Поличка у ванній забита: тут і шампунь, який, за чутками, використовує Мадонна, і бальзам, який обіцяє блиск, і купа масок. Але волосся чомусь як і раніше далекі від ідеалу.
Мабуть, настав час викинути непотрібні пляшечки і купити що-небудь по-справжньому ефективне.
Гарне волосся завжди вважалися одним з головних прикрас жінки. Але розраховувати на таке багатство було непросто. Панночкам з минулого доводилося «стирати» локони в гасі, сипати на них мелене зерно, щедро мазати маслом і обкурювати в димі пахощів, щоб видалити бруд і додати витончений аромат. Тобі на такі жертви йти не потрібно, адже в твоєму розпорядженні цілий арсенал краси, ефективні і абсолютно безпечні засоби по догляду за волоссям. Залишилося тільки навчитися їх вибирати і грамотно використовувати.
Шампунь натуральним не буває
Головна помилка при виборі шампуню — бажання купити «натуральний» препарат. Це неможливо. Основними компонентами миючих засобів є синтетичні поверхнево-активні речовини, вони і відповідають за якість чистоти волосся. Без них шампунів не буває. І взагалі не захоплюйся читанням написів на упаковках. До складу кожного миючого засобу входить десять, а то й більше інгредієнтів, у кожного свої особливості і дозування, і розібратися в цьому непрофесіоналові дуже складно. Краще приділи увагу рідини, захованої всередині упаковки. Неякісний шампунь має неоднорідні колір і консистенцію. До речі, іноді яскраве забарвлення і потужний запах служать маскуванням цих недоліків. Тому краще віддавати перевагу світлим засобів з помірним ароматом. В іншому керуйся головним критерієм вибору шампуню — типом твоєї шкіри. Так, саме її, а не волосся, адже вони не виділяють сало, а значить, не можуть бути ні жирними, ні сухими.
Не слухай тих, хто стверджує, що від частого миття випаде волосся. Може, це і було актуальним років двадцять тому, коли шевелюру очищали господарським милом. Але тепер косметологія ступнула далеко вперед, і регулярне застосування шампуню зовсім не зашкодить. Так що не потрібно ходити весь тиждень з сальними волоссям, мотивуючи це тим, що нагінка в тебе за графіком намічена тільки на суботу. Мити локони потрібно в міру їх забруднення. Але пам’ятай, що шампунь не можна залишати на волоссі довше 2 хвилин, якщо на етикетці немає особливих вказівок. Змиваючи засіб, дотримуйся правило: чим жирніше волосся, тим прохолодніше повинна бути вода. Під впливом високих температур сальні залози починають працювати активніше. Для жирного волосся оптимальна вода 30-35 ° С, а для нормальних і сухих — 35-45 ° С.
Шукай силікон в кондиціонері
Лужні компоненти, що входять до складу шампунів, відкривають лусочки волосся і витягають звідти бруд, але пригладити їх назад, на жаль, не в змозі. У результаті локони втрачають блиск і плутаються. Виправити ситуацію покликані кондиціонери, бальзами та ополіскувачі: вони приводять у порядок «скуйовджене» волосся. Але врахуй, бажаного ефекту ти доб’єшся, тільки якщо будеш використовувати ці препарати окремо. Звичайно, косметика із серії «два в одному» (шампунь + кондиціонер) дозволяє заощадити і час, і гроші, але результат залишає бажати кращого. Справа в тому, що концентрація корисних речовин у таких мийних засобах нижче, ніж в «самостійних» баночках, і їх дія короткочасна, до того ж при спільному застосуванні молекули шампуня і кондиціонера часто нейтралізують один одного.
Відновлення локонів після миття голови — не єдина місія бальзамів і ополіскувачів. Не менш важлива мета — повноцінний догляд. Якщо твої волосся сухе, шукай засіб, багате вітамінами (особливо корисні А, РР і вся група В), рослинними екстрактами (масло жожоба, авокадо, рицинова, реп’яхову і т. д.), ланоліном, гліцерином і пропіленгліколь. Вони наповнять пасма цілющою вологою. Пошкоджені хімічної завивки і забарвленням локони повернуть до життя протеїновий кондиціонер, ополіскувач або бальзам. Входять до їх складу білки мають невелику молекулярну масу, без зусиль проникають у волосяний стрижень і заповнюють пошкоджені місця: тріщини і розщеплені кінчики волосся.
Мрієш про додаткове обсязі? На допомогу прийде засіб з рН 2,5-3,5. Після нього волосся стануть еластичними і більш об’ємними. А якщо ти часто користуєшся феном і термобігуді, тобі стане в нагоді препарат з тепловими протекторами. Потрапляючи на волосся, вони рівномірно розподіляють тепло і захищають локони від перегріву і втрати вологи. Також буде непогано, якщо у складі засобу є силікон, що запобігає утворенню статичної електрики при розчісуванні, і UF-фільтри, що захищають від сонячних променів.
