якою. Краще, якщо в цій якості виступлять олії, молочні продукти або натуральні соки.
2. А для абразивних частинок найкраще підійдуть кристали цукру, морської солі, і кавова гуща. Підійдуть також волокна люфи і подрібнені кісточки винограду. Тільки з ними потрібно бути обережною – можуть і подряпати. Для обличчя ідеально використовувати самі дрібні частинки – найкраще товчені вівсяні пластівці.
Якщо у тебе жирна, схильна до запалень шкіра з розширеними порами, тоді без вівсянки, рису і солі тобі просто не обійтися. Перед прийняттям ванни або душу зроби собі такий скраб:
— 0.5 ч.л. товчених вівсяних пластівців
— 0.5 ч.л. розмелених рисових зерен
— 0.5 ч.л. солі і трохи соди.
Змішай всі складові в мисці і крапни трохи води, щоб вийшла густа кашка. Отриманим складом помасажуй обличчя і залиш хвилин на 5-7. Рекомендується робити таку маску-скраб 3 рази на тиждень. Через кілька днів ти побачиш, що прищів стало менше, шкіра стала чистішою, а пори звузилися.

Скраб для чутливої і сухої шкіри обличчя
Тобі знадобляться:
— Пара ягід горобини
— 1 ч.л. оливкової олії
— 1 ч.л. тростинного цукру
Розітреш все разом, перемішай компоненти. Цукор додавай тільки після олії, інакше кристали розчиняться в соці горобини. Ця ягода – просто криниця вітамінів і відмінний засіб при розширених судинах. Оливкова олія багата вітаміном Е. Але якщо його немає під рукою – згодиться сметана або вершки, вони добре підживлять шкіру, а тростинний цукор (підійде і звичайний білий) очистить шкіру від відмерлих клітин ніжніше, ніж сіль.
Після того, як помасуєш кашкою обличчя, залиш маску хвилин на 10 – нехай подіє.

Скраб для тіла проти набряків
Якщо після вихідних улюблені джинси стали тісні – не поспішай сідати на дієту, можливо, це просто набряки. Щоб з ними швидко впоратися, приготуй цей скраб, який виведе зайву рідину із тканин і підтягне шкіру.
Для цього тобі знадобляться:
— 4 см кореня імбиру
— кавова гуща
З імбиру доведеться вичавити сік. Потім змішай сік з кавою і після контрастного душу активними рухами нанеси склад на тіло. Щоб домогтися ефекту, доведеться почекати хвилин 5-7, але він не змусить довго чекати. Ти станеш худее вже практично відразу – а все завдяки дивовижним властивостям імбиру і кофеїну.

Антицелюлітний скраб
«Апельсинова шкірка» просто ненавидить дари моря у вигляді водоростей, солі і всіляких цілющих грязей, тому якщо ти маєш намір не на життя, а на смерть боротися з целюлітом, приготуй цю скраб-маску і роби через день. Правда, деякі складові тобі доведеться спеціально купити. Тобі знадобляться:
— Суха ламінарія
— Грязь Мертвого моря (або косметична глина)
— Морська сіль
Змішай 4 ст. л. морської солі з 3 ст.л. косметичної глини або грязі Мертвого моря, додай товчену ламінарію і води. Рівно стільки, щоб вийшов досить густий скраб-маска. Нанеси склад на тіло масажними рухами і залиш хвилин на 5. Застосовуй засіб 2 рази на тиждень і побачиш, наскільки вражаючим буде результат!

Всі народні засоби від випадіння волосся

Випадіння волосся є надмірним, якщо людина втрачає щодня понад 50-60 волосся (випадання 30-50 волосся в день вважається нормою).
Причини випадіння волосся — порушення обміну речовин (нестача вітаміну В6, фолієвої кислоти); хвилювання, раптовий переляк, стрес; загальне ослаблення організму, що викликається перенесеними захворюваннями (анемія, грип, хронічні застуди з високою температурою); спадковий фактор.
Прояви випадіння волосся – рівномірне порідіння волосся, часткове або повне випадання волосся в області тімені і близько чола у чоловіків; повне облисіння.

Лікування випадіння волосся народними засобами
— Кетамін дуже благотворно впливає на корені волосся. Спосіб застосування простий: підігрійте невелику кількість масла на водяній лазні і змастіть їм шкіру голови за допомогою старої зубної щітки. Потім закутайте голову махровим рушником і залиште як мінімум на 5 годин. Після цього голову треба ретельно промити шампунем (Як вибрати правильний шампунь?), Що містить натуральні екстракти трав. Повторюйте процедуру 1 раз на тиждень протягом 1-2 місяців, і волосся не тільки перестане випадати, але стане густішим, та й рости буде набагато швидше.

— Ефективний засіб для росту волосся – втирання в шкіру голови соку лопуха або мазі з кореня лопуха. Для цього відваріть корінь лопуха (20 г кореня на 1 склянку окропу, настоювати 20 хвилин) і уварите рідину до половини обсягу. Потім навпіл з нутряним салом розігрійте і злийте в горщик. Накрийте кришкою і щільно замажте її тестом. Поставте горщик в духовку на кілька годин. З остиглої загуслої маси злийте воду, якщо вона не вся випарувалася, і змащуйте шкіру голови цією маззю.
— Змішати 10 г коньяку, 40 г процідженого цибульного соку і 50 г відвару коренів лопуха (готувати у співвідношенні 1:10). Отриману суміш втерти в шкіру голови, обв’язати голову рушником, залишити бальзам на 2 години, після чого вимити голову. Процедуру проводити щодня.

— При сильному випаданні волосся для ополіскування застосовують відвар, приготований з 3 столових ложок нарізаного кореневища аїру, провареного протягом 15 хвилин в 0,5 л оцту.

— Дуже добре зміцнює волосся і перешкоджає їх випаданню звичайна кропива. Краще всього використовувати для лікування молоду кропиву, зрізану до цвітіння. Приготуйте відвар з неї, остудіть до 40 ° С і споліскуйте їм волосся після миття.
— 6 столових ложок суміші коренів лопуха повстяного і лепехи болотного (1:1) залити 1 л води, кип’ятити 15-20 хвилин. Дати відвару охолонути. Втирати в шкіру голови 2-3 рази на тиждень.
— Липовий цвіт допоможе призупинити випадання волосся. Залийте 8 столових ложок липового цвіту 0,5 л води і кип’ятіть близько 20 хвилин. Отриманим відваром мийте голову протягом місяця. Якщо наступить поліпшення, продовжуйте проводити цю процедуру.
— Дуже корисно втирати в шкіру голови березовий сік, соки алое, часнику, мед і курячий жовток. Візьміть всі ці інгредієнти по 1 чайній ложці, ретельно перемішайте і втирайте суміш у шкіру голови. Походіть так 1-2 години або більше, перед тим як мити голову. Мити і полоскати радимо міцним настоєм листя берези.

— При випаданні волосся і хворобах шкіри голови корисне 2 рази в тиждень мити голову відваром кореня лопуха і квіток календули (20 г лопуха і 10 г календули на 1 л води). Можна включити в відвар 15 г шишок хмелю.

— Рецепт болгарської цілительки Іванки. Змішайте 1 яйце, 2 столові ложки касторової олії, 1 чайну ложку столового оцту і 1 чайну ложку гліцерину. Безперервно збиваючи суміш, втріть її в коріння волосся. Покрийте голову теплим махровим рушником, потримайте деякий час над парою і змийте. Після цієї процедури волосся повинне стати більш густими, блискучим, м’яким і краще вкладатися.
— Листя подорожника, квітки ромашки, листя шавлії, траву материнки і кропиви змішують в рівних частинах. Столову ложку суміші заливають склянкою окропу, настоюють 1 годину, проціджують, додають м’якоть чорного хліба і розмішують до кашкоподібного стану. Теплу масу втирають в шкіру голови, зверху надягають шапочку для душу і зав’язують хусткою. Такий компрес тримають протягом 2 годин і змивають теплою водою без мила.

— Можна зробити живильну маску для волосся. Для цього 1 столову ложку рослинного масла і яєчний жовток ретельно розмішайте і втирайте в шкіру голови, через кожні 40 хвилин обполіскуючи волосся теплою водою. Цю процедуру проводите 1 раз на тиждень.
— 4 г очищеного від домішок прополісу помістити в скляну пляшечку, залити 100 мл 40%-ного спирту, щільно закрити пробкою і збовтати. Розчин втирати в коріння волосся.
— В емальований посуд всипати 10 г квіток ромашки (трави звіробою або цибульного пера), залити склянкою окропу, накрити кришкою, нагрівати на водяній бані 30 хвилин, охолодити при кімнатній температурі протягом 15 хвилин, процідити, віджати сировину і зберігати в скляній посуді не більше 2 днів. Будь-яким з отриманих відварів полоскати чисте волосся.
— 50 г шишок хмелю звичайного помістити в емальований посуд, залити 1 л гарячої кип’яченої води, закрити кришкою, нагрівати на водяній бані 30 хвилин, охолодити при кімнатній температурі 20 хвилин, процідити, віджати сировину, перелити в 3-літрову скляну банку і долити кип’яченої водою до країв. Отриманим відваром вимити голову. Повторювати процедуру по мірі необхідності.
— При інтенсивному випаданні волосся хороший ефект дає втирання в корені лосьйону з настурції великий і кропиви дводомної. 100 г листя, квіток і свіжого насіння настурції подрібнити і змішати з 100 г свіжого листя кропиви. Залити отриману суміш 500 мл медичного спирту, настояти 15 днів і процідити. Втирати лосьйон в шкіру голови щіткою перед сном.
— Коріння реп’яха, або лопуха великого (при заготівлі коріння необхідно заморозити – у такому вигляді вони не загнивають до нового збору), скласти в каструлю, заливши водою, щоб вона тільки покрила вміст каструлі, і поставити в духовку. Кип’ятити до повного розм’якшення коренів. Остудити і процідити відвар. Змочувати коріння волосся цим відваром щодня. Лупа швидко пропадає, випадання волосся припиняється, і вони ростуть швидше.
— Вимити голову теплою водою без мила; потім, м’яко масажуючи шкіру голови, втерти кухонну сіль. Тривалість маніпуляції 10-15 хвилин. Промити волосся. Повторити цю процедуру 6 разів. Російські знахарі стверджували, що це засіб рятувало багатьох від облисіння при сухій шкірі голови.
— При починаючому облисінні для зміцнення коренів волосся здавна використовували відвар з шишок хмелю. Столову ложку хмелю залити склянкою крутого окропу і кип’ятити 30 хвилин. Після охолодження втирати в шкіру голови.
— Відвар мати-й-мачухи навпіл з кропивою – хороший засіб для зміцнення волосся при випаданні
— Зібрати квіти календули лікарської – 10 г, шишки хмелю звичайного – 15 г, корінь лопуха повстяного – 20 р. Всю суміш залити 1 л окропу, прокип’ятити 15-20 хвилин, настояти 15 хвилин і процідити. Теплим відваром мити голову 2 рази на тиждень при випаданні волосся.
— Корінь лопуха повстяного – 2 частини, кореневище лепехи болотного – 2 частини, шишки хмелю звичайного – 4 частини. Всю суміш залити 3-4 л окропу, прокип’ятити 25-30 хвилин, настояти 15 хвилин і процідити. Теплим відваром мити голову 2 рази на тиждень при випаданні волосся.
— Насіння гірчиці сизої – 3 частини, листя шавлії лікарського – 2 частини. Дві столові ложки суміші залити 0,5 л кип’яченої води кімнатної температури і настояти 20 хвилин. Приймати у вигляді компресів для поліпшення кровопостачання шкіри при випаданні волосся.
— Траву вересу звичайного, корінь лопуха повстяного, корінь кропиви дводомної і шишки хмелю звичайного змішати порівну. Всю суміш залити 3 л окропу, прокип’ятити 25 хвилин, настояти 15 хвилин і процідити. Теплим відваром мити голову 3 рази на тиждень, запобігаючи випадання волосся.
— Кору дуба черешчатого, кору верби білої та траву чебрецю повзучого змішати порівну. Чотири столові ложки суміші проварити 20 хвилин в 1 л води, процідити. Теплий відвар використовувати для втирання в шкіру голови при випаданні волосся.
— При посиленому випаданні волосся потрібно спочатку його зміцнити. Для цього раз на тиждень протягом 1 -2 місяців за півгодини до миття слід втирати в коріння волосся суміш спирту і масла касторової (або реп’яхового) порівну. Потім волосся добре промивати. Через 1 -2 місяці, коли волосся зміцняться, можна приступити до їх лікування.
— Добре відновлює цибулини волосся наступний склад. У сік від 1 середньої цибулини додати стільки ж касторової олії і 1 жовток. Втерти в шкіру голови за 45 хвилин до миття, покрити голову целофановим пакетом, а зверху махровим рушником. Через 45 хвилин обережно промити волосся і акуратно розчесати. Періодично повторювати курс лікування.
— У кип’ячену воду, охолоджену до 40-50 ° С, додати мед: на 1 л води 2 столові ложки меду. Цією водою змочувати голову або втирати в шкіру голови 2 рази на тиждень. Такий бальзам зміцнює волосся і сприяє росту.
— Столову ложку цибульного соку змішати з 2 столовими ложками горілки. Застосовувати для втирання в шкіру перед миттям голови протягом 3-4 місяців як засіб при жирній лупі і випаданні волосся.
— Кору верби білої і корінь лопуха повстяного з’єднати порівну. З усієї суміші приготувати відвар, яким мити голову 3 рази в тиждень при випаданні волосся.
— Столову ложку подрібненої трави звіробою звичайного залити 0,5 л горілки і настоювати протягом тижня. Зберігати в щільно закупореній пляшці. Втирати в шкіру голови для зміцнення коренів і оздоровлення волосся.
— 2 столові ложки плодів і листя обліпихи крушиновидная заварити 2 склянками окропу, настоювати 2-4 години в щільно закритому посуді, процідити. Пити по 150 мл 2 рази на день до їжі, вранці і ввечері. Втирати в шкіру голови на ніч щодня.
— Російські знахарі рекомендували втирати в шкіру голови очищений гас з реп’яховою олією, а також кожен вечір мити голову міцним пивом, щоб волосся було густим і добре росло.
— Столову ложку сушеного листя кропиви дводомної заварити 200 мл окропу, настоювати 1,5 години, процідити. Після миття волосся злегка підсушити і втерти настій у шкіру голови. Застосовувати 1-2 рази на тиждень протягом тривалого часу при посиленому салоотделенії, лупи і випадання волосся для зміцнення.
— Суцвіття календули залити 40-градусним спиртом у співвідношенні 1:10. Для зовнішнього застосування 1 столову ложку настоянки розвести в 1 / 2 склянки кип’яченої води. Застосовувати при випаданні волосся як засіб проти роздратування шкіри. Календула має яскраво виражену протизапальну дію.
— Столову ложку висушеного листя або квіток мати-й-мачухи залити 1 склянкою окропу, настоювати 30 хвилин. При випаданні волосся втирати в шкіру голови за 40-60 хвилин до миття. Сприяє зміцненню волосся.
— Чайну ложку плодів (5 г) софори японської залити 1 / 2 склянки окропу (90 мл), настояти 10 хвилин, процідити. Застосовувати при випаданні волосся.
— Щоб волосся не випадало, треба кілька вечорів поспіль припудрювати коріння волосся порошком, приготованим з потовчених насіння петрушки.

Маски від випадіння волосся
Маски для будь-якого типу волосся
Для будь-якого типу волосся в осінній період рекомендується така маска:
— Потрібно: по 50 г коньяку і води, 2 жовтки.
Спосіб застосування: Компоненти ретельно перемішайте, втирайте в шкіру голови, рівномірно нанесіть на волосся. Через 20 хв змийте. Якщо волосся у вас сухі, шампунь вже можна не використовувати.
Ця маска добре зміцнить ваше волосся, зробить його м’яким і слухняним, додасть неповторний блиск суміш з хною:
Потрібно: 1 пакетик хни, 1 яйце, якщо волосся нормальні, 1 злегка збитий білок, якщо волосся жирне, 1 яєчний жовток, якщо волосся сухе.
Спосіб застосування: Ретельно перемішайте потрібні вам компоненти і нанесіть на волосся від самих коренів до кінчиків. Через 15 – 20 хв змийте. Не хвилюйтеся, ваші волосся не забарвляться – яйце збереже їх від цього.

Маска з ягід або фруктів:
Потрібно: 3 ст. л. м’якоті будь-яких фруктів або ягід, 1 ст. л. рослинного масла, 1 ст. л. гліцерину, якщо волосся нормальні або сухі, або 1 ст. л. меду, якщо волосся жирне.
Спосіб застосування: Компоненти змішайте і нанесіть на волосся від самих коренів. Через 20 – 25 хв змийте.

Маски для нормального волосся
Потрібно: 100 г м’якоті стиглих груш (бажано м’яких сортів), 1 яйце, кілька крапель лимонного соку і реп’яхової олії.
Спосіб застосування: Розітріть м’якоть груш з яйцем, додайте лимонний сік і реп’яхову олію. Нанесіть на шкіру голови, злегка масажуючи, на 15 – 20 хв, потім змийте теплою послідовно і прохолодною водою.
Потрібно: 100 – 150 г чорного хліба, трохи води або відвару відповідних вам трав, 1 яйце.
Спосіб застосування: Хліб розімніть, змочивши його водою або відваром трав. Додайте в кашку яйце. Ввітріть в шкіру, пов `яжіть голову поліетиленовою косинкою. Через 15 – 20 хв змийте і прополощіть волосся хлібним настоєм, який готується в такий спосіб: зріжте з хліба скориночки, залийте окропом або киплячим відваром трав, через годину процідіть.
Потрібно: 2 – 3 ст. л. майонезу, 1 зубчик часнику.
Спосіб застосування: Майонез змішайте з розтертим зубчиком часнику, втирайте в шкіру голови, через 1 – 2 год змийте, обполосніть відваром з трав для вашого типу волосся.
Маски для жирного волосся
Потрібно: 1 – 2 невеликі цибулини, 2 – 3 головки часнику.
Спосіб застосування: Пропустіть через м’ясорубку цибулини і часник. Нанесіть суміш на шкіру голови, одночасно втираючи її в коріння волосся. Через 5 – 10 хв оберніть волосся поліетиленом, утеплите махровим рушником. Через 1 – 2 год двічі змийте ароматизованим шампунем і ретельно прополощіть прохолодною водою. Така суміш не тільки живить волосся, але і робить їх м’якими, зменшує діяльність сальних залоз, сприяє росту волосся.
Потрібно: 100 – 150 г чорного хліба, трохи відвару трав для жирного волосся, 1 білок
Спосіб застосування: Розімніть хліб з відваром трав, додайте злегка збитий білок. Нанесіть на голову, втираючи в коріння волосся. Залиште на 15 – 20 хв, обернувши поліетиленом. Змийте, обполосніть хлібним напаром (рецепт див: «Суміші для нормального волосся. Рецепт 2»).
У суміші для жирного волосся незалежно від рецепту корисно додавати мед і гірчицю.

Маски для сухого волосся
Потрібно: по 1 ст. л. свіжого капустяного соку, соку алое, касторової олії і меду.
Спосіб застосування: Ретельно перемішайте компоненти, втріть у волосся і потримайте протягом 7 – 10 хв. Вимийте голову і обполосніть настоєм ромашки з соком капусти, а потім чистою водою. Проводьте дану процедуру протягом трьох осінніх місяців 1 – 2 рази на тиждень. Особливо ефективна запропонована маска для сухого пошкодженого волосся.
Потрібно: 100 – 150 г чорного хліба, 1 яєчний жовток і 20 крапель касторки.
Спосіб застосування: Приготуйте склад з чорного хліба, як зазначено в рецептах для нормального і жирного волосся. Додайте в кашку яєчний жовток і касторку. Змийте і обполосніть хлібної сумішшю, як зазначено вище. Хліб в даній суміші можна замінити 1 / 2 склянки кислого молока, кефіру, або сироватки.
Потрібно: 2 ст. л. смальцю і 1 ст. л. соку часнику.
Спосіб застосування: Компоненти змітайте. Ввітріть в шкіру голови, через 1 – 2 год змийте шампунем, промийте волосся відваром з трав. Ця суміш прекрасно підлікує ваше волосся.
Потрібно: по 2 ст. л. коріння і листя кропиви, 1 л води, по 1 ст. л. яблучного оцту і обліпихової олії.
Спосіб застосування: Залийте трави киплячою водою, варіть 30 хв, процідіть. Додайте яблучний оцет і масло обліпихи. Застосовуйте на ніч протягом двох тижнів.
Потрібно: 1 ст. л. меду, 2 ч. л. камфорного масла, 1 ч. л. лимонного соку.
Спосіб застосування: Компоненти змішайте. Застосовуйте 3 рази на тиждень, втираючи в шкіру голови на 15 хв перед миттям.

Дієта при випаданні волосся
Здоровий стан волосся в дуже великій мірі залежить від правильного харчування. Тому необхідно дотримуватися збалансованої дієти. Харчуватися слід помірно, уникаючи жирних та гострих страв. Рекомендується їсти більше сирих фруктів і овочів, по можливості з шкіркою, тому що в ній знаходиться багато кремнію, потрібного для росту волосся. У раціон повинні входити дріжджі, мед, молоко, рослинне масло, хліб c висівками, огірки, буряк, спаржа, качанний салат, петрушка, суниця. Добре також для зміцнення волосся є злегка обсмажений фундук.

5 правил гоління ніг

Чим вище температура за вікном, тим коротше стають наші спідниці і тим частіше ми демонструємо оточуючим свої спокусливі ніжки. Щоб шкіра ніг була бездоганно гладкою, при голінні дотримуйся декількох простих правил.

Дуже часто причина подразнень криється в поганій бритві. Намагаючись поголитися тупим лезом, ти травміруешь шкіру, при цьому не досягаючи бажаного результату. Вибери зручний жіночий верстат і міняй леза щотижня.

Відклади процедуру до ранку. У ранкові години шкіра стає більш пружною, завдяки чому бритва ковзає легше. Перш ніж приступити до гоління ніг, переконайся, що шкіра добре зволожена і розпарені.

Замість мила використовуй спеціальний гель для гоління. Він зменшить тертя, захистить шкіру від запалень (особливо якщо ти направляєш бритву проти росту волосся).

Процедура гоління сушить шкіру. Щоб зменшити її негативні наслідки, після душу обов’язково наноси на ноги зволожуючий лосьйон.

Відмовся від бритви на час відпустки: сонячні ванни і купання в солоній воді протипоказані протягом 12 годин після гоління. Зроби воскову епіляцію, і сміливо залишай верстат будинку.

Гімнастика для повік

1. Сядьте на стілець, тримайте спину рівно. Широко відкрийте очі і, дивлячись прямо перед собою, повільно порахуйте до восьми, потім закрийте очі і розслабтеся.
2. Знову подивіться прямо перед собою (очі широко не відкривайте) і зробіть вісім кругових рухів очима: не змінюючи положення голови, переведіть погляд вправо, вліво, вгору, вниз, праворуч догори, наліво вгору, направо вниз, наліво вниз. Повторіте2-4 рази.

3. Міцно заплющивши очі, порахуйте до п’яти.

4. Сядьте перед дзеркалом, опустіть підборіддя. Дивлячись на своє відображення, поступово закривайте очі, поки не залишиться маленька щілинки, і постарайтеся трохи підняти вгору нижні повіки. Закрийте очі і розслабтеся, потім спробуйте ще раз.

5. Кінчиками трьох пальців з обох сторін притисніть півкруга під очима. Зажмурьте очі і, повільно вважаючи до чотирьох, не зрушуючи шкіру, долайте опір пальців (його потрібно поступово послаблювати). Повторіть 2 рази.

6. Притисніть кінчиками пальців зовнішні краї брів і, долаючи їх опір, постарайтеся щільно закрити очі — при цьому повільно рахуйте до шести. Відпустіть брови, розслабтеся. Повторіть 2 рази.

7. Сядьте, поставте лікті на стіл, притисніть підстави долонь до вилиць під очима, поступово підсилюйте натиснення, не зрушуючи шкіру і рахуючи до десяти, потім ослабте тиск і приберіть долоні.

8. Те ж, що і в попередній вправі, тільки тепер натискайте на скроні.

Дієта 5а

Показання до застосування: гострий гепатит і холецистит в початковій стадії захворювання; загострення хронічних гепатитів, запальних уражень жовчних шляхів (холецистит, ангіохоліт і т. д.); після операцій на жовчних шляхах; захворювання печінки та жовчних шляхів (гепатит, цироз, холецистит і тощо) в поєднанні з вираженими запальними процесами у шлунку і кишках або з виразковою хворобою шлунка або дванадцятипалої кишки. Цільове призначення. Сприяти відновленню порушених функцій печінки та жовчних шляхів, накопичення глікогену в печінці, стимулювати жовчовиділення з одночасним механічним і хімічним щадіння шлунка й кишок. Загальна характеристика. Повноцінна з енергетичної цінності дієта з достатнім вмістом білків і вуглеводів, з обмеженням жирів, в першу чергу тугоплавких, натрію хлориду, виключенням продуктів, багатих пуринами, азотистими екстрактивними речовинами, холестерин, щавлевої кислотою, грубою клітковиною, жирних страв. Збільшено зміст ліпотропних речовин (холін, метіонін, лецитин), вітамінів і рідини. Енергетична цінність 9839-11 514 кДж (2350 — 2750 ккал). Хімічний склад, г: білків — 80-100 (60% тварин), жирів — 70 — 80 (20-25% рослинних), вуглеводів — 350-400 (80-90 г цукру), хлориду натрію — 8; вільної рідини — 2-2,5 л. Кулінарний обробіток. Дозволяється відварювання, їжа вживається в рідкому і протертому вигляді. Режим харчування. Їжа приймається 5 разів на день в теплому вигляді. Рекомендовані і виключає продукти і страви 1. Хліб і борошняні вироби. Рекомендуються: хліб пшеничний вчорашньої випічки або підсушений. Нездобного печиво. Виключаються: житній і свіжий хліб, вироби з здобного та листкового тіста. 2. М’ясо та птиця. Рекомендуються: нежирна, нежілістая яловичина, кролик, індичка, курка (шкіру видаляють) у вигляді виробів з котлетної маси, відварені і парові (пюре, суфле, кнелі та ін.) Курча відвареної, очищений від шкіри допускається зрідка в невеликій кількості. Виключаються: жирні сорти, гуска, качка, дичина, печінка, мозок, нирки, смажене і тушковане м’ясо шматком, копченості, ковбаси, консерви. 3. Риба. Рекомендуються: нежирні види, відварна і парова, вироби з котлетної маси, пюре, суфле з вареного продукту, заливна на овочевому відварі. Виключаються: жирні види, копчена, солона, тушкована, смажена, консерви, ікра. 4. Яйця. Рекомендуються: омлет білковий паровий 0,5-1 жовток в день у стравах. Не сплачуються у вигляді інших страв. 5. Молочні продукти. Рекомендуються: молоко (при переносимості), молочнокислі напої, сметана в обмеженій кількості в основному в стравах, некислий знежирений сир і страви з нього протерті, парові, сир негострий, тертий. Виключаються: молоко в натуральному вигляді при супутньому ентероколіті, сир жирний і підвищеної кислотності, вершки, гострий сир. 6. Жири. Рекомендуються: масло вершкове та олія рослинна рафінована в невеликій кількості в натуральному вигляді та у стравах. Виключаються інші жири. 7. Крупи, макаронні вироби і бобові. Рекомендуються: каші на молоці навпіл з водою (манна, добре розварена рисова, протерті геркулесова та гречана, з рисової і гречаного борошна). Суфле манное, рисова, гречана. Відварна вермішель. Виключаються: пшоно, ячна і перлова крупи, розсипчасті каші, макарони, бобові. 8. Овочі. Рекомендуються: відварні, парові і сирі в протертому вигляді (пюре, суфле і ін.) Гарбуз і кабачки відварені або тушковані шматочками. Виключаються: редис, ріпа, редька, капуста, щавель, шпинат, часник, цибуля, квашені, солоні і мариновані овочі, гриби. 9. Супи. Рекомендуються: молочні навпіл з водою, вегетаріанські з протертими овочами та крупами, супи-пюре і супи-креми. Заправляють вершковим маслом або сметаною. Виключаються: м’ясні, рибні, грибні бульйони, з непротертих овочів та круп. 10. Плоди, солодкі страви та солодощі. Рекомендуються: стиглі солодкі фрукти та ягоди — сирі непротертие, запечені, варені, киселі, желе, муси, зефір, пастила, мед, цукор, варення. Виключаються: кислі, тверді фрукти, ягоди з жорсткими зернами (журавлина тощо), шоколад, халва, вироби з кремом, морозиво. 11. Соуси і прянощі. Рекомендуються: на овочевому відварі або слизу з круп, молочні, фруктово-ягідні. Борошно не підсмажують. Виключаються всі прянощі. 12. Напої. Рекомендуються: чай з лимоном, молоком, кава-замінник з молоком, відвар шипшини, томатний сік, солодкі фруктові і ягідні соки. Виключаються: натуральна кава,

Кедр червоний / Juniperus virginiana /

Ботанічна назва: Juniperus virginiana
Синоніми: Віргінські кедрове масло, ялівець вірджінійскій; Virginian Cedarwood; Southern Red Cedar; Pencil Cedar, Oil of Cedarwood Virginia (англ.), essence de bois de cedre Virginia (франц.), Cedrenholzol (нім.), oleum ligni cedri (лат .).
Родина: Кипарисові (Cupressaceae)
Опис: Вічнозелене дерево висотою до 33 метрів з густою пірамідальною кроною і червоною деревиною. Діаметр стовбура досягає півтора метрів.
Колір: від блідо-жовтого до жовто-оранжевого
Аромат:
Використана частина рослини: Масло міститься в основному в ядрі (центральної частини) деревини. Тому при пере ¬ розробці молодих дерев отримують менше 1% олії, а при вико ¬ вання старих дерев або їх серцевини вихід підвищується більше ніж у три рази.
Метод отримання: парова дистиляція тривалістю більше 8 годин
Вихід олії: до 3%
Область виростання: росте в Південно-Східній частині США
Види рослини:
Juniperus communis — Ялівець звичайний
Juniperus mexicana — Техаський кедр
Juniperus oxycedrus — Ялівець червоний
Juniperus sabina — Ялівець козацький
Характеристика:
Щільність: 0,939-0,958
Показник заломлення: 1,502-1,510
Кут обертання площини поляризації світла: від -22,5 до -45

Хімічний склад:
α-cedrene 20%
β-cedrene 6.6%
thujopsene 18.9%
cedrol 31,6%
widdrol 4,8%
інші сесквітерпени 13,3%

Психо-емоційна дія
Володіє седативними властивостями, рекомендується при нервовому напруженні, неспокої і порушеннях викликаних стресом. Більш ефективно при хронічних станах, ніж при загостреннях.

Косметична дія
В’яжучі та антисептичні властивості ефірного масла червоного кедра корисні при догляді за жирною шкірою і при акне.
Так само може застосовуватися для жирного волосся і для усунення лупи.
Рекомендується при травматичній алопеції.

Цілюща дія
Властивості: антисептична, в’яжучий, сечогінний, відхаркувальний, седативну (нервова система), інсектицидну, стимулюючий (кровообіг)

Дихальна система. Масло червоного кедра рекомендується при простудних захворюваннях, кашлі, хронічних бронхітах.
Сечостатева система. Рекомендується при болю, печінні при сечовипусканні, ефективно при циститі, показано при пиелите і гіперемії нирок.
а так само інфекції сечовивідних шляхів
Система шкірних покривів. Може бути корисно при екземі, псоріазі та інших дерматитах.
Імунна система. Robert Tisserand пише про те що ефірна олія Juniperus virginiana пригнічує мітоз пухлинних клітин і може бути корисно при лікуванні раку.
Опорно-рухова система. Може бути корисно при артритах і ревматизмі.

Інше застосування
Ефірне масло кедра вірджінійского використовується як репеленту.
Використовується в якості фіксатора у парфумерії.

Традиційне застосування
Настої з хвої, деревини, гілок, плодів кедра вірджінійского застосовувалися для лікування кашлю, бронхітів, ревматизму, подразнення шкіри.
Деревина цінується в меблевій промисловості.

Методики застосування

Запобіжні заходи і протипоказання:
Токсичність: У високих концентраціях може викликати роздратування шкіри і алергічні реакції.
Фототоксічность: фототоксичні ефект відсутній, проте спостерігалися випадки пігментації шкіри.
Max% в косметичних і парфумерних засобах: немає даних
Вагітність: не застосовувати (може спровокувати викидень)

Синергія
Кипарис, ладан — пом’якшення шкіри

Поєднується з
Роза, ялівець, кипарис, ветівер, пачулі, бензоїн

Оливкова олія: 8 рецептів краси

Оливкову олію можна не тільки з успіхом вживати в їжу, але і користуватися нею як косметичним засобом – саме в цій якості її обожнюють Софі Лорен, яка не знає кращого засобу для краси волосся, і Джулія Робертс, яка використовує олію для догляду за шкірою рук. Сьогодні ми постараємося поповнити вашу скарбничку корисних рецептів, в яких першу скрипку грає саме цей цінний інгредієнт.
Оливкова олія сприяє збереженню еластичності шкіри, підвищує її пружність, живить і зволожує. У ньому міститься велика кількість вітамінів, таких як А, Е, B, D, K – їх дію на шкіру важко переоцінити. Олія особливо добре підходить для сухої шкіри: надовго утримує вологу, при цьому не закупорюючи пори, сприяє регенерації клітин шкіри і перешкоджає появі зморшок.

Для шкіри
Очисними властивостями володіє огірковий лосьйон на основі оливкової олії. Це засіб підходить для сухої шкіри. Щоб його приготувати, знадобляться наступні інгредієнти:
— 3 ст. ложки оливкової олії
— 4 ст. ложки огіркового соку
— ½ ч. ложки харчової соди
— 1 ч. ложка рожевої води (можна купити або приготувати самим)
Всі складові необхідно ретельно змішати. Отриману суміш слід наносити на обличчя, потримати хвилину і змити теплою водою. Огірковий сік швидко псується, тому зберігати засіб можна не більше 3х днів.
Жирній шкірі підійде лимонний лосьйон. Для його виготовлення в наведеному списку інгредієнтів замініть огірковий сік на лимонний, а соду на сіль. Цей засіб готується і застосовується так само, як і огірковий лосьйон.
Для всіх типів шкіри підходить тонізуюча маска на основі оливкової олії. З її допомогою можна швидко повернути шкірі пружність. Змішайте по одній чайній ложці оливкової олії, сметани, лимонного та морквяного соків і додайте столову ложку дріжджів. Суміш нанесіть на обличчя на 10-15 хвилин, після чого змийте прохолодною водою.
За допомогою олії можна забезпечити харчування самому ніжному участку шкіри на обличчі – зоні навколо очей. Змастіть цю область ледве теплою оливковою і зробіть легкий масаж акуратними рухами подушечками безіменних пальців, після чого полежте в розслабленому стані хвилин 30. Зніміть надлишки масла паперовою серветкою. Ця процедура чудово зволожує ніжну шкіру навколо очей і допомагає розгладити дрібні зморшки. Бажано проводити її кожен вечір.

Проти розтяжок
Оливкова олія сприяє регенерації шкіри завдяки високому вмісту вітаміну Е. Це його властивість – подарунок усім, хто хоче позбутися від розтяжок на грудях, животі, сідницях і в області передпліч. Крім того, якщо додати в оливкову олію кілька крапель улюбленої ароматичної олії, процедура стане особливо приємною. Додайте до оливкової краплю лимонноїабо апельсинової олії втирайте суміш у шкіру.

Для волосся
Ще в Стародавній Греції оливка олія була улюбленим засобом жінок для догляду за волоссям. Пам’ятайте шикарні коси Олени Прекрасної? Якщо в житті вони були настільки ж прекрасні, як у фільмах, то, мабуть, цей рецепт варто взяти на озброєння. Перед тим, як мити голову, умочіть кінчики пальців в оливкову олію і протягом 10 хвилин помасажуйте шкіру голови. Потім промийте волосся теплою водою, після чого можна мити як звичайно.
Оливкова олія чудово живить волосся, роблячи його шовковистим, гладенькими. Швидко надати волоссю чудовий вид допоможе такий засіб: змішайте 2 столові ложки оливковоїолії, 1 яйце і 1 ложку яблучного оцту або меду. Всі інгредієнти необхідно ретельно перемішати, після чого нанести на волосся і залишити на 10 хвилин. Після цього вимийте волосся теплою водою. Ви відразу помітите, що волосся стало краще виглядати, легше укладається.
Раз на тиждень рекомендується робити поживний компрес з оливкової олії для кінчиків волосся, щоб запобігти їх перетин. Опустіть кінчики волосся в стаканчик з трохи підігрітою оливковою олією на 10-15 хвилин. Потім закріпіть волосся на потилиці і оберніть голову гарячим рушником. Через 30 хвилин змийте залишки олії водою.

Всі таємниці розкішного волосся арабських жінок

Секрети східної краси допоможуть насолодитися здоров’ям і природною красою волосся. Блискуче й здорове волосся неодмінна умова краси східних жінок. В Індії і в арабських країнах дівчата і жінки використовують воду з рослинними екстрактами, масла і молочні продукти. Ці чарівні поради є секретом блиску і краси, надзвичайної густоти волосся.

Східні шампуні
Багато століть арабські красуні замість мила і шампунів для миття волосся використовували кисломолочні продукти, завдяки яким створювалася жирова плівка, яка захищала від вітру і шкідливого впливу палючого сонця. Для таких цілей сьогодні можна користуватися звичайним кефіром. Потрібно взяти і полити кефіром голову, помасажувати її і потім добре промити теплою водою волосся. Щоб волосся блищало, можна сполоснути розчином оцтової (однієї столової ложки кислоти на два літри води) або розчином лимонної кислоти.

Шампунь для миття жирного волосся
Змішаємо в керамічному посуді жовток, дві столові ложки води, половину чайної ложки камфорного масла. Таку суміш нанесемо на волосся і рівномірно розподілимо, також трохи помасажуємо. Змиємо шампунь теплою водою. Якщо волосся довге, тоді обсяг інгредієнтів подвоїмо.

Шампунь для миття сухого волосся
Перемішаємо половину чайної ложки рослинної олії (мигдальної, кокосової, оливкової) з жовтком. Ця поживна суміш додасть приголомшливий блиск волоссю і допоможе відновити його.
Ці перераховані шампуні залишають на 20 або на 30 хвилин на волоссі, укутавши при цьому, голову теплим махровим рушником і використовують ці шампуні, як живильні маски.

Чарівна гірчиця
Зміщуємо столову ложку порошку гірчиці з трьома столовими ложками кефіру і додамо чайну ложку мигдальної олії, чайну ложку меду, жовток. Отриманий чарівний склад завдамо по всій довжині волосся на 30 або на 40 хвилин, голову укутавши махровим рушником. Змиємо цю маску теплою водою.
Змішаємо столову ложку порошку гірчиці і розведемо у двох літрах теплої води. Таким розчином промийте волосся, щоб не було жирного блиску. Після таких обполіскувань волосся ще довго буде залишатися чистим.

Засоби для росту волосся
Щоб волосся було густим і швидко росло, східні красуні використовували горіхи солодкого мигдалю товчені і змішували їх з молоком. Щоб приготувати даний склад знадобиться тепле молоко і ¼ склянки горіхів солодкого мигдалю. Розтовчемо мигдаль і розведемо молоком до консистенції сметани. Цю масу втираємо в коріння волосся, таку процедуру будемо робити 2 рази на тиждень.

Росту волосся буде сприяти імбирна маска. Змішаємо по ложці протертого імбиру, можна узяти порошок імбиру і столову ложку кунжутного масла чи олії жожоба. Таку маску потрібно залишити на всю ніч на волоссі, голова повинна бути закутана махровим рушником.

Сухофрукти
Добре зміцнюють волосся сухі плоди інжиру. Візьмемо й подрібни два-три сухих плодів інжиру. У емальований посуд влиємо склянку молока, покладемо в молоко інжир, всі перемішаємо, закриємо кришкою і поставимо на вогонь. Коли закипить, зменшити вогонь, і при слабкому вогні будемо кип’ятити, поки не утвориться однорідна маса. Суміш остудимо, частина її втирається в коріння волосся, решту суміші розподілимо по всій їх довжині. На 20 або на 30 хвилин залишимо на голові, голову укутавши махровим рушником. Потім змиємо маску теплою водою, а голову помиємо східним шампунем.

Маски з родзинок допоможуть від випадіння волосся. Візьмемо повну жменю світлих родзинок, покладемо в емальовану каструлю і наллємо туди пів-літри окропу. Закриємо кришкою каструлю і на слабкому вогні поваримо на 10-15 хвилин, і дамо настоятися дві години. Потім процідити відвар. Перетремо родзинки до консінстнеціі кашки, додамо 1 чайну ложку оливкової олії, жовток, половину чайної ложки солі, 1 чайну ложку рідкого меду. Все добре перемішати, якщо вийде дуже густа суміш, додамо трохи відвару і ще раз перемішати. Нанесемо на волосся і потримаємо годину. Змиємо водою і вимиємо голову.
Масла
Олія кокосова надає волоссю блиск, живить і зміцнює їх. Виснаженому і сухому волоссю додає блиск і пишність. Як всі рослинні масла воно є хорошим засобом для додання сяючої краси після фарбування басмою і хною, які є традиційними східними барвниками. Прекрасний засіб для закріплення фарбування. Нанесемо масло кокосове на волосся на 20 або на 60 хвилин. Голову помиємо східним шампунем.
Масло амли це індійський агрус, чарівний засіб для тих, хто бажає поліпшити густоту і якість волосся і прискорити ріст. Нанесемо це масло на волосся на 20 або на 60 хвилин. Потім помиємо голову східним шампунем.
Арабське, спекотне сонце дає життя фруктам, квітам, чудесним травам, насичує їх чудотворними соками й енергією, вони стають джерелом краси і молодості. Красуні Сходу дбайливо ставляться до своїх давніх косметичних традицій. Вони втирають в шкіру тільки натуральні масла, при фарбуванні волосся хною надають йому нових відтінків, блиск і густоту.

Сухі шампуні – революція в догляді за волоссям

Сухий шампунь з вівсянки і кухонної соди
1 / 2 склянки меленої вівсянки
1 / 2 склянки кухонної соди
Змішати інгредієнти. Вмасажувати в жирні ділянки вашого волосся і дати порошку ввібрати жир. Потім, розчесати і струсити волосся щоб видалити мікс. Якщо залишилося суміш, можна зберегти до наступного разу, термін зберігання необмежений.

Сухий шампунь з мигдалю і борошна
1 / 2 склянки борошна
1 / 2 склянки меленого мигдалю
Змішати інгредієнти, можна навіть в якійсь банці щоб закрутити і при зтряхнути усе ретельніше перемішається. Присипати волосся біля коріння сумішшю і після як слід прочесати.

Сухий шампунь з мигдалю і крохмалю
2 столові ложки кукурудзяного крохмалю (або будь-якого іншого)
1 столова ложка подрібненого мигдалю
1 столова ложка кореня іриса (якщо вдасться знайти)
Змішати інгредієнти в маленькій мисці, Втерти 1 столову ложку суміші в коріння волосся і потім розчесати волосся від коренів до кінчиків. Повторити якщо волосся все ще виглядає жирним. Кукурудзяний крохмаль має більші за розміром гранули ніж будь-яка інша порошкова основа, тому його легше видалити при розчісування. Також і мигдаль і корінь ірису має дуже приємний тонкий аромат і волосся ще буде чулово пахнути.
Якщо у вас світле волосся, вам дуже пощастило: сухий шампунь ідеально підходить для волосся і дуже простий у використанні. Крім цих рецептів, ви також можете використовувати просто борошно, дитячу присипку або тальк (плюс дуже ніжний запах), а також кухонну соду без змішування з чим – небудь. Бонус: якщо ви не фарбувалися кілька тижнів, біле борошно вищого гатунку допоможе трохи замаскувати темні корені.
Ви – володарка каштанового, чорного або темно-русявого волосся, не варто переживати, сухий шампунь для вас також підійде. Просто замініть порошкову базу з цих або інших рецептів на како-порошок. Запах буде дуже привабливим, а ваші волосся апетитним.
Дівчата, будьте неперевершеними і гарного Вам настрою.

7 ознак чутливої шкіри

Чутлива чи твоя шкіра? Відповідь ствердна, якщо тобі знайомі як мінімум три з перерахованих симптомів. У цьому випадку підбирай косметичні засоби тільки після консультації з косметологом.

1. Грубі тканини (вовна, льон) при контакті зі шкірою викликають неприємні відчуття і можуть спровокувати свербіж, подразнення і лущення.

2. Твоє обличчя часто заливається рум’янцем, особливо після вживання спиртних напоїв і гострої їжі.

3. Використання косметики, що містить масла, консерванти та парфумерні віддушки, робить шкіру схильної до висипань.

4. Природний колір твого волосся світлий або рудий, а колір обличчя фарфоровий і (або) з ластовинням.

5. Нанесення деяких парфумів і контакт з біжутерією можуть призвести до висипки.

6. Сонце, холод, спека, підвищена вологість і вітер різко негативно відбиваються на стані твоєї шкіри: вона свербить, лущиться і стає стягнутої.

7. Слід від укусу комара може триматися на твоїй шкірі кілька днів.