Маска для волосся з чорного хліба

На тлі весняної нестачі вітамінів почалися проблеми з волоссям? 


Щоб це виправити, пробувала різні засоби, а допомогла мені маска з чорного хліба.

Чорний хліб залийте киплячим відваром ромашки (якщо ви — блондинка) або чорного чаю (якщо ви — брюнетка). Розмішайте суміш до утворення кашки, а потім втріть її у волосся. Оберніть голову рушником, а через півгодини змийте маску великою кількістю води.

Весняна маска для боротьби зі зморшками

Ідеальний засіб для сухої шкіри, а також для боротьби зі зморшками

Дрібно наріжте листя зеленого салату, додайте 1 ст. ложку рослинної олії і 1 ч. ложку лимонного соку.

Нанесіть суміш на обличчя на 15-20 хвилин, а потім змийте прохолодною водою. А щоб надати обличчю здоровий колір, салатні листя ріжуть і змішують з 2 ст. ложками сметани.

Скоринка лимона проти мозолів на ногах

Якщо мозолі стали вашими постійними супутниками …

Лимон обов’язково повинен бути присутнім у вашому холодильнику! 

Перед сном розпарте ногу в гарячій воді, витріть насухо і прив’яжіть до мозолі скориночку лимона з невеликою кількістю м’якоті.

Через 4-5 днів мозоль зникне без сліду.

Алергія на крем: що робити?

Ти купила новий крем, але після його нанесення особа починає палити, з’явилися червоні плями або прищики?

Причиною виникнення алергії може бути як неякісна продукція, так і індивідуальна непереносимість будь-якого компоненту, що входить до складу крему. Роздратування шкіри найчастіше викликають лужні речовини, різні кислоти, а також поверхнево-активні речовини (ПАР). Алергічна реакція виникає на деякі рослинні екстракти, аромати і консерванти.

Що робити, якщо ця неприємність сталася з тобою? Першим ділом прийми супрастин, тавегіл або інше антигістамінний засіб. Потім купи в аптеці спеціальні противоалергенні мазі, наприклад, бепантен або адвантан. Нанеси цю мазь тонким шаром на ретельно очищену шкіру (не забудь вивчити інструкцію на предмет протипоказань). Зазвичай протягом години почервоніння, свербіж, набряк проходять. Але пам’ятай — це твоя швидка допомога! Ні в якому разі не використовуй їх для щоденного застосування.

Якщо хочеш уникнути ускладнень і зрозуміти, що саме призвело до появи висипань, обов’язково сходи до дерматолога, взявши з собою крем. Зазвичай лікаря нескладно вирахувати інгредієнт, що викликав таку реакцію. І ти зможеш уникнути проблем у майбутньому.

Гімнастика від зморшок «на ходу»

Щоб розгладилися зморшки, краще за все робити гімнастику для м’язів обличчя. Вся зарядка займає п’ять-десять хвилин. А деякі вправи можна робити паралельно з приготуванням сніданку або прийняттям душу — на ходу.

1. Для рота і губ. Відкривайте і закривайте рот, випинаючи губи вперед, як би імітуючи дихання риби.

2. Для «опущених» куточків рота. Рухайте щелепою з боку в бік.

3. Для зміцнення м’язів щік, підборіддя і коріння зубів. Стисніть кулаки і помістіть їх одна на одну під підборіддям. Притискайте їх до підборіддя і одночасно тисніть на них щелепою.

4. Для шиї і шкіри під підборіддям. Уявіть, що на вашому підборідді встановлений важка вага, який необхідно підняти. Піднімайте підборіддя, напружуючи його нижні м’язи.

5. Для масажу і зміцнення внутрішніх лицьових м’язів. Наповніть рот повітрям, надійти щоки і перекочуйте повітря з боку в бік, роблячи упор тиску під верхню і нижню губи, на праву і ліву щоки.

6. Повторіть вправи, використовуючи замість повітря мова для масажу порожнини рота, губ, ясен і зубів.

7. Для стимуляції діяльності кровоносних судин особи енергійно постукуйте кінчиками пальців по обличчю і під підборіддям.

Дієта 7

Показання до застосування: хронічний гломерулонефрит (в період затихання процесу), гострий гломерулонефрит (на стадії одужання), нефропатія вагітних, інші захворювання, при яких показана малосолевая дієта. Цільове призначення. Помірне щадіння функції нирок, зменшення артеріального тиску, набряків і поліпшення виведення азотистих шлаків і недоокислених продуктів обміну з організму. Загальна характеристика. Обмежуються незначно білок, натрію хлорид, вільна рідина, речовини, дратівливі нирки, що збуджують серцево-судинну та центральну нервову системи, м’ясні, молочні та грибні бульйони, продукти, багаті ефірними маслами і щавлевої кислотою. Енергетична цінність 11514-13188 кДж (2750-3150 ккал). Хімічний склад, г: білків — 80 (50% тварин), жирів — 90 (20-25% рослинних), вуглеводів — 400 — 500 (100 цукру), натрію хлориду — 5-7 (з них 3-5 дають на руки хворому, а решта міститься в продуктах); вільної рідини — 0,8-1 л. Кулінарний обробіток. Продукти харчування використовується у вареному і здрібненому вигляді; допускається обсмажування м’яса і риби після попереднього відварювання. Режим харчування. Їжа приймається 5 разів на день. Рекомендуються: ті ж продукти і страви, що в дієті № 7б, зі збільшенням кількості продуктів, багатих білком (м’ясо, риба, сир, яєчний білок і т. д.). Виключаються ті ж продукти, що в дієті № 7а.

КИПАРИС / CUPRESSUS SEMPERVIRENS /

Ботанічна назва: Cupressus sempervirens L. var. stricta
Синоніми: Пірамідальний кипарис; Cypress; Italian Cypress
Родина: Кипарисові (Cupressaceae)
Опис:
Колір: блідо-жовтий
Аромат: солодкий з обертоном диму, пряний, димний, деревне, урочистий, смолистий, глибокий, теплий.
Метод отримання: перегонка з водяною парою, вихід ефірної олії близько 0.9-1.2%.
Використана частина рослини: хвоя, пагони і шишки
Область виростання: Середземномор’ї. Африка. Кипарис культивується в країнах Середземномор’я і Причорномор’я. Використовувався в медицині тисячі років.
Інші види:
Клас: ароматичний адаптоген.
Характеристика:
Хімічний склад: пінен, камфен, сільвестран, цімен, сабінол.

Психо-емоційна дія
Адаптує психіку, знімає нервове напруження, стреси, нормалізує сон, підтримує в складні життєві періоди.
Свіжий, хвойний запах кипариса прояснює свідомість, сприяє концентрації уваги і високої продуктивності мислення. Захищає людину від недоброзичливості оточуючих. Дезодорує і очищає повітря в приміщеннях, відлякує комах.
Відновлює емоційну рівновагу, усуває часті зміни настрою, дратівливість, плаксивість. Супроводжує довгожительства.

Косметична дія
Чудовий догляд за тонкою, чутливою шкірою, схильної до подразнення і почервоніння. Усуває акне. Перешкоджає прояву судинного малюнка на шкірі та освіти куперозом. Нормалізує роботу сальних залоз шкіри голови. Зміцнює волосся, сприяє їх росту. Антицелюлітне дію.
Ефірне масло кипариса може використовуватися при догляді за будь-яким типом шкіри. Володіє найкращим в’язку дію. Можна застосовувати точково для жирної проблемної шкіри із запаленнями. Стягує розширені пори, балансує виробництва шкірного сала (себума). Посилює циркуляцію крові, відновлюючи еластичність в’яне і сухої шкіри. Унікальне засіб для комбінованої шкіри — жирної в Т-зоні, сухий з зруйнованими капілярами на щоках і крилах носа.
У косметичних цілях масло кипариса служить прекрасним тоніком для жирної шкіри, а також для шкіри, схильної до подразнення і почервоніння. Усуває важкі запахи шкірних виділень і зменшує пітливість ніг і тіла.
Сприяє усуненню бородавок, папілом, має цілющу дію при проблемах шкіри нейроендокринної характеру, перешкоджає старінню шкіри, знімає подразнення і запалення тонкої чутливої ​​шкіри, регулює функцію сальних залоз шкіри голови, перешкоджає випаданню волосся, лупи, ефективно при порізах під час гоління.

Цілюща дія
Легеневих хворих в Стародавній Греції відправляли на острів Крит, знаменитий своїми кипарисовими гаями.
Кипарис згубно діє на цілий ряд хвороботворних мікроорганізмів. Сприяє видаленню слизових виділень при застуді, грипі, бронхіті. Знімає спазми шлунково-кишкового тракту, гикавку. Є кровоспинну засобом, розсмоктує гематоми. У масажних сумішах зміцнює стінки судин.
Усуває кровоточивість ясен. При катарах верхніх дихальних шляхів пом’якшує слизові, усуває захриплість, сприяє видаленню запального секрету, володіє протизапальною і противокашлевой активністю: вкладений у вухо тампон з декількома краплями кипариса швидко припиняє спастичний кашель.
Нормалізує лабильное артеріальний тиск. Швидко усуває спазми органів травлення. Кровоспинну дію при кровотечах різного походження. Прекрасний засіб від геморою і варикозного розширення вен.
Зміцнює стінки судин, перешкоджає розвитку атеросклерозу. Для жінок: усуває гормональні порушення в клімактеричний період.

Внутрішнє вживання: терпке, судинозвужувальну, тонізуючу вени; протиспазматичний, антиревматичну, сечогінний; відновлює рівновагу нервової системи, зменшує потіння.

Зовнішнє застосування: судинозвужувальну, усуває запах поту. Показання до внутрішнього вживання: кровохаркання, геморой, варикоз, порушення роботи яєчників (дісменореі. маткова кровотеча), менопауза, нетримання сечі; грип, спазми, дратівливість. Зміцнює стінки судин, перешкоджає розвитку атеросклерозу. Геморой, потіння ніг.

Еротичне дію
Аромат сили і пристрасті, перешкоджає передчасному сім’явипорскування. Є джерелом сексуального довгожительства.

Інше застосування
У парфумерії цінується за прекрасний запах, що нагадує амбру і властивість знищувати неприємні запахи шкірних виділень.
Чудове дезодоруючу і антипаразитарний засіб для догляду за кішками та собаками, відбиває запах псини. Відлякує комах.

Методики застосування
Гарячі інгаляції: 1-2 к., тривалість процедури 4-7 хвилин.
Холодні інгаляції: тривалість 4-6 хвилин. 1-2 краплі, нанесені на носову хустку або рушник (вдихати запах), купируют напади кашлю при коклюші і астми.
Ванни: 3-5 к. Ванночки для ніг (до 10 крапель)
Збагачення косметичних препаратів: 2-3 до на 5 г основи.
Рефлексомассаж.
Теплі компреси: 5 к.
Холодні компреси.
Мікроклізми: 2-3 к. на 30 г олії паростків пшениці, макадамії, жожоба.
Аромамедальйон: 2-3 к.
У спиртовому розчині (3-5 крапель на 10 мл етилового спирту) як добавки в ванну (1 стіл. Ложка на повну ванну води):
* При геморої;
* При надмірному потовиділенні (усуває запах поту). Ванночки для ніг (10-15 крапель розчинити в теплій воді) проти підвищеної пітливості ніг.
Масаж в суміші з рослинною олією (5 крапель на 15 мл розчину. Олії):
* Як розтирання проти геморою (2 рази на день промокати хворі місця);
* Як масажне масло проти целюліту;
* Як розтирання для собак — знищує бліх, влітку усуває запах псини.
при коклюші, кілька крапель, у вухо 4-5 разів на день.
Внутрішнє застосування:
* 1 к. з 1 чайною ложкою меду, варення, з вином 2 рази на день. Запивати соком, чаєм або йогуртом.
* 2-3 краплі на 1 чайну ложку меду або разом з трав’яним чаєм. Допомагає при кашлі, захриплості голосу, кашлюку, порушеннях обміну речовин, грипі, проносі, хворобливих менструаціях, варикозному розширенні вен і геморої. Масло кипариса надає антисептичну, в’яжучу, спазмолітичну. сечогінну дію, зміцнює венозні стінки, зменшує потовиділення. нормалізує стан нервової системи.
Застосування в аромакурітельніца 4-6 к. на 15 м2.:
* Відлякує комах;
* Збільшує здатність концентрувати увагу;
* Зміцнює нерви і заспокоює.

Запобіжні заходи:
Заборонено використовувати ефірна олія кипариса під час вагітності, оскільки воно має сильну сечогінну дію.
Не застосовувати при підвищеної згортання крові, тромбофлебіті, постінфарктних станах, при онкологічних захворюваннях і мастопатії.
Не застосовувати при новоутвореннях, мастопатії, псоріазі. Не застосовувати довше 21 дня.
У вигляді 5%-ного розчину в петролятуме за 48 год. не викликає роздратування шкіри людини, не надає сенсибілізуючої дії. Фототоксичні ефект відсутній.
Не має обмежень IFRA на застосування в парфумерії та косметики.

Відчуття
при нанесенні на шкіру виникає легке почервоніння, поколювання, печіння протягом 2-3 хвилин. При прийомі ванн виникає тепло в проблемних областях: стегна, сідниці, живіт, внутрішні поверхні плечей. Реакції природні.

Компліментарні аромати
бергамот, лаванда, бігардія, шавлія, цитронелла, ромашка, ялівець, сандал, ладан, розмарин, бей, валеріана, ветівер, герань, іланг-іланг, кедр, лимон, майоран, мирра, мирт, мускатний горіх, неролі, пачулі, чорний перець, ялиця

Термін зберігання: при дотриманні герметичності упаковки — більше 5 років.

Гарне волосся: правила «головомийки»

Поличка у ванній забита: тут і шампунь, який, за чутками, використовує Мадонна, і бальзам, який обіцяє блиск, і купа масок. Але волосся чомусь як і раніше далекі від ідеалу.

Мабуть, настав час викинути непотрібні пляшечки і купити що-небудь по-справжньому ефективне.

Гарне волосся завжди вважалися одним з головних прикрас жінки. Але розраховувати на таке багатство було непросто. Панночкам з минулого доводилося «стирати» локони в гасі, сипати на них мелене зерно, щедро мазати маслом і обкурювати в димі пахощів, щоб видалити бруд і додати витончений аромат. Тобі на такі жертви йти не потрібно, адже в твоєму розпорядженні цілий арсенал краси, ефективні і абсолютно безпечні засоби по догляду за волоссям. Залишилося тільки навчитися їх вибирати і грамотно використовувати.
Шампунь натуральним не буває

Головна помилка при виборі шампуню — бажання купити «натуральний» препарат. Це неможливо. Основними компонентами миючих засобів є синтетичні поверхнево-активні речовини, вони і відповідають за якість чистоти волосся. Без них шампунів не буває. І взагалі не захоплюйся читанням написів на упаковках. До складу кожного миючого засобу входить десять, а то й більше інгредієнтів, у кожного свої особливості і дозування, і розібратися в цьому непрофесіоналові дуже складно. Краще приділи увагу рідини, захованої всередині упаковки. Неякісний шампунь має неоднорідні колір і консистенцію. До речі, іноді яскраве забарвлення і потужний запах служать маскуванням цих недоліків. Тому краще віддавати перевагу світлим засобів з помірним ароматом. В іншому керуйся головним критерієм вибору шампуню — типом твоєї шкіри. Так, саме її, а не волосся, адже вони не виділяють сало, а значить, не можуть бути ні жирними, ні сухими.

Не слухай тих, хто стверджує, що від частого миття випаде волосся. Може, це і було актуальним років двадцять тому, коли шевелюру очищали господарським милом. Але тепер косметологія ступнула далеко вперед, і регулярне застосування шампуню зовсім не зашкодить. Так що не потрібно ходити весь тиждень з сальними волоссям, мотивуючи це тим, що нагінка в тебе за графіком намічена тільки на суботу. Мити локони потрібно в міру їх забруднення. Але пам’ятай, що шампунь не можна залишати на волоссі довше 2 хвилин, якщо на етикетці немає особливих вказівок. Змиваючи засіб, дотримуйся правило: чим жирніше волосся, тим прохолодніше повинна бути вода. Під впливом високих температур сальні залози починають працювати активніше. Для жирного волосся оптимальна вода 30-35 ° С, а для нормальних і сухих — 35-45 ° С.
Шукай силікон в кондиціонері

Лужні компоненти, що входять до складу шампунів, відкривають лусочки волосся і витягають звідти бруд, але пригладити їх назад, на жаль, не в змозі. У результаті локони втрачають блиск і плутаються. Виправити ситуацію покликані кондиціонери, бальзами та ополіскувачі: вони приводять у порядок «скуйовджене» волосся. Але врахуй, бажаного ефекту ти доб’єшся, тільки якщо будеш використовувати ці препарати окремо. Звичайно, косметика із серії «два в одному» (шампунь + кондиціонер) дозволяє заощадити і час, і гроші, але результат залишає бажати кращого. Справа в тому, що концентрація корисних речовин у таких мийних засобах нижче, ніж в «самостійних» баночках, і їх дія короткочасна, до того ж при спільному застосуванні молекули шампуня і кондиціонера часто нейтралізують один одного.

Відновлення локонів після миття голови — не єдина місія бальзамів і ополіскувачів. Не менш важлива мета — повноцінний догляд. Якщо твої волосся сухе, шукай засіб, багате вітамінами (особливо корисні А, РР і вся група В), рослинними екстрактами (масло жожоба, авокадо, рицинова, реп’яхову і т. д.), ланоліном, гліцерином і пропіленгліколь. Вони наповнять пасма цілющою вологою. Пошкоджені хімічної завивки і забарвленням локони повернуть до життя протеїновий кондиціонер, ополіскувач або бальзам. Входять до їх складу білки мають невелику молекулярну масу, без зусиль проникають у волосяний стрижень і заповнюють пошкоджені місця: тріщини і розщеплені кінчики волосся.

Мрієш про додаткове обсязі? На допомогу прийде засіб з рН 2,5-3,5. Після нього волосся стануть еластичними і більш об’ємними. А якщо ти часто користуєшся феном і термобігуді, тобі стане в нагоді препарат з тепловими протекторами. Потрапляючи на волосся, вони рівномірно розподіляють тепло і захищають локони від перегріву і втрати вологи. Також буде непогано, якщо у складі засобу є силікон, що запобігає утворенню статичної електрики при розчісуванні, і UF-фільтри, що захищають від сонячних променів.

Крапни трохи бальзаму на долоню, розітри його між пальцями і проведи по волоссю, приділяючи особливу увагу кінчиків. Адже саме тут локони найбільш уразливі: січеться, вигорають і сохнуть. Якщо у тебе нормальні або сухе волосся, можеш злегка помасажувати шкіру голови. Але якщо ти володарка жирних пасом, ні в якому разі цього не роби. Ризикуєш підстьобнути сальні залози до ще більш активної роботи. Потримай засіб 2-5 хвилин і змий теплою водою. В кінці процедури обполосни прохолодною.
Маски не потрібні здоровим

Сильні, міцні, здорові локони цілком можуть обійтися без масок, адже інтенсивний догляд їм ні до чого. Але якщо ти нещодавно зробила мелірування або поміняла колір волосся, знай, вони ослаблені і вимагають особливої ​​турботи. Справа в тому, що фарбувальні речовини розкривають лусочки кутикули, витісняють природний пігмент і займають його місце. Після цього «пори» повинні закритися і «запечатати» новий відтінок. Але так відбувається не завжди. Часто, особливо при регулярному фарбуванні, лусочки «розкуйовджуються» і перестають щільно прилягати до стовбурів волосся. У результаті локони стають сухими, ламкими і колір швидко вимивається. Справитися з цією проблемою допоможуть маски для забарвленого волосся. Активним компонентом таких засобів є протеїни тваринного і рослинного походження та цераміди. Перші проникають під кератіновие лусочки і заповнюють порожнечі, що утворилися. Цераміди вирівнюють пошкоджену поверхню, повертаючи волоссю здоровий блиск і сяйво. Буде непогано, якщо у складі маски виявиться вітамін Е. Він запобігає вимивання пігменту, а заодно захищає волосся від негативного впливу навколишнього середовища.

Втім, не тільки фарбування, але і, наприклад, недавно перенесена застуда здатна нашкодити твоєї шевелюрі: в результаті хвороби і стресу локони можуть втратити блиск і почати випадати надміру. Повернути їх до життя допоможе маска для ослабленого волосся з вітамінами А (прискорює процес регенерації клітин) та Е (проникає до цибулинам, живить коріння і сприяє зростанню). Інші важливі інгредієнти — рослинні витяжки: екстракти бамбука (зміцнює пасма) і чебрецю (тонізує шкіру голови). Добре, якщо до складу маски входить ще і масло з виноградних кісточок, мигдальне або жожоба. Багаті жирними кислотами, вони живлять волосся, відновлюють їх структуру і утворюють захисну плівку.

На жаль, фарбування і хвороби — не єдині вороги твого волосся. Зловживання гарячої укладанням і зневага головним убором під палючим сонцем приводить до того, що вони зневоднюються. Заповнити нестачу цілющої вологи допоможуть все ті ж маски. Якщо купиш засіб з колагеном, вважай, твоєї шевелюрі пощастило. Ця речовина є одним з найпотужніших зволожувачів. Вбираючи в себе воду, колаген наповнює волосся вологою і перешкоджає її втрати. В якості альтернативного варіанту виробники часто використовують екстракт насіння льону і протеїни шовку і пшениці. Вони не тільки добре зволожують і пом’якшують локони, а й нормалізують водно-ліпідний баланс шкіри, укріплюють коріння волосся, ослаблених літньою спекою.

Маску нанеси на чисте вологе волосся, рівномірно розподілити по всій довжині (особливу увагу приділи кінчиків) і змий через 10-30 хвилин. Процедуру досить проводити 1 раз на тиждень.
Вимоги до гребінця

1. Вибираючи гребінець, насамперед зверни увагу на матеріал, з якого зроблена щетина: всього іншого віддай перевагу натуральні свинячі «волосся». М’які і гнучкі, вони дбайливо доглядають за локонами, добре розплутують і не травмують шкіру. Природно, коштує така щітка дорожче пластмасової або залізниці. Якщо ти все-таки вирішила купити більш бюджетний варіант, простеж, щоб щетина обов’язково закруглюються на кінцях, тільки так ти уникнеш можливих подряпин при розчісуванні.

2. Повітропроникна щітка (з наскрізними отворами) ідеальна для створення прикореневого об’єму.

3. Для начосом, відділення тонких пасом і накручування на бігуді підійде чесалку з вузькою ручкою і частими зубами різної довжини.

4. Кучерявим красуням неодмінно потрібно обзавестися гребінцем з довгими, широкими і рідкими зубами — такі відмінно впораються з самої густою шевелюрою.

5. Плоска щітка пригладить занадто густе волосся.

6. Ідеальний матеріал для класичної гребінця — дерево. Воно на відміну від металу або пластику підходить для щоденного застосування, не травмує і не електризує волосся.

Кругла і напівкругла щітка підійде для укладання прямих локонів і випрямлення кучериків.
Думка фахівця

Ірина Корольова, стиліст-перукар:
Зараз популярні сухі шампуні у вигляді ароматизованих порошків. Користуватися ними просто. Досить струснути балончик, розпорошити препарат на локони і рівномірно розподілити по всій довжині, почекати 2-3 хвилини і інтенсивно зчесана. Після такої процедури волосся виглядають чистими, однак бруд видаляється не повністю. Якщо користуватися тільки порошковим шампунем, підсумок буде сумним: з’явиться лупа або, що гірше, почнуть випадати волосся. Сухі миючі засоби не можуть замінити традиційні, тому ці препарати необхідно чергувати.

Чарівна усмішка: Як доглядати за зубами?

Сяюча усмішка, що відкриває білосніжні зуби — мрія кожної дівчини, адже це вже половина краси жіночого обличчя! Що означає, посміхатися красиво? Ну, по-перше, це, звичайно, посміхатися щиро. А от, по-друге, і по-третє — краса посмішки багато в чому залежить від стану і зовнішнього вигляду зубів і губ.

Форма, колір зубів, рівномірність зубного ряду — все це параметри суто індивідуальні. На жаль, не завжди ми можемо похвалитися красою і здоров’ям зубів, даних нам від природи. У цьому випадку на допомогу приходять фахівці професійної стоматології — вони можуть відреставрувати зуби, наростити, вирівняти, виправити прикус, відбілити, врешті-решт, приклеїти вініри, якщо справа з естетикою передніх зубів зовсім погано. А на нашу частку залишається ретельний догляд.

Зубна щітка

Найголовніший наш помічник по догляду за зубами — зубна щітка! Пропозиція зубних щіток на ринку гігієнічної продукції величезна — від найпростіших (три ряди щетинок на голівці і ручка) до навернених (щетинки під кутом і різної довжини і т.п). Є електричні зубні щітки, а є щітки (наприклад, PRЕSIDENT), у яких базова поверхня чистячої головки покрита золотом або сріблом.

Але при всьому цьому достатку вибрати ідеальну щітку для себе не так то й просто. По-перше, вона повинна підходити вам по жорсткості, а в залежності від цього параметра щітки бувають: тверді (hard або firm), середньої жорсткості (medium), м’які (soft), дуже м’які (extra soft).

Дуже жорсткі зубні щітки навіть при обережному застосуванні можуть травмувати ясна й тверді тканини зуба (стирання емалі і дентину). Дуже м’яка щітка може не досить добре очистити поверхню зуба і міжзубні проміжки, що загрожує розвитком карієсу і утворенням на зубах пігментованих плям. Якщо у вас все в порядку зі станом зубної емалі і немає захворювань пародонту, то щітка середньої жорсткості з гнучкими щетинками — самий виправданий вибір.

Важливе значення має наявність гнучкого з’єднання ручки і головки зубної щітки, таке з’єднання оптимізує очищають та масажують властивості щітки за рахунок природного тиску щетинок на поверхню, що очищається. Заслуженою популярністю користуються зубні щітки Reach (продукція компанії Джонсон і Джонсон), Colgate, Oral-B.

Зубна паста

Зубну щітку ми звикли використовувати із зубною пастою. І її вибору приділяємо достатньо велике значення. Зазвичай паста містить різні протимікробні, дезодоруючі, відбілюючі, лікувальні та інші добавки. Завдання пасти — очистити, освіжити порожнину рота, зробити чистку зубів більш приємною, ну а заодно, підлікувати ясна, у міру можливості запобігти появі карієсу, відбілити зуби.

Найбільш популярними на сьогоднішній день є фторовані пасти. Справа в тому, що фтор бере участь у побудові твердої основи зубів і кісткової тканини. При нестачі фтору (а отримуємо ми його в основному з водою) можливі порушення в структурі зубів (карієс), так що фторовані зубні пасти — самий простий і доступний шлях до профілактики карієсу.

Правда існує думка, що ці пасти, з одного боку зберігаючи зуби, наносять шкоду організму в інших галузях життєдіяльності. Фтор в організмі осідає не лише в зубах, але і в кістковій тканині. Спочатку кістки зміцнюються, але потім настає ремінералізація (фтор «притягує» інші мінерали), виникає надлишок мінералів у кістках, при недоліку органічних сполук. Кістки стають надзвичайно крихкими. Наскільки істотно впливає фтор із зубних паст на розвиток цього згубного процесу, поки неясно. У науковому світі йдуть суперечки, але дантисти настійно рекомендують не перевищувати норми видавлюваної на щітку пасти. Порція зубної пасти розміром з горошину — цілком достатня для якісної чищення зубів і безпечна.

А для того, щоб не викликати звикання організму до одних і тих же компонентів зубних паст, краще їх періодично міняти (кілька разів протягом року).

Зубна нитка

Зубна щітка з пастою найпопулярніші, але не єдині інструменти для підтримки чистоти зубів. Зубна нитка (флосс) — ще один потужний інструмент сучасної гігієни рота. У чому суть? Спеціально скручена нитка, просочена антибактеріальним складом, проходить між зубами, рухами, що пиляють знімаючи липкий наліт і видаляючи частинки їжі в міжзубних проміжках, очищаючи і дезинфікуючи зуби.

На зміну звичайним дерев’яними зубочистками приходить флосстік — зручна одноразовий пластиковий зубочистка з ниткою, з гострим кінчиком — стимулятором ясен

Жуємо гумку — а чи варто?

Жувальну гумку також можна розглядати як додатковий засіб гігієни порожнини рота, але чистку зубів вона не замінює. Жувати її можна тільки після їжі протягом 5-10 хвилин. Основа гумки — гумова субстанція із синтетичних полімерів, плюс добавки — це смоли хвойних дерев або сік дерева саподілла, а також підсолоджувачі, ароматизатори, барвники, консерванти, згущувачі, стабілізатори. В якості підсолоджувачів зазвичай застосовують мальтіт, ксиліт, сорбіт, аспартам. Сорбіт часто отримують з винограду, яблук, горобини, ксиліт — з кукурудзяних кочерижек і лушпиння бавовняних насіння. За калорійністю вони майже рівні звичайного цукру.

Що стосується аспартама, то ця добавка часто викликає неоднозначне ставлення. Ще недавно аспартам звинувачували в багатьох гріхах — пригнічення нервової системи, небезпека розвитку раку, ризик передчасних пологів. Але останні дослідження показали, що подібні припущення неправильні. Європейське управління з безпеки продуктів харчування визнало штучний підсолоджувач аспартам (Е951) безпечним для людини. А враховуючи той факт, що аспартам приблизно в 160-200 разів солодше цукру, і для створення солодкого смаку необхідно зовсім невелика кількість аспартама, вплив його на здоров’я мінімально.

Відбілювання

Колір зубів визначається пігментом, що містяться в них. Рідко у кого цей колір є сліпуче білим, а якщо ще взяти до уваги той факт, що зубна емаль проникна для багатьох фарбувальних речовин, які містяться в червоному вині, кава, шоколад, чорниці, буряку, темному винограді, «кольорових» газуваннях та ін ., питання відбілювання зубів завжди актуальне. Ще один усугубляющий проблему фактор — паління. Разом з тютюновим димом на поверхню зубної емалі потрапляють нікотинові смоли, приклеюються до емалі і забарвлюють її жовтизною

Гарантований результат у всіх випадках дає професійне відбілювання в умовах зубного кабінету, а самий найпростіший спосіб — використання відбілюючих зубних паст. Правда, постійне використання відбілюючих паст, особливо якщо відбілювання здійснюється за рахунок грубих абразивних матеріалів, може негативно позначитися на ваших зубах. На щастя в даний час таких «шкідливих» паст на ринку майже не залишилося. Найбільш безпечними і ефективними отбеливающими зубними пастами багато фахівців вважають пасти фірми Rembrandt.

Можна також згадати, як домашній засіб, Colgate Simply White — відбілюючий гель, який пензликом наноситься на зуби, застигає і поступово змивається слиною. У цілому, результат помітний після курсу з 12 сеансів, але не настільки виражений, як при професійному відбілюванні.

Є також ще один спосіб відбілювання зубів у домашніх умовах, так зване — «нічне» відбілювання. Його можна проводити самим, але за участю стоматолога. Спочатку лікар по зліпках ваших щелеп виготовляє пластикові футляри (капи). Ці «капи» ви вже самостійно заповнюєте спеціальним відбілюючим розчином, і надягаєте на зуби, переважно на ніч.

Апельсинова кірка: Домашні ванни проти целюліту

Для боротьби з целюлітом існують безліч вправ, препаратів і косметичних засобів. Можна віддати перевагу будь-кому з них, можна і, це буде найкраще, поєднувати різні методи впливу. Ось, приміром, домагніе ванни, що допомагають боротися з целюлітом.

Ванна з маслом і соком лимона

Потрібно: 0,5 кг морської солі, 10 крапель суміші будь-яких ароматичних масел, сік 1 лимона.

Приготування. Сіль розчинити у ванні з теплою водою, в свіжовичавленому лимонному соці розчинити ароматичні масла, додати у ванну.

Застосування. Приймати ванну протягом 30 хвилин, потім обполоснутися під прохолодним душем.

Ванна з маслом з настою кропиви і ромашки

Потрібно: 0,5 кг морської солі, 10 крапель суміші будь-яких ароматичних масел, 1 л настою кропиви і ромашки.

Приготування. Сіль розчинити у ванні з теплою водою, додати попередньо розведену у відварі кропиви і ромашки суміш масел.

Застосування. Приймати ванну протягом 30 хвилин, потім обполоснутися під прохолодним душем.

Ванна з маслом з молока

Потрібно: 0,5 кг морської солі, 10 крапель суміші будь-яких ароматичних масел, 250 г молока.

Приготування. Сіль розчинити у ванні з теплою водою, туди ж влити розведену у молоці суміш ароматичних масел.

Застосування. Приймати ванну протягом 30 хвилин, потім обполоснутися під прохолодним душем.

Ванна з маслом з мінеральної води

Потрібно: 0,5 кг морської солі, 10 крапель суміші будь-яких ароматичних масел, 1 л мінеральної води з газом.

Приготування. Сіль, розведену мінеральною водою, і суміш масел додати у ванну з теплою водою.

Застосування. Приймати ванну протягом 30 хвилин, потім обполоснутися під прохолодним душем.

Ванна з лимоном

Потрібно: 7 лимонів, тепла вода.

Приготування. Лимони добре вимийте, наріжте скибочками, не знімаючи шкіру. Покладіть у посуд, залийте теплою водою, закрийте кришкою і наполягайте кілька годин. Потім відіжміть сік через марлю і вилийте в підготовлену ванну. Залишки м’якоті і цедри покладіть в марлевий мішечок і занурте у воду.

Застосування. Приймайте ванну протягом 25-30 хвилин. Лимонний сік має розслаблюючу дію, він зволожує шкіру і відбілює пігментні плями.