Крапни трохи бальзаму на долоню, розітри його між пальцями і проведи по волоссю, приділяючи особливу увагу кінчиків. Адже саме тут локони найбільш уразливі: січеться, вигорають і сохнуть. Якщо у тебе нормальні або сухе волосся, можеш злегка помасажувати шкіру голови. Але якщо ти володарка жирних пасом, ні в якому разі цього не роби. Ризикуєш підстьобнути сальні залози до ще більш активної роботи. Потримай засіб 2-5 хвилин і змий теплою водою. В кінці процедури обполосни прохолодною.
Маски не потрібні здоровим
Сильні, міцні, здорові локони цілком можуть обійтися без масок, адже інтенсивний догляд їм ні до чого. Але якщо ти нещодавно зробила мелірування або поміняла колір волосся, знай, вони ослаблені і вимагають особливої турботи. Справа в тому, що фарбувальні речовини розкривають лусочки кутикули, витісняють природний пігмент і займають його місце. Після цього «пори» повинні закритися і «запечатати» новий відтінок. Але так відбувається не завжди. Часто, особливо при регулярному фарбуванні, лусочки «розкуйовджуються» і перестають щільно прилягати до стовбурів волосся. У результаті локони стають сухими, ламкими і колір швидко вимивається. Справитися з цією проблемою допоможуть маски для забарвленого волосся. Активним компонентом таких засобів є протеїни тваринного і рослинного походження та цераміди. Перші проникають під кератіновие лусочки і заповнюють порожнечі, що утворилися. Цераміди вирівнюють пошкоджену поверхню, повертаючи волоссю здоровий блиск і сяйво. Буде непогано, якщо у складі маски виявиться вітамін Е. Він запобігає вимивання пігменту, а заодно захищає волосся від негативного впливу навколишнього середовища.
Втім, не тільки фарбування, але і, наприклад, недавно перенесена застуда здатна нашкодити твоєї шевелюрі: в результаті хвороби і стресу локони можуть втратити блиск і почати випадати надміру. Повернути їх до життя допоможе маска для ослабленого волосся з вітамінами А (прискорює процес регенерації клітин) та Е (проникає до цибулинам, живить коріння і сприяє зростанню). Інші важливі інгредієнти — рослинні витяжки: екстракти бамбука (зміцнює пасма) і чебрецю (тонізує шкіру голови). Добре, якщо до складу маски входить ще і масло з виноградних кісточок, мигдальне або жожоба. Багаті жирними кислотами, вони живлять волосся, відновлюють їх структуру і утворюють захисну плівку.
На жаль, фарбування і хвороби — не єдині вороги твого волосся. Зловживання гарячої укладанням і зневага головним убором під палючим сонцем приводить до того, що вони зневоднюються. Заповнити нестачу цілющої вологи допоможуть все ті ж маски. Якщо купиш засіб з колагеном, вважай, твоєї шевелюрі пощастило. Ця речовина є одним з найпотужніших зволожувачів. Вбираючи в себе воду, колаген наповнює волосся вологою і перешкоджає її втрати. В якості альтернативного варіанту виробники часто використовують екстракт насіння льону і протеїни шовку і пшениці. Вони не тільки добре зволожують і пом’якшують локони, а й нормалізують водно-ліпідний баланс шкіри, укріплюють коріння волосся, ослаблених літньою спекою.
Маску нанеси на чисте вологе волосся, рівномірно розподілити по всій довжині (особливу увагу приділи кінчиків) і змий через 10-30 хвилин. Процедуру досить проводити 1 раз на тиждень.
Вимоги до гребінця
1. Вибираючи гребінець, насамперед зверни увагу на матеріал, з якого зроблена щетина: всього іншого віддай перевагу натуральні свинячі «волосся». М’які і гнучкі, вони дбайливо доглядають за локонами, добре розплутують і не травмують шкіру. Природно, коштує така щітка дорожче пластмасової або залізниці. Якщо ти все-таки вирішила купити більш бюджетний варіант, простеж, щоб щетина обов’язково закруглюються на кінцях, тільки так ти уникнеш можливих подряпин при розчісуванні.
2. Повітропроникна щітка (з наскрізними отворами) ідеальна для створення прикореневого об’єму.
3. Для начосом, відділення тонких пасом і накручування на бігуді підійде чесалку з вузькою ручкою і частими зубами різної довжини.
4. Кучерявим красуням неодмінно потрібно обзавестися гребінцем з довгими, широкими і рідкими зубами — такі відмінно впораються з самої густою шевелюрою.
5. Плоска щітка пригладить занадто густе волосся.
6. Ідеальний матеріал для класичної гребінця — дерево. Воно на відміну від металу або пластику підходить для щоденного застосування, не травмує і не електризує волосся.
Кругла і напівкругла щітка підійде для укладання прямих локонів і випрямлення кучериків.
Думка фахівця
Ірина Корольова, стиліст-перукар:
Зараз популярні сухі шампуні у вигляді ароматизованих порошків. Користуватися ними просто. Досить струснути балончик, розпорошити препарат на локони і рівномірно розподілити по всій довжині, почекати 2-3 хвилини і інтенсивно зчесана. Після такої процедури волосся виглядають чистими, однак бруд видаляється не повністю. Якщо користуватися тільки порошковим шампунем, підсумок буде сумним: з’явиться лупа або, що гірше, почнуть випадати волосся. Сухі миючі засоби не можуть замінити традиційні, тому ці препарати необхідно чергувати